draik
22.09.05,14:58
Zamestnávateľ, ktorý zamestnáva 9 a viac zamestnancov je povinný od 1. októbra 2005 predkladať miestne príslušnej pobočke Sociálnej poisťovne mesačný výkaz poistného a príspevkov na starobné dôchodkové sporenie elektronickou formou.
Znamená to, že v októbri sú zamestnávatelia povinní predložiť výkaz v elektronickej forme prvýkrát za mesiac september 2005.
Rozhodla o tom Rada riaditeľov Sociálnej poisťovne na svojom rokovaní dňa 21. septembra 2005 v súlade s § 231 ods. 2 zákona č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení.
sway
22.09.05,13:02
nebojte sa toho, je to super!!!!
Zita4
22.09.05,13:07
Prosím Vás, podarilo sa už niekomu z Vás poslať elektronicky výkaz do ZP Dôvera? Ozvite sa, prosím.....
Januš
22.09.05,13:17
Je to fakt super, hneď po spracovaní miezd tam odošlem xml súbor a hotovo. Najprv mi síce dali zlý postup prihlasovania a týždeň som si myslela, že to asi dlho trvá, kým Vám to sprístupnia, ale potom mi to bolo čudné tak som sa im ozvala, ospravedlnili sa a už je všetko OK, len pozor tý čo zamestnávate ZŤP pri vpisovaní údajov do programu treba zafajknúť, že neplatí IP lebo ja ich mám 13 a predchádzajúci mzdár to ignoroval, a mohla som sa čudovať čo mi tam vyhadzuje chybu. Ale asi to závisí aj od programu, mne nestačí napísať, že majú pokles o 7O %, musím to úplne podrobne. Neviem či mi niekto rozumie, či má dakto ZŤP. Ale už to asi zamotávam. Ale inak 100% a hlavne jednoduchá záležitosť.
Ozaj nemáte niekto mailovú adresu na MPSVAR, mám problém z manželovou mzdárkou neustále robí chybu a tvári sa ako majster sveta a nedá si povedať, ja to síce robím nejakých 6 rokov, ale má to písomne aj od 25 ročnej praxe, ale nie, len si číta zákon a nechápe podstatu. Ďakujem a pekný deň!
petra:-)
22.09.05,13:20
nebojte sa toho, je to super!!!!

Zas mi tam dalo súhlasím, namiesto cituj.

Takže podľa mňa to až tak super nie je, nakoľko mi to skomplikuje život a to v súvislosti so zákonom na ochranu osobných údajov a vypracovaním bezpečnostného projektu! :mad:
Zita4
22.09.05,13:27
Ja som veľmi spokojná so zasielaním súborov elektronickou formou, ale do ZP Dôvera mi to jednoducho neberie a neviem prísť na chybu. Apollo a Spoločná ZP idú ako po masle. ;)
Pepa
22.09.05,13:36
Zas mi tam dalo súhlasím, namiesto cituj.

Takže podľa mňa to až tak super nie je, nakoľko mi to skomplikuje život a to v súvislosti so zákonom na ochranu osobných údajov a vypracovaním bezpečnostného projektu! :mad:
Ja to robím tak, že súbory miezd mám na USB kľúči, keď ich spracovávam odpojím internet /akože/ ale je pravda, že výkazy posielané elektronicky nahadzujem manuálne.
Ale nevadí mi to - je to dobré.
petra:-)
22.09.05,13:40
Veď ja to tak aj plánujem takto nejako robiť, že si výkazy nahrám na disketu a odošlem ich z PC pripojeného na i-net. :) Akurát je to pre mňa práca navyše.
brm
22.09.05,14:22
nebojte sa toho, je to super!!!!je to super, pokiaľ nie je tlaková výš alebo níž, ak neprší, ak nie je teplo, a po včerajších skúsenostiach, ak majú elektrinu....
McMarti
22.09.05,14:29
karkulka zauč ma dotých tajov ja mam síce všade už len po 4 zamestnancoch ale neviem neviem ak sa to pomení čo budem robiť .. asik behať s USB klúčmi
Richard
22.09.05,14:44
Je to super to áno

ale:
1. tak či tak musíte posielať prvú stranu vytlačenú podpísanú (opečiatkovanú) poštou
2. registrácia zamestnancov stále stále nefunguje
3. v sezóne to je otravne pomalé, prípadne nefunkčné

