Janulka tojka
29.01.10,14:07
Dobry den,
viem na temu zrusenia sro, tu uz bolo vela prispevkov, chcem sa vsak opytat na konkretny problem, pretoze si s nim neviem rady.
Mame sro s dvoma konatelmi, niekolko rokov je firma bez aktivity, VZ sa nekonalo viac ako rok, nema majetok, no ma jeden dlh, nezaplatenu pokutu a neviem co s tym. Firmu chceme zrusit alebo predat.
Pri zruseni je nevyhnutna forma "likvidacie", alebo ak dam podnet na zrusenie na obchodny sud s tym, ze sa nekona VZ viac ako rok, tak je mozne, ze ju sud zrusi bez likvidacie? Je tento jediny nesplateny dlh prekazkou?

Ak by sme to predali, novy majitel musi prevziat aj tento dlh? Cize tym padom, tato moznost asi neprichadza do uvahy.

Este chcem povedat, ze do uctovnictva sa tento dlh-pokuta zatial neuctoval, viac menej sa na to zabudlo a vlastne prikaz na zaplatenie zo sudu prisiel len nedavno, hoci ide o vec staru 8 rokov. Takze by sme to mali zauctovat, co? Asi blba otazka...prosim ak viete, tak mi poradte, co s tym.
ivica sisolak
29.01.10,17:28
a nemali ste ten dlh už premlčaný?
Mgr.Shrek
01.02.10,16:33
Z akého titulu dlh vznikol? Čo to bolo za pokutu? Kto ju udelil? Treba viac informácií.
martin33AA
28.09.11,11:00
Na tvojom mieste by som napjprv riešil či vobec má vaša sro zmysel, ak nie daj návrh na súd na zrušenie spoločnosti z dôvodu nekonania VZ alebo aj z dalšieho iného presne podla zákonníka obchodného § 68. V konaní vyjde na javo, že nikto na sro nemá záujem a sa potom nechá vymazať pre nemajetnosť, a vec je vybavená
JankaO
28.09.11,11:12
Rada užitočná, no pôvodný príspevok je starý 20 mesiacov... asi aj vyriešený