Hansa
29.01.10,11:33
Zdravím Vás!

Osoba v kľude, v pokoji pociťuje nejakú nepravidelnú činnosť srdca. Môže ísť o šelest na srdci?

Osoba je stredného veku, neobézna, pracujúca, nestresujúca, životospráva primeraná, zamestnanie viac sedavé, bez zdravotných problémov.
Lekára zrovna "nemusí", pokiaľ ozaj nemusí.
Pri tom tzv. šelestení srdca jej pomáha, keď začne kašľať.

Vopred ďakujem za Vaše názory a postrehy!
Andy Kralik
29.01.10,19:04
Spominana osoba lekara zial OZAJ MUSI
opisany "selest" su pravdepodobne srdcove arytmie - poruchy rytmu srdca, ktore musia byt odborne vysetrene!!

SO SRDCOM SA NERADNO ZAHRAVAT!
katarina.j
29.01.10,19:59
Zdravím Vás!

Osoba v kľude, v pokoji pociťuje nejakú nepravidelnú činnosť srdca. Môže ísť o šelest na srdci?

Osoba je stredného veku, neobézna, pracujúca, nestresujúca, životospráva primeraná, zamestnanie viac sedavé, bez zdravotných problémov.
Lekára zrovna "nemusí", pokiaľ ozaj nemusí.
Pri tom tzv. šelestení srdca jej pomáha, keď začne kašľať.

Vopred ďakujem za Vaše názory a postrehy!
No tu je tazko radit, aj ked "osoba nemusi k lekarovi" tak je lepsie skôr ako nikdy, pre boha, ved srdce a mozog su 2 najdôlezitejsie organy-ktoré nas drzia pri zivote. je nutne dat si urobit kardiologicke vysetrenie, sono-srdca,zaťažujuci test/na stacionarnom bicykli/, podla mna nejde o šelest, ak ma nepravidelnu činnost srdca-tak arytmia sa spaja z hrubnutim steny jednej komory-a to uz nie je len tak, pozor.nechcem strasit,ale viem o com hovorim/ja som mala to iste a teraz mam diagnozy jedna radost/.