K bodu č.1 - predstavte si že internet banking (ten slovenský je tiež dosť slabý) znamená, že vyplníte príkaz na internete, odošlete, vytlačíte a potom prinesiete do banky :-))))
sway
22.09.05,14:46
Dobre Richard, ale musím oponovať :takým čo majú 99 ľudí to isto pomôže - ber si vyplňovanie príloh ! - tá prvá strana je len malina.....
brm
22.09.05,16:08
riško, predstav si že nesieš dod banky príkaz na úhradu a tam svieti veľké NEAKCEPTOVANÝ....alebo NEODOSLANÝ NA SPRACOVANIE....:D
brm
22.09.05,16:15
karkulka zauč ma dotých tajov ja mam síce všade už len po 4 zamestnancoch ale neviem neviem ak sa to pomení čo budem robiť .. asik behať s USB klúčmijáj, moja to neni enem tak...to si musíš najprv z ich stránky/pokiaľ samozrejme práve funguje/ stiahnuť papiere k registrácii...tie vyplníš, pridáš si k tomu už asi 150.krát na sociálku odovzdanú kópiu z registra /veď vieš koľko je tam ešte dverí ktoré tvoju kópiu nemajú?/ nacválaš v úradných hodinách /tj.najneskôr do 14.oo
hod/ na záhradnícku, pištolnícky cerberus ťa pošle na 4.poschodie a tam zistíš, že ich tlačivo stiahnuté z ich stránky podpísané originál šéfom nestačí, že máš mať to isté rukou napísané splnomocnenie...ak to všetko prežiješ bez ujmy na psychike tak vyfasuješ grid kartu a potom len začne zábava...mám ešte pokračovať?...ale nie...pokračovanie zajtra...:D
STRELEC
22.09.05,16:28
...pokračovanie zajtra...:D"Potešila" si ma so svojím sladkým úvodom. Mňa to zatial obchádzalo a jedna firma do toho spadá určite, dve neviem. Do počtu zamestnancov pre tieto účely sa berú aj dohodisti?
Zita4
22.09.05,16:33
"Potešila" si ma so svojím sladkým úvodom. Mňa to zatial obchádzalo a jedna firma do toho spadá určite, dve neviem. Do počtu zamestnancov pre tieto účely sa berú aj dohodisti? Za dohody neodvádzaš odvody do zdravotnej poisťovne. :)
VieraM
22.09.05,16:54
A co urobim ked nemam v praci internet? Moj sef odmieta. No snad nebudem prenasat pracu domov a posielat mu to z mojho domaceho pocitaca. Je povinny si zaviest internet ? Ja by som to uvitala ale nieviem cim ho donutit dat mi internet v praci.
ALDA
22.09.05,16:54
Za dohody neodvádzaš odvody do zdravotnej poisťovne. :)
Zita4..tu sa hovorí o odvodoch do SP a nie ZP!! Asi si to prehliadla.
Pepa
22.09.05,16:58
"Potešila" si ma so svojím sladkým úvodom. Mňa to zatial obchádzalo a jedna firma do toho spadá určite, dve neviem. Do počtu zamestnancov pre tieto účely sa berú aj dohodisti?Áno, do tohto počtu sa rátajú aj dohodári /ÚP/.Karkulka "jednoducho nemáš chybu"http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif.
Ono to nie je také hrozné. Zober splnomocnenie, ŽL kópiu /ale aj originál - oni si to overia/, zaregistrujú ťa, vyfasuješ GRID-ku a máš to /ja som tam tvrdla asi hodinu - systém nešiel/.
Pepa
22.09.05,17:01
A co urobim ked nemam v praci internet? Moj sef odmieta. No snad nebudem prenasat pracu domov a posielat mu to z mojho domaceho pocitaca. Je povinny si zaviest internet ? Ja by som to uvitala ale nieviem cim ho donutit dat mi internet v praci.Elektronicky je elektronicky. Šak nech si to šéf vyriešihttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
ALDA
22.09.05,17:02
Dobre Richard, ale musím oponovať :takým čo majú 99 ľudí to isto pomôže - ber si vyplňovanie príloh ! - tá prvá strana je len malina.....
Takí, čo majú 99 zamestnancov majú určite program, ktorý im to vypisuje a môžu to z diskety poslať.

