patsy
29.01.10,16:05
Dobry den,

moju mamu nuti Cetelem, aby zaplatila splatku za tovar, ktory si zobrali este pocas manzelstva spolocne s teraz uz byvalym manzelom. S byvalym manzelom sa mama sudi o byt, v ktorom on byva a tiez je tam aj ten tovar, ktory kupovali cez Cetelem. Po rozvode splacal pozicku manzel, teraz je nezamestnany a neplati. Navyse zrusil telef. cislo, takze sa mu z Cetelemu nevedia dovolat a volaju mame, ktora medzitym byva v inom meste a ako dochodkyna v penzione ani nema financie na splacanie tej pozicky.
Poradte prosim:
1) musi zaplatit splatky? co sa da robit, ak nema dost prostriedkov?
2) ak to zaplati, moze si uplatnit nahradu od byvaleho manzela na sudnom pojednavani? ako sa to robi? aky dokument doniest na sud alebo co?
3) aka je prax u Cetelemu? poslu exekutora? moze siahnut na byt, ktory je predmetom majetkoveho vyrovnania, ktore este nie je ukoncene?

Dakujem.
KIKA28
30.01.10,14:08
Podľa mňa , je to tak že ak to bolo brané za manželstva aj dlhy sú spoločné. Takže aj dlhy za manžela platí manželka. Po rozvode by malo byť vysporiadanie. Ak prebehlo museli tam prejdnávať aj CETELEM. Byť ňou komunikujem s cetelemom., zavolám im , a zistím si od nich ako postupovať. Alebo za nejakým právnikom, sa idem opýtať.
Stanislav 1975
30.01.10,14:22
Podľa mňa , je to tak že ak to bolo brané za manželstva aj dlhy sú spoločné. Takže aj dlhy za manžela platí manželka. Po rozvode by malo byť vysporiadanie. Ak prebehlo museli tam prejdnávať aj CETELEM. Byť ňou komunikujem s cetelemom., zavolám im , a zistím si od nich ako postupovať. Alebo za nejakým právnikom, sa idem opýtať.

Ale aj keď je to na súde, aj tak musí platiť splátky cetelemu akoby sa nič nestalo a až následne po rozsudku si to bude mocť vysporiadať finančne podla rozsudku súdu- ale cetelem tohto času nemusí zaujímať,či sa súdia s bývalým manželom- na tie splátky má cetelem nárok...