cocker.ba
29.01.10,14:29
zdravim, uz sa tu toho urcite popisal kopec, lenze sediet a hladat odpovede niekolko hodin...to nie je pre mna.preto si radsej necham poradit od niekoho, co tym presiel.
chcem zmenit podnikanie na zivnost na s.r.o.
1) co k tomu potrebujem a aky je postup?chcem si zmenit aj nazov
2) co to cca stoji?
3) mozem mat s.r.o. a byt spolocnikom aj v inej s.r.o.?
4) co mam urobit, aby som nemusel platit odvody? viem, ze ti co maju s.r.o. tak ich neplatia-vedia ako na to.mne sa zda chore, ze pokial clovek momentalne nema prijem na zivnost, tak i napriek tomu musi platit odvody...
dik za rady.
Aknazuz
29.01.10,13:42
1a. zrušiť živnosť na živnostníka=ukončiť podnikanie SZČO
1b. založiť s.r.o.
2. minimálne 331,50 za kolok+poplatky za právnika, notára, ...
3. áno, jediným spoločníkom môžeš byť v 3 s.r.o.
4. nebyť zamestnancom v s.r.o., nevyplácať si ani odmenu konateľa.
cocker.ba
29.01.10,14:08
1a. zrušiť živnosť na živnostníka=ukončiť podnikanie SZČO


lenze ja chcem zachovat cinnosti, ktore mam na ziv.liste. a na zalozenie s.r.o. treba predsa tiez zivnost,list, ci nie?
pavol54
29.01.10,16:06
áno ale pre niekoho iného, to znamená, že si pôjdeš vybaviť živnostenský list pre budúcu s.r.o.
už som niekde písal živnostník a sro sú dve rôzne osoby, to znamená že nemožno spájať tieto dva subjekty navzájom, aj keď sú v nich podstate tie isté fyzické osoby, načo si komplikovať život zbytočnosťami. založiť sro a hotovo živnostník môže teoreticky fungovať tiež.
zalobaba
29.01.10,17:03
zdravim, uz sa tu toho urcite popisal kopec, lenze sediet a hladat odpovede niekolko hodin...to nie je pre mna.preto si radsej necham poradit od niekoho, co tym presiel.
chcem zmenit podnikanie na zivnost na s.r.o.
1) co k tomu potrebujem a aky je postup?chcem si zmenit aj nazov
2) co to cca stoji?
3) mozem mat s.r.o. a byt spolocnikom aj v inej s.r.o.?
4) co mam urobit, aby som nemusel platit odvody? viem, ze ti co maju s.r.o. tak ich neplatia-vedia ako na to.mne sa zda chore, ze pokial clovek momentalne nema prijem na zivnost, tak i napriek tomu musi platit odvody...
dik za rady.

1. založiť SRO
2. živnosť pozastaviť (min. doba je 1/2 roka) alebo úplne zrušiť
3. jediným spoločníkom môžeš byť max. v 3 spoločnostiach na území SR
4. poradiť sa so šikovnou účtovníčkou, ekonómkou, mzdárkou, na tejto stránke ich je veľa :D
cocker.ba
29.01.10,18:03
3. jediným spoločníkom môžeš byť max. v 3 spoločnostiach na území SR

nemyslel som jedinym spolocnikom.ale spolocnikom v inej s.r.o.
lebo som si pozrel nejake vyhlasenie jedineho spolocnika podla §112 oz a neviem, co sa tym mysli
mi_ke
29.01.10,18:39
3. jediným spoločníkom môžeš byť max. v 3 spoločnostiach na území SR

nemyslel som jedinym spolocnikom.ale spolocnikom v inej s.r.o.
lebo som si pozrel nejake vyhlasenie jedineho spolocnika podla §112 oz a neviem, co sa tym mysli

Spolocnikom vo viacerych viacosobovych spolocnostiach mozes byt v neobmedzenom pocte. Toho sa § 112 netyka.
zalobaba
29.01.10,19:12
3. jediným spoločníkom môžeš byť max. v 3 spoločnostiach na území SR

nemyslel som jedinym spolocnikom.ale spolocnikom v inej s.r.o.
lebo som si pozrel nejake vyhlasenie jedineho spolocnika podla §112 oz a neviem, co sa tym mysli

...tým nejakým vyhlásením sa myslí presne to, čo som písala v bode 3. Čítaj pozornejšie.
cocker.ba
31.01.10,08:50
...tým nejakým vyhlásením sa myslí presne to, čo som písala v bode 3. Čítaj pozornejšie.

prosim o vysvetlenie, lebo asi mi nic nehovori odborna terminologia.
jediny spolocnik znamena, ze sro mam len sam na seba, teda mozem mat 3 sro?
a v kolkych spolocnostiach mozem byt spolocnikom s niekym inym?
preco sa teda v takom pripade podpisuje spominane prehlasenie?ak budem spolocnikom v inej sro, ktora ma dvoch spolocnikov(ja plus niekto iny), nepodpisujem teda spominane prehlasenie?
mi_ke
31.01.10,11:29
...tým nejakým vyhlásením sa myslí presne to, čo som písala v bode 3. Čítaj pozornejšie.