Ale karkulka a Richard majú pravdu!! Sociálna poisťovňa je taká nespoľahlivá, že aj pracovníci v nej sú ako na návšteve..:D všetkému sa čudujú..:D..nehovorím, že všetci, ale tí s ktorými my prichádzame do kontaktu určite!!:D

A o tom elektronickom posielaní výkazov má aj Jožko Mihál svoje skúsenosti.
Určite by o tom vedel napísať zaujímavú knihu:) Jožko že mám pravdu?:cool:

Hela
brm
22.09.05,17:03
"Potešila" si ma so svojím sladkým úvodom. Mňa to zatial obchádzalo a jedna firma do toho spadá určite, dve neviem. Do počtu zamestnancov pre tieto účely sa berú aj dohodisti?samozrejme že sa rátajú... ja som si pre prihlasovaní siedmej firmy tak nejak akosi zvykla...
brm
22.09.05,17:04
Za dohody neodvádzaš odvody do zdravotnej poisťovne. :)zitka, otázka bola na sociálku...
brm
22.09.05,17:09
Áno, do tohto počtu sa rátajú aj dohodári /ÚP/.Karkulka "jednoducho nemáš chybu"http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif.
Ono to nie je také hrozné. Zober splnomocnenie, ŽL kópiu /ale aj originál - oni si to overia/, zaregistrujú ťa, vyfasuješ GRID-ku a máš to /ja som tam tvrdla asi hodinu - systém nešiel/.keď som sa pri prihlasovaní siedmej firmy spýtala, čo robia s tými metrákmi kópií registrov, ŽL, splnomocnení na tlačivách a splnomocneniami písanými ručne, a prečo im musím zakaždým otrčiť môj občiansky a oni si ho opíšu...normálne to baba nerozdýchala a začala po mne jačať...nasťastie tam bol ešte dáky chlap, ten ju zpacifikoval...
sway
22.09.05,17:11
Takí, čo majú 99 zamestnancov majú určite program, ktorý im to vypisuje a môžu to z diskety poslať.

Ale karkulka a Richard majú pravdu!! Sociálna poisťovňa je taká nespoľahlivá, že aj pracovníci v nej sú ako na návšteve..:D všetkému sa čudujú..:D..nehovorím, že všetci, ale tí s ktorými my prichádzame do kontaktu určite!!:D

A o tom elektronickom posielaní výkazov má aj Jožko Mihál svoje skúsenosti.
Určite by o tom vedel napísať zaujímavú knihu:) Jožko že mám pravdu?:cool:

Hela
:( ... tak už asi budem ticho, len ma tu bijete ;) - asi som tu jediná kto zastáva elektronickú formu - ale nedám sa, ja mám v Trnave dobré skúsenosti, celé to bolo vybavené cca za 20 minút - a fungujem tak už dlho a možno zo dva krát som čakala na nete, lebo sa mi nezobrazovala stránka..., ale nemôžem hovoriť že by mi to spôsobovalo problém.:p
ik-a
22.09.05,17:12
Ešte si ujasnime pojmy. Od 1.oktobra to znamená výplaty za september?
Pepa
22.09.05,17:17
:( ... tak už asi budem ticho, len ma tu bijete ;) - asi som tu jediná kto zastáva elektronickú formu - ale nedám sa, ja mám v Trnave dobré skúsenosti, celé to bolo vybavené cca za 20 minút - a fungujem tak už dlho a možno zo dva krát som čakala na nete, lebo sa mi nezobrazovala stránka..., ale nemôžem hovoriť že by mi to spôsobovalo problém.:pTak, tak - nedajme sa Aj ja som spokojná.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon7.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
sway
22.09.05,17:17
Ešte si ujasnime pojmy. Od 1.oktobra to znamená výplaty za september?1 x za mesiac september :p

viď: toto je na stránke SP:



22.09.2005 Prekladanie výkazov poistného elektronickou formou povinné už aj pre zamestnávateľov s 9 a viac zamestnancami!Odbor komunikácie s verejnosťou
ffice:office" />



Predkladanie mesačných výkazov poistného elektronickou formou platí

už aj pre zamestnávateľov s 9 a viac zamestnancami














Znamená to, že v októbri sú zamestnávatelia povinní predložiť výkaz v elektronickej forme prvýkrát za mesiac september 2005. Rozhodla o tom Rada riaditeľov Sociálnej poisťovne na svojom rokovaní dňa 21. septembra 2005 v súlade s § 231 ods. 2 zákona č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení.



