mifri
29.01.10,12:40
Dobrý deň, chcem sa spýtať - aké tlačové výstupy robíte ohľadom majetku a ako často. Mám na mysli napr. stav majetku celkovo, prírastky, úbytky ... za každý mesiac, alebo ... ? Ďakujem.
katarina.j
29.01.10,13:11
raz ročne-na konci obdobia
AntekaK
01.02.10,08:11
Ahojte,
dávate na ročné finančné výkazy, VZaS a na Súvahu na titulnú stranku, na ktorej sú všeobecné náležitosti, pečiatku?
:)
adi11
01.02.10,08:35
Ahojte,
dávate na ročné finančné výkazy, VZaS a na Súvahu na titulnú stranku, na ktorej sú všeobecné náležitosti, pečiatku?
:)
ANO
Johanka
02.02.10,16:22
Ahojte,
dávate na ročné finančné výkazy, VZaS a na Súvahu na titulnú stranku, na ktorej sú všeobecné náležitosti, pečiatku?
:)
Nie.

Zákon o účtovníctve
(2) Účtovná závierka obsahuje tieto všeobecné náležitosti:

a) obchodné meno alebo názov účtovnej jednotky; právnické osoby uvedú sídlo, fyzické osoby bydlisko a miesto podnikania, ak sa líši od miesta bydliska,
b) identifikačné číslo, ak ho má účtovná jednotka pridelené,
c) deň, ku ktorému sa zostavuje,
d) deň jej zostavenia,
e) obdobie, za ktoré sa zostavuje,
f) podpisový záznam štatutárneho orgánu alebo člena štatutárneho orgánu účtovnej jednotky alebo podpisový záznam fyzickej osoby, ďalej podpisový záznam osoby zodpovednej za jej zostavenie a osoby zodpovednej za vedenie účtovníctva.
ekopo
02.02.10,18:08
...žeby sme zase rozbehli "pečiatkomániu"?
Paula
02.02.10,18:21
...žeby sme zase rozbehli "pečiatkomániu"?


Lobuješ za pečiatkovýrobcov a či čo?:D
Rozalka
02.02.10,18:33
Sme v rezorte Rozpočtové a príspevkové organizácie, predpokladám, že tieto svoje výkazy pečiatkujú.
adi11
02.02.10,19:23
Sme v rezorte Rozpočtové a príspevkové organizácie, predpokladám, že tieto svoje výkazy pečiatkujú.
Predpokladas spravne, lebo zriadovatel to od nas vyzaduje.
zvyk - zelezna kosela:D
Sojka 007
03.02.10,05:24
S pečiatkou či bez, to je podľa mňa jedno. Hlavne nech údaje vo vnútri sedia na skutočný stav. Inak ja tiež dávam pečiatku.Malú okrúhlu. Však nikomu neublíži, dávam ju na doklady len raz za štvrťrok.Mne viac vadí tá na finančnú kontrolu.
Rozalka
03.02.10,13:41
mimotemy
Bola som svedkom, keď holanský podnikateľ v našej banke sa nestačil :eek::eek::eek:, úradníčka takmer dupala od zlosti a vyžadovala pečiatku. Tlmočník prekladal, čo Holanďan stále húdol dokola: tuto som ja, Van den XXX - pravý so svojim pravým podpisom, a nechápem, načo vám je nejaká pečiatka - umelá.
Pracovníčka si našla 2 svedkov, ktorí jej podpísali: konateľ odmietol pečiatkovať.
:D:D:D:D:D