prosim o vysvetlenie, lebo asi mi nic nehovori odborna terminologia.
jediny spolocnik znamena, ze sro mam len sam na seba, teda mozem mat 3 sro?
a v kolkych spolocnostiach mozem byt spolocnikom s niekym inym?
preco sa teda v takom pripade podpisuje spominane prehlasenie?ak budem spolocnikom v inej sro, ktora ma dvoch spolocnikov(ja plus niekto iny), nepodpisujem teda spominane prehlasenie?

Jediny spolocnik znamena, ze sro bude mat iba jedneho spolocnika, a to mozes byt (jedinym spolocnikom) v max. 3 sro. Ak by bolo spolocnikov v sro viac, takychto sro by si mohol mat neobmedzene mnozstvo...a spravne, v takomto pripade nepotrebujes davat ziadne cestne vyhlasenie. To sa dava, len v pripade, ked si jediny spolocnik, kde prehlasujes, ze ich nemas sam viac ako dve.
cocker.ba
01.02.10,08:10
dik za vysvetlenie
cocker.ba
10.02.10,18:47
4. nebyť zamestnancom v s.r.o., nevyplácať si ani odmenu konateľa.

vratim sa k teme.bod 4 znamena, ze nebyt zamestnancom s.r.o. a nevyplacat si MESACNU odmenu konatela? Teda peniaze si 2x za 3-4 mesiace vybrat mozem?Ide o to, aby to nebol pravidelny prijem? Ako tie peniaze potom vykazem-na beh firmy? Lebo ked zoberiem hotovost, tak ju asi bude treba nejak vydokladovat.
Aknazuz
11.02.10,19:31
áno, hotovosť treba vydokladovať. Ja účtujem cez peniaze na ceste vklad do pokladnice a z pokladnice sa jednoduchšie dokladuje prípadný výdaj na náhrady cestovných výdavkov a pod. v 1. roku a po podaní DP si spoločník môže z pokladnice vyplatiť prípadný podiel na zisku.
zyx66
15.03.10,15:45
Dobry den prajem,

mam otazku ohladne s.r.o. Doteraz som bol SZCO, uctoval som v sustave JU a k svojim peniazom som mal pomerne jednoduchy pristup, lebo som si vybral hotovost z uctu (na nepodnikatelske = osobne ucely = chlieb, maslo, sunka), v ucte sa to objavilo ako nedanovy vydavok, v marci sa urobilo uctovnictvo, zaplatil som dan z prijmu a bol klud.

SZCO som ale zrusil, lebo roboty bolo malo a nechcelo sa mi platit odvody. Chcem zalozit s.r.o., ale nie je mi jasne, ci je aj pri s.r.o. mozne nejak lahko zabezpecit, ze nebudem platit odvody do socialky (iba ZP ako samoplatitel ako teraz) a nejakym sposobom si vyplatit nejaku odmenu alebo podiel na zisku alebo ako to nazvat, pricom tomuto statu zaplatim na daniach iba zlomky percent. Dakujem.
Economic
15.03.10,16:17
Dobry den prajem,

mam otazku ohladne s.r.o. Doteraz som bol SZCO, uctoval som v sustave JU a k svojim peniazom som mal pomerne jednoduchy pristup, lebo som si vybral hotovost z uctu (na nepodnikatelske = osobne ucely = chlieb, maslo, sunka), v ucte sa to objavilo ako nedanovy vydavok, v marci sa urobilo uctovnictvo, zaplatil som dan z prijmu a bol klud.

SZCO som ale zrusil, lebo roboty bolo malo a nechcelo sa mi platit odvody. Chcem zalozit s.r.o., ale nie je mi jasne, ci je aj pri s.r.o. mozne nejak lahko zabezpecit, ze nebudem platit odvody do socialky (iba ZP ako samoplatitel ako teraz) a nejakym sposobom si vyplatit nejaku odmenu alebo podiel na zisku alebo ako to nazvat, pricom tomuto statu zaplatim na daniach iba zlomky percent. Dakujem.

Kým sa neprihlásiš v novej sro ako zamestnanec, tak ozaj iba zdravotné dobrovoľné si budeš platiť. Tu keď si niečo vyberieš z bankomatu napríklad, a nebudeš mať doklad do účta, aj tak sa Ti to objaví v pokladni. Potom pozor, aby sa neúmerne nezvyšoval stav pokladne. Určite je sro lepšia. Tu si môžeš potom vyplatiť podiel na zisku kľudne z pokladne. Si zaťažená iba 19 % daňou, žiadnymi odvodmi.