multiverse
29.01.10,09:20
Dobry den,

vcera som pocitil dost neprijemne a bolestive pichnutie na pravej strane brucha ked som stal chrbtom k zrkadlu a otacal som sa, tak aby som videl na zrkadlo videl. Ta bolest vsak bola skor svaloveho charakteru. Chcem sa opytat, ci neviete o co by sa mohlo jednat? Mna napadlo prave to vyskocenie stavca. Znepokojuje ma to, pretoze s tym miestom sa mi spajaju este aj prave prebiehajuce, blizsie neurcene zaludocne/traviace tazkosti.
pasuliatko
29.01.10,10:05
ja by som nepovedala,že to bol vyskočený stavec. zájdi za lekárom nech sa na to pozrie
veva125
29.01.10,11:11
Stavce nevyskakujú... Vytláčajú sa platničky, ale aj to sa mi zdá málo pravdepodobné... Pri náhlom pohybe je to najskor krč chrbtového svalstva. Ak to neprejde, iba vyšetrenie Ti dá odpoveď. Tu je dobrý článok http://plus7dni.pluska.sk/plus7dni/zdravie/2009/07/
veva125
29.01.10,11:28
ešte pridam jedno videjko, na konci je pekne znázornené, čo ktorá vytlačená platnička sposobuje, kde cítiť bolesť, alebo strpnutie.
http://www.spine-health.com/video/sciatica-interactive-video
pasuliatko
29.01.10,13:37
alebo stavec skočil do svojej pôvodnej polohy a preto to puklo.
veva125
29.01.10,13:54
Ale stavce neposkakujú hore-dole... To sa len tak hovorí, že vyskočil stavec... Keby sa stavec posunul, tak stlačí miechu, ale to sa stáva len pri silných nárazoch, a má to ťažké následky.... Zvuk puknutia može vyvolať šlacha, ktorou je upevnený chrbtový sval, pri prudkom otočení.
pasuliatko
29.01.10,23:30
Ale stavce neposkakujú hore-dole... To sa len tak hovorí, že vyskočil stavec... Keby sa stavec posunul, tak stlačí miechu, ale to sa stáva len pri silných nárazoch, a má to ťažké následky.... Zvuk puknutia može vyvolať šlacha, ktorou je upevnený chrbtový sval, pri prudkom otočení.

čiže keď ti pukajú kĺby to je čo? tebe nikdy nepuklo v stavcoch pri určitých pohyboch? stavce jednoducho sa uložia puknutím do svojej správnej polohy. a tak sa správajú v celom tele.
multiverse
30.01.10,16:44
Nebol to nahly pohyb. Ucitil som to asi az po 5 sekundach ako som bol tak otoceny a nic "nepuklo" :) bola to naozaj skor svalova bolest (najprv som si myslel ze mi rebro prepichlo nejaky organ :D). Ako keby svalovy krc, alebo nieco podobne. Kedze sa mi to stalo vecer citil som to aj ked som zaspaval, aj na druhy den, ale teraz to uz takmer necitim. Kazdopadne k doktorovi si zajdem, nech ma posle na rontgen. Spomenul som si pri tom na jednu "mensiu" nehodu na lyziach, ktora sa mi stala minuly rok a ked tak nad tym uvazujem, odvtedy mam vseliake problemy... Dakujem za video aj za rady a tipy ;)