anka
22.09.05,13:27
Mohol by mi niekto poradit, ak SZCO kupi motocykel na lizing, moze si odpocitat DPH? a je potrebne platit dan z mot.vozidiel alebo nejak nahlasit na DU pouzivanie motocykla na podnikanie?
Paula
22.09.05,11:41
Mohol by mi niekto poradit, ak SZCO kupi motocykel na lizing, moze si odpocitat DPH? a je potrebne platit dan z mot.vozidiel alebo nejak nahlasit na DU pouzivanie motocykla na podnikanie?S lízingom nemám skúsenoť. Niečo som tu našla.http://www.porada.sk/showthread.php?t=9397&highlight=motoc%2A
Jana Acsová
24.09.05,13:36
Motocykel nemá kategóriu M1. Ak slúži na podnikanie platiteľa a sú splnené ostatné podmienky zo Zákona o dani z pridanej hodnoty, je nárok na odpočítanie dane z jeho kúpy. Predmetom dane z motorových vozidiel sú vozidlá kategórie M, N a O ak sa používajú na podnikanie alebo v súvislosti s podnikaním.
andrej_rv
24.09.05,13:43
K dani z motorových vozidiel po lopate - motocykel, trojkolka a štvorkolka nie sú predmetom dane, pretože nepatria kategórií M.N, a O – motocykel, trojkolka, štvorkolka – patria do kategórie L
Jana Acsová
24.09.05,14:20
Vozidlá, ktoré majú rovnaké konštrukčné znaky sú podľa Zákona o podmienkach prevádzky vozidiel v premávke na pozemných komunikáciách rozdelené do nasledujúcich kategórií:

- motorové vozidlá s menej ako štyrmi kolesami a štvorkolky (L)

- motorové vozidlá, ktoré majú najmenej štyri kolesá a používajú sa na dopravu osôb (M)

- motorové vozidlá, ktoré majú najmenej štyri kolesá a používajú sa na dopravu nákladov (N)

- prípojné vozidlá (O)

- kolesové traktory (T)

- pásové traktory (C)

- prípojné vozidlá traktorov (R)

- traktormi ťahané vymeniteľné stroje (S)

- pracovné stroje (P)

- ostatné vozidlá, ktoré sa nedajú zaradiť do uvedených kategórií (V).

Z pohľadu dane z pridanej hodnoty majú osobitné postavenie vozidlá kategórie M1, kde nie je možné uplatniť odpočítanie dane v zmysle § 49 ods. 7 ZDPH.
Paula
24.09.05,14:48
andrej_rv + AVO, vďaka za kompletný prehľad. Zorientuje mnohých.:)
copy
15.10.07,11:05
Rad by som sa dozvedel, ci sa situacia ohladom motocyklov a DPH nezmenila.