Taserda
29.01.10,17:39
Chcel by som vziať rodinku na dovolenku niekam k Solúni (Thesaloniki).Poradí niekto ako je to s ubytovaním na súkromí.Dosiaľ mám skúsenosti z HR,takéto ubytovanie nám vyhovuje,nebránil by som sa veľmi ani hotelu.Poradí niekto?
Alenka35
05.02.10,16:32
Ja by som autom tak daleko necestovala. Nerozmyslala si nad lietadlom
220870
05.02.10,16:38
Taserda
05.02.10,18:10
220870 (http://www.porada.sk/member.php?u=37773) aké máš alebo budeš mať ubytovanie,v GR som nebol,chcem vedieť ako je to s ubytovaním na súkromí.Neviem aké ceny sú v akom termíne a v ktorej časti pobrežia.Vie to niekto porovnať s HR.Merítkom by mohla byť Makarská riviera s cenou 60 E na deň v apartmáne pre 4 osoby v termíne 15.7 až 15.8,asi 100 m od pláže.Dá sa tam nájsť aj lacnejšie aj drahšie ale tak je to aj inde,je to asi taký stred.Ak dá nekto aj nejaký typ budem rád.
220870
05.02.10,21:19
Jediné čo mám zistené tak ceny sú porovnatelné s HR.Cez sezónu cca tých 50-70€ v tých lepších miestach.My sme kedysi boli autobusom v Sarti.A hneď vtedy sme si s manželkou povedali že sa tam určite vrátime.Bolo tam vinikajúco,piesočné pláže.Nočné Sarti je úžasné.More je tiché a teplé asi ako na Makarskej.V 1996 to ešte nebolo tak známe a bolo tam pomenej turistov.Čo som pozeral Google Earth tak sa odvtedy o dosť rozrástlo.Budem zisťovať , ak niečo zistím tak to sem prilepím.
Treba si stránku preložiť pomocou GOOGLE.
http://translate.google.com/translate?client=tmpg&hl=cs&u=http%3A%2F%2Fwww.hotelsline.gr%2Froot%2Fnewhotel %2Fmx%2Fm_Halkidiki.asp&langpair=el|sk
Tak som sa preklikal do TRONI
Hotelík ala tuti.http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=cs&langpair=el|sk&u=http://www.studioscastro.gr/&rurl=translate.google.com&client=tmpg&usg=ALkJrhg4oS4g7UmYFEXRLT4F3CjQ3l9wGA
Taserda
07.02.10,17:30
Denisa
09.03.10,18:06
Môžem doporučiť Toroni. Tichá dedinka, veľké prázdne pieskové pláže. Kto hľadá diskotéky, tak tie nenájde, aj keď tam je zopár reštaurácii s hudbou...Môžem dať kontakt na hotel - apartmánový, rodinné prostredie a ceny nižšie ako v Chorvátsku a úroveň lepšia.
Žabinka
10.03.10,07:47
[QUOTE=220870;1286454]Jediné čo mám zistené tak ceny sú porovnatelné s HR.Cez sezónu cca tých 50-70€ v tých lepších miestach.My sme kedysi boli autobusom v Sarti.A hneď vtedy sme si s manželkou povedali že sa tam určite vrátime.Bolo tam vinikajúco,piesočné pláže.Nočné Sarti je úžasné.More je tiché a teplé asi ako na Makarskej.V 1996 to ešte nebolo tak známe a bolo tam pomenej turistov.Čo som pozeral Google Earth tak sa odvtedy o dosť rozrástlo.Budem zisťovať , ak niečo zistím tak to sem prilepím.

K podčiarknutému-turistov je tam už neúrekom :). Nám sa minulý rok stala dobrá príhoda. Vykračujeme si po večernom Sarti, a oproti nám si tiež vykračujú susedia, s ktorými dokonca bývame na jednej chodbe.:D Aký je ten svet malý.
jelalim
10.03.10,08:09
Ja by som autom tak daleko necestovala. Nerozmyslala si nad lietadlom


