Demi0
29.01.10,10:55
Ešte mám jednu otázočku ohľadne daňe z motorových vozidiel.

Ak je auto celých 12 mesiacov zapísané na spoločnosť, ale nejazdí sa na ňom vôbec, čiže na cestu sa ani nedostane. tak sa daň platí alebo neplatí. Asi ano však?
Anja111
29.01.10,10:06
Ešte mám jednu otázočku ohľadne daňe z motorových vozidiel.

Ak je auto celých 12 mesiacov zapísané na spoločnosť, ale nejazdí sa na ňom vôbec, čiže na cestu sa ani nedostane. tak sa daň platí alebo neplatí. Asi ano však?
Bolo odhlásené z DU, že sa nevyužíva na podnikanie?
Demi0
29.01.10,10:16
Ved práveže nikto nič nenahlásil
kkllc
29.01.10,10:27
Zapísané na spoločnosť znamená, že je v majetku? Ani ste ho nenahlasovali, alebo je nahlásená daň. povinnosť a nie je ohlásená? Uplatňovali ste si náklady na auto VOZD? (poistka....).
Lianka
29.01.10,10:41
Ved práveže nikto nič nenahlásil

Ak ste auto neodhlasili, musite podat DP za cely rok.
Je moznost aj spätne odhlasit s pokutou a podat DP len za obdobie, kedy sa ozaj jazdilo, t. j. bolo auto na dan z MV prihlasene.
kkllc
29.01.10,10:42
Ak ste auto neodhlasili, musite podat DP za cely rok.
Je moznost aj spätne odhlasit s pokutou a podat DP len za obdobie, kedy sa ozaj jazdilo, t. j. bolo auto na dan z MV prihlasene.



Ak si naňho neuplatnili žiadne výdavky.:confused:
Demi0
29.01.10,11:56
Myslím, že nebolo ani nahlásené DU ale neuplatnujú sa nan žiadne výdavky.
kkllc
29.01.10,15:54
Ak nebolo ani nahlásené a neuplatňujú si naň žiadne výdavky a nepoužívalo sa na podnikanie, tak nedávaš to auto do daň. priznania k dani z MV ani neplatíš za toto vozidlo daň. Nevadí, že je v majetku firmy. mimotemy Neodpisuješ ho v tom roku.
ZuzkaOE
31.01.10,17:43
Pekný podvečer prajem. Chcela by som sa opýtať:
MV firemné - konkrétne autobus jazdilo sa na ňom jan-november. V decembri nebola vykázaná ani jedna jazda, iba stál, no neodhlasovali sme ho, nakoľko sme nevedeli, či bude nejaká práca, alebo nie ...
Uvádzam počet mesiacov, v ktorých vozidlo
podliehalo dani 11, alebo 12 ?
marjankaj
31.01.10,17:58
Pekný podvečer prajem. Chcela by som sa opýtať:
MV firemné - konkrétne autobus jazdilo sa na ňom jan-november. V decembri nebola vykázaná ani jedna jazda, iba stál, no neodhlasovali sme ho, nakoľko sme nevedeli, či bude nejaká práca, alebo nie ...
Uvádzam počet mesiacov, v ktorých vozidlo
podliehalo dani 11, alebo 12 ?

Ak ste ho neodhlásili z dane z motorových vozidiel, tak 12 mesiacov.
Môžete ho odhlásiť aj dodatočne, ale to môže byť pokuta 2000 Sk. Síce niektoré DÚ ju teraz vraj nedávajú, ale napr. o tri roky môžu "zmeniť názor".
ZuzkaOE
31.01.10,18:01
Tak to radšej nebudem pokúšať. Ďakujem
juulyy
01.02.10,11:11
Chcem si len overit jednu vec.
mame auta..kt. su urcite mesiace v roku mimo SR.
viem ze je tu moznost ich odhlasit na tuto dobu??
nemama ziadne naklady na SR na nich
ale platime poistku, zakonnu i havarijnu..+ auto je na leasing..takze ide odpis + financne naklady.

sef sa pytal, ci mame auto odhlasit na tu dobu a neplatit cestnu dan?
myslim si ze nie..lebo vyssie uvedene by som si nemohla dat do nakladov.
je to tak???
alebo by som si ich mohla dat do nakladov?
amot
01.02.10,17:33
Uverejnené v hnonline.sk:.............
Pri súkromných autách zamestnancov používaných na pracovné cesty nemá zamestnávateľ oznamovaciu povinnosť k dani z motorových vozidiel, ale daňové priznanie je povinný podať aj v prípade, ak by sa takto použilo čo len jeden deň. Výška dane sa bude rovnať 1/12 ročnej sadzby dane za auto podľa sadzby dane určenej príslušným krajom. Zamestnávateľ môže ušetriť na vozidle, ktoré používa zamestnanec na pracovné cesty, ale pritom nie je v dokladoch zapísaný ako jeho držiteľ. Pokiaľ je v dokladoch zapísaná iná súkromná osoba, brat či otec, ktorá auto nevyužíva na podnikanie, tak daň sa zaň neplatí.
Je to v poriadku? A má povinnosť podávať DP?
marjankaj
01.02.10,19:29
Uverejnené v hnonline.sk:.............
Pri súkromných autách zamestnancov používaných na pracovné cesty nemá zamestnávateľ oznamovaciu povinnosť k dani z motorových vozidiel, ale daňové priznanie je povinný podať aj v prípade, ak by sa takto použilo čo len jeden deň. Výška dane sa bude rovnať 1/12 ročnej sadzby dane za auto podľa sadzby dane určenej príslušným krajom. Zamestnávateľ môže ušetriť na vozidle, ktoré používa zamestnanec na pracovné cesty, ale pritom nie je v dokladoch zapísaný ako jeho držiteľ. Pokiaľ je v dokladoch zapísaná iná súkromná osoba, brat či otec, ktorá auto nevyužíva na podnikanie, tak daň sa zaň neplatí.
Je to v poriadku? Áno. A má povinnosť podávať DP? Nemá.
V texte.