Ľubka87103
29.01.10,16:14
Idem robiť daňové priznanie človekovi, ktorý od januára do septembra pracoval a od októbra do novembra bol na PN a v decembri znova podračoval v práci. Chcem vedieť do ktorého oddielu a ktorého riadku napíšem príjem zo sociálnej poisťovne, keď bol daný človek na PN. Ďakujem
ZDENIELA
29.01.10,15:36
PN-ka sa do daňového priznania nedáva vôbec, je to nezdaniteľný príjem.
Ľubka87103
29.01.10,15:58
aha, to som nevedela. tak vďaka. a ešte chcem že keď v tom čase nedostaval daňový bonus, tak to kde uvediem, aby mu ho dali?
Ľubka87103
29.01.10,16:06
no zle som to napisala, v IV oddiele zaškrtnem mesiace za ktoré bonus dostával ale neviem, či to mám ešte niekde uviesť. a kde mám požiadať o to aby mu teraz ten bonus dali.
ZDENIELA
29.01.10,16:07
aha, to som nevedela. tak vďaka. a ešte chcem že keď v tom čase nedostaval daňový bonus, tak to kde uvediem, aby mu ho dali?
Ak splňa všetky zákonom stanovené podmienky, asi je to zamestnanec, tak do DP typu A r. 55 (suma ročného nároku a počítaš riadky ďalej, vznikne ti rozdiel, čo dostal a má dostať), nezabudni mená a r.č. detí do IV.Oddielu
ZDENIELA
29.01.10,16:10
no zle som to napisala, v IV oddiele zaškrtnem mesiace za ktoré bonus dostával ale neviem, či to mám ešte niekde uviesť. a kde mám požiadať o to aby mu teraz ten bonus dali.
Lenže v IV. Oddiele nezaškrtuješ mesiace, za ktoré bonus dostal, ale mesiace, v ktorých mal na DB nárok, (napr. ak sa mu dieťa narodilo v priebehu r. 2009, alebo prestalo spĺňať podmienku nezaopatrenosti v priebehu r. 2009) Ak má nárok za celý rok, zaškrtneš iba políčko 1-12.
Ľubka87103
29.01.10,16:24
lenže použiem DP typu B, pretože je zamestanec ale zaroveň je aj samostatne hospodáriaci roľník, tak neviem do ktorého riadku to mám uviesť
veronikasad
29.01.10,16:41
lenže použiem DP typu B, pretože je zamestanec ale zaroveň je aj samostatne hospodáriaci roľník, tak neviem do ktorého riadku to mám uviesť
Ľubka, daňové priznanie nie je krížovka. Ak si chceš ako študentka privyrábať, musíš si naštudovať aspoň základné veci - Zákon o dani z príjmu a postupy účtovania v JU . Obidvoje nájdeš na PORADe. S konkrétnymi otázkami ti už potom poradia ochotní poraďáci ...