Auto na dovolenke je z najpraktickejších vecí čo sa dajú na dovolenku zbaliť.
Nie každého baví, doletieť niekam s CK, odviesť sa do hotela a 12 dni sa válať v hoteli a na tej istej hotelovej pláži. Grécko je autom dostupné úplne v pohode.
iv@n
10.03.10,14:59
K podčiarknutému-turistov je tam už neúrekom :). Nám sa minulý rok stala dobrá príhoda. Vykračujeme si po večernom Sarti, a oproti nám si tiež vykračujú susedia, s ktorými dokonca bývame na jednej chodbe.:D Aký je ten svet malý.
hej, Sarti je asi dosť navštevované slovákmi/čechmi, ja som tam bol tiež pred pár rokmi, je to relatívne blízko a bolo tam aj lacno. Je to dobré na vyvalovanie sa na pláži alebo pri bazéne, ale na dva týždne dovolenky je tam nuda aj s autom :)
iv@n
10.03.10,15:16
Ja by som autom tak daleko necestovala. Nerozmyslala si nad lietadlom
já bych to nedoporučoval :D
ked niekoho baví šoférovanie tak čo, ja ked sa doma nudím tak zoberiem auto a idem na víkend do švajcu :), cez leto pobehané FR a SP a podobne :)
Žabinka
11.03.10,08:27
hej, Sarti je asi dosť navštevované slovákmi/čechmi, ja som tam bol tiež pred pár rokmi, je to relatívne blízko a bolo tam aj lacno. Je to dobré na vyvalovanie sa na pláži alebo pri bazéne, ale na dva týždne dovolenky je tam nuda aj s autom :)
My sme mali v Sarti len "hlavný stan".:D Obehali sme celý prst, každý deň sme boli na inej pláži. A zistili sme po dvoch rokoch dovoleniek v Sarti, že keď tam fúkal vietor, že sa nedalo čľapkať v mori, lebo by nás unieslo na more (a bolo to koncom augusta často), tak pár km odtiaľ bolo bezvetrie. Našli sme pár krásnych pláží s čistučkou vodou, ako vystrihnutých z luxusného katalógu.
Žabinka
11.03.10,08:30
Ešte doplním, že slovákov/čechov je tam ozaj dosť, ale ešte to nie je tak veľa ako v Chorvátsku.
iv@n
11.03.10,11:10
My sme mali v Sarti len "hlavný stan".:D Obehali sme celý prst, každý deň sme boli na inej pláži. A zistili sme po dvoch rokoch dovoleniek v Sarti, že keď tam fúkal vietor, že sa nedalo čľapkať v mori, lebo by nás unieslo na more (a bolo to koncom augusta často), tak pár km odtiaľ bolo bezvetrie. Našli sme pár krásnych pláží s čistučkou vodou, ako vystrihnutých z luxusného katalógu.
ja som na tých prstoch obehal čo sa dalo, je to tak 200km štreka iba, akurát na motorke treba dávať pozor na psov. pláže sú tam fakt pekné, dá sa tam dobre najesť, možno trochu nuda na dva týžne, aspoň pre mňa, nevydržím dlho ležať a nič nerobiť.
ubka
12.03.10,23:30
Ak sa predsa len rozhodneš autom, poslúži ti na výlety, ktoré fakt stoja za to. My sme boli v Grécku ešte za min. režimu na 3 týždne, ale nie iba polihovať. Prešli sme od prstov pozdlž celým Gréckom až dolu po Olympiu, nádhera, boli sme s prívesom, ale variť netreba. Jedlo je chutné a relatívne lacné. Ubytovanie v súkromí dostupné, informácia z minulého roku,
hrnco
23.03.10,21:13
Autom, som precestoval celkom dost po Grecku. Ked sme cestovali, ubytovanie sme nasli v domoch alebo motelikoch. Popri ceste su napisy ROOMS TO LET, a treba vediet aj cenu vyjednat. Raz sa nam podarilo zohnat izbu za 8 eur/osobu a noc. Zalezi vsak aj od lokality a ci to je cez sezonu alebo nie. Pocas sezony je to dost drahe, tak nieco okolo 40-70 eur. Najlepsi cas na Grecko podla mna je september. Pocasie je stale krasne a teple, ludi je uz o nieco menej a ceny su taisto ovela prijatelnejsie. V strede leta su tam neskutocne horucavy. Ale to je len moj nazor.
lujza.j
24.03.10,19:30
Chcel by som vziať rodinku na dovolenku niekam k Solúni (Thesaloniki).Poradí niekto ako je to s ubytovaním na súkromí.Dosiaľ mám skúsenosti z HR,takéto ubytovanie nám vyhovuje,nebránil by som sa veľmi ani hotelu.Poradí niekto?

je tu vytvorená téma "autom do Grécka" na strane 3, v jednom príspevku je odkaz na stránku kde je krásne spracovaná podrobná cesta do grécka.minulý rok išiel podla nej kolega na "thasos" a velmi si pochvaľoval :D:D aj pobyt aj cestu.
dad111
04.04.10,07:31
Ak sa predsa len rozhodneš autom, poslúži ti na výlety, ktoré fakt stoja za to. My sme boli v Grécku ešte za min. režimu na 3 týždne, ale nie iba polihovať. Prešli sme od prstov pozdlž celým Gréckom až dolu po Olympiu, nádhera, boli sme s prívesom, ale variť netreba. Jedlo je chutné a relatívne lacné. Ubytovanie v súkromí dostupné, informácia z minulého roku,
Ja som si myslel, že OLYMP a olympijská riviéra sú na severe. Na tom ale nezáleží, ostatné je pravda.
dad111
04.04.10,07:48
Ja by som autom tak daleko necestovala. Nerozmyslala si nad lietadlom

