Monika9
29.01.10,12:29
Dobrý deň.
Chodím na funkčné vzdelávanie a chystám sa písať seminárnu prácu. Chcela by som sa zamerať na Zdravú školu. nakoľko naša MŠ je v tomto projekte. Práca má byť napísaná z pozície riadiaceho pracovníka. Prosím Vás poraďte mi nejakú osnovu, ktorá by na túto tému naväzovala. Ďakujem.
zdenka131
29.01.10,11:56
Stručná charakteristika projektu
Ciele projektu:
- starostlivosť o zdravie detí a zamestnancov školy,
- zlepšenie životného prostredia,
humanizácia výchovno – vzdelávacieho procesu,
- nové metódy a formy práce vo výchovno- vzdelávacom procese,...
Úlohy projektu:
Výchova k demokracii, ozdravný režim, zvyšovanie fyzickej zdatnosti, zásady zdravej výživy, zlepšovanie a starostlivosť o životné prostredie, netradičná spolupráca s rodičmi ,výchova k lepším vzťahom v kolektíve, a k prevencii chorôb, starostlivosť o pracovné a životné prostredie, starostlivosť o rozvoj etického a estetického cítenia, rozvíjanie žiadúcich medziľudských vzťahov...
Aktivity
Čím sa takáto škola odlišuje od školy s tradičným poňatím
- podporuje samostatnosť detí,
-pozornosť sa venuje pitnému a stravovaciemu režimu detí,
- snaží sa zbaviť školu stresu a strachu...
Monika9
31.01.10,06:01
Ďakujem pekne.
Len by som potrebovala poradiť, ako to písať z pozície riadiaceho pracovníka.
Akú tému, čoho sa chytiť? :o
jaros5
31.01.10,07:39
Dobrý deň.
Chodím na funkčné vzdelávanie a chystám sa písať seminárnu prácu. Chcela by som sa zamerať na Zdravú školu. nakoľko naša MŠ je v tomto projekte. Práca má byť napísaná z pozície riadiaceho pracovníka. Prosím Vás poraďte mi nejakú osnovu, ktorá by na túto tému naväzovala. Ďakujem.


Ďakujem pekne.
Len by som potrebovala poradiť, ako to písať z pozície riadiaceho pracovníka.
Akú tému, čoho sa chytiť? :o


Píšeš že Vaša škola je zapojená do projektu. Oslov p. riaditeľku, zástupkyňu, resp. koordinátora projektu, že sa chceš nejakým spôsobom podieľať na projekte a nebudeš musieť vymýšľať, pomôžeš sebe a možno naštartuješ nejaké dobré "veci" priamo vo vašom už bežiacom projekte.

Ako to napísať s pozície riadiaceho pracovníka ?
Jednoducho sa vcíť do pozície riaditeľky, alebo jej zástupkyne ...
Ja by som volil tú zástupkyňu, aby sa riaditeľka nezľakla, že poškuľuješ po jej fleku.;)
Monika9
31.01.10,18:03
Ďakujem všetkým.
Ja som začínajúca riaditeľka, ako učiteľka som sa podieľala na projekte, len nás upozornili, že musíme písať prácu z pozície riaditeľky. Viem, že už to písali viaceré riaditeľky, tak by som potrebovala pomoc.http://www.porada.sk/images/icons/icon12.gif
zdenka131
01.02.10,04:54
Zvolila si si výbornú tému seminárnej práce . O Zdravej škole sa dá veľa napísať jednak z teoretickej, ale aj praktickej stránky. V teoretickej časti by Ti mohla byť oporou osnova, ktorú som Ti napísala. V praktickej časti napíš, čo robí vaša škola v rámci tohto projektu a čo konkrétne Ty môžeš urobiť ( zabezpečiť materiálnu a finančnú stránku projektu, kontrolnú a riadiacu činnosť pri jednotlivých akciách, umožňuješ školenia učiteľke... )Dá sa toho veľa napísať . Držím Ti palce aby sa Ti podarilo napísať výbornú prácu.
pe.pe
01.02.10,10:24
Skús ešte ako inšpiráciu pozrieť projekty škôl na webe. Stačí dať do googlu "projekt zdravá škola".
Napr. z pohľadu rámcového projektu je zaujímavá stránka gymnázia pavla horova v michalovciach, z pohľadu aktivít stránka materskej školy na jaltskej ulici v košiciach. Samozrejme, ide len o inšpiráciu, nesmie ísť o CtrlC a CtrlV :) Ak sa inšpiruješ niektorým konkrétnym bodom natoľko, že by si chcela podľa neho pracovať, treba príslušný zdroj priamo citovať, alebo ho uviesť v použitých zdrojoch.