cdl
29.01.10,14:18
Dobrý deň, prosím o radu.

Bývalý zamestnanec, ktorý u nás pracoval do októbra 2009, potom bol nezamestnaný, požiadal o vykonanie ročného zúčtovania. Má tri školopovinné deti, na ktoré si uplatňoval daňový bonus. Má nárok pri RZ na daňový bonus aj za tie mesiace, ktoré bol nezamestnaný? Jeho čiastkový základ dane je 4832,00€. Zároveň má manželku, ktorá nedosiahla žiadne príjmy (je dobroboľne nezamestnaná). Vopred ď. za radu.
macula
29.01.10,14:26
Ano, lebo podmienkou na daňový bonus je dosiahnutie zdaniteľných príjmov vo výške 6-násobku minimálnej mzdy (§33 Zákona o dani z príjmov). A to splnil, takže mu doplatíte daňový bonus aj za mesiace čo bol nezamestnaný.
cdl
29.01.10,14:33
Ďakujem:)