Cestovať autom je zážitok. Bol som tam aj autom aj lietadlom, obidva razy na ostrovoch. Len trajekt na ostrovy trval 10 hodín a jeho cena bola vyššia ako keby som si tam auto každý deň požičal, čo tam nie je absolútne žiadny problém, ale väčší zážitok som mal z požičanej motorky. Aj teraz ešte stále snívam o ceste autom, jediné na čo mám trocha horšie spomienky je cesta cez Srbsko a hlavne Macedóniu. Nie som ten typ, čo cestu berú ako nutné zlo, rád odbočím z trasy a pozriem si aj niečo, čo možno už nikdy viac neuvidím. Odbočiť teda z diaľnice a prechádzať ich vidiek a zapadnuté zákutia zničené ešte od vojny je slušný adrenalín. Aj tá motorka na ostrovoch je super. Vidieť vyprahnuté vnútrozemie je nádhera. Posedieť v dedinskej krčmičke, to Vám nezorganizuje žiadna cestovka. Hromadný zájazd ich autobusom plnom turistov to už nie je ono.
Nechať sa odviezť na letisko, priletieť niekde a stráviť celý čas v hotelovom komplexe, to nie je dovolenka.
rickman
04.04.10,10:48
Ja som si myslel, že OLYMP a olympijská riviéra sú na severe. Na tom ale nezáleží, ostatné je pravda.

Ubka asi myslela Olympiu v strede Peloponezu (kedze pisala Olympiu a nie Olymp ani rivieru). A ta je dole :).


Cestovať autom je zážitok. Bol som tam aj autom aj lietadlom, obidva razy na ostrovoch. Len trajekt na ostrovy trval 10 hodín a jeho cena bola vyššia ako keby som si tam auto každý deň požičal, čo tam nie je absolútne žiadny problém, ale väčší zážitok som mal z požičanej motorky. Aj teraz ešte stále snívam o ceste autom, jediné na čo mám trocha horšie spomienky je cesta cez Srbsko a hlavne Macedóniu. Nie som ten typ, čo cestu berú ako nutné zlo, rád odbočím z trasy a pozriem si aj niečo, čo možno už nikdy viac neuvidím. Odbočiť teda z diaľnice a prechádzať ich vidiek a zapadnuté zákutia zničené ešte od vojny je slušný adrenalín. Aj tá motorka na ostrovoch je super. Vidieť vyprahnuté vnútrozemie je nádhera. Posedieť v dedinskej krčmičke, to Vám nezorganizuje žiadna cestovka. Hromadný zájazd ich autobusom plnom turistov to už nie je ono.
Nechať sa odviezť na letisko, priletieť niekde a stráviť celý čas v hotelovom komplexe, to nie je dovolenka.

S tymto prispevkom sa da do najmensieho interpunkcneho znamienka len suhlasit. Lietadlo = rychlost a pohodlie, auto = zazitok z cesty.

Cestovka ma okrem mnozstva nevyhod aj svoje vyhody, napr:
- nizsia cena pre urcity druh zajazdov (Egypt za 500€ v 5* AI a spiatocnou letenkou z tvojho mesta /KE,BA/ si sam vybavis len tazko)
- vacsie pohodlie pre neznalcov jazykov
Ale to je asi tak vsetko.
Taserda
04.04.10,11:03
rickman
04.04.10,13:49
Len ,či do leta ešte Grécko bude?http://ekonomika.sme.sk/c/5313400/bankrot-grecka-sa-vraj-uz-neda-odvratit.html
(http://ekonomika.sme.sk/c/5313400/bankrot-grecka-sa-vraj-uz-neda-odvratit.html)

mimotemy Pri Ficovom vladnuti a supervyhodnych verejnych obstaravaniach sme za chvilu aj my v prdeli.
Taserda
04.04.10,17:18
Až také strašné to nebude :),ale ako to navrhovali Nemci aby predali niekoľko ostrovov tak by sme mohli v rámci pomoci niečo kúpiť.Pomohli by sme tak € a tím aj sebe.
nellika
07.04.10,20:19
spravne aj my ideme o dva mesiace na Chalkidiky - Voulvourou autom a jedine autom, radi sa pohybujeme a chceme vidiet a vyskusat vsetky plaze nie len tu pri apartmane.
220870
19.07.11,16:53
Vorvorou pre mňa jazykolam alebo lepšie "očilam"..Ako tam bolo?