Očakávame, že týmto opatrením sa zvýši kvalita predkladaných a spracovávaných údajov, zníži sa prácnosť v oblasti výberu poistného, znížia sa administratívne náklady. Zároveň sa zlepší situácia pri plnení úloh Sociálnej poisťovne v oblasti starobného dôchodkového sporenia, keďže včasnosť a kvalita spracovania údajov má priamy vplyv na zabezpečenie postúpenia príspevkov na starobné dôchodkové sporenie na účet dôchodkového fondu príslušnej dôchodkovej správcovskej spoločnosti v zákonom stanovených termínoch.



Predpokladáme, že pri plnom rešpektovaní tohto rozhodnutia zamestnávateľmi bude elektronickou formou predkladaných a spracovaných cca 90 % výkazov poistného a príspevkov na starobné dôchodkové sporenie. Doteraz spracováva Sociálna poisťovňa týmto spôsobom približne 80 % údajov.



Rozhodovať o udeľovaní výnimiek z povinnosti zamestnávateľa predkladať mesačné výkazy poistného a príspevkov na starobné dôchodkové sporenie elektronickou formou môžu aj naďalej pobočky Sociálnej poisťovne.



sway
22.09.05,17:19
ALDA
22.09.05,17:24
:( ... tak už asi budem ticho, len ma tu bijete ;) - asi som tu jediná kto zastáva elektronickú formu - ale nedám sa, ja mám v Trnave dobré skúsenosti, celé to bolo vybavené cca za 20 minút - a fungujem tak už dlho a možno zo dva krát som čakala na nete, lebo sa mi nezobrazovala stránka..., ale nemôžem hovoriť že by mi to spôsobovalo problém.:p
Kočka..nikto Ťa nebije..:) Veď my už od r.2004 posielame výkazy elektronicky..boli sme medzi prvými, viem čo to boli za problémy.Máme program AURUSACKY..Jožko Mihál to rozbiehal. Ja mám iba poznámku k tomu, prečo to nie je dobrovoľné..:D Už niekto spomínal, že vo firme nemajú internet. A dodávam, že to fakt nie je OK..keď prvú stranu ešte doposielavaš. Fakt je to nedomyslené..:D a ešte to prikazujú...:D

Hela
sway
22.09.05,17:49
OK v pohode !!!
lago
22.09.05,18:48
Prosím Vás, podarilo sa už niekomu z Vás poslať elektronicky výkaz do ZP Dôvera? Ozvite sa, prosím.....
ZP Dovera síce na webe píše o elektronickej podateľni, ale zatiaľ im to nechodí (ak to náhodou za posledné dni už nerozchodili). Skúšam to tretí mesiac. Pravidelne im aj volám do pobočky Zvolen a tá pani hovorí že to ešte majú len v testovacej prevádzke a treba počkať. Tak čakám. Ale inak sú milí, zdá sa že to že ich sčasti vlastní súkromná spoločnosť sa prejavuje na ochote.
ilona
23.09.05,05:37
Ja som v jednej firme nemala internet,napísali sme žiadosť,aby nám udelili výnimku,aby sme nemuseli posielať výkazy elektronicky,že nemáme na takéto vybavenie peniaze,no neprešlo nám to,že existujú aj internetové kaviarne.Skúste napísať žiadosť,možno vo Vašom okrese Vam výnimku udelia.
ormika
23.09.05,05:57
Ja som v jednej firme nemala internet,napísali sme žiadosť,aby nám udelili výnimku,aby sme nemuseli posielať výkazy elektronicky,že nemáme na takéto vybavenie peniaze,no neprešlo nám to,že existujú aj internetové kaviarne.Skúste napísať žiadosť,možno vo Vašom okrese Vam výnimku udelia.Tak tej kaviarne som sa dočkala aj ja. To mi odporučili na Sociálnej poisťovni. Účtujem stavebnú firmu, ktorá zamestnáva len dohodárov a cez prázdniny mali 21 dohodárov, a výkazy nám v papierovej forme nezobrali, a majiteľ firmy si internet nechce zaviesť. Tak som dala žiadosť a oddôvodnením, že už budeme zamestnávať menej dohodárov. Som zvedavá, či to prejde. Inak takéto výnimky dávajú na pol roka. Viacej nie.
bendži
23.09.05,06:11
Ďakujem za upozornenie.. priznám sa, že nebyť porady, tak túto informáciu neviem..

My inakšie máme len 2 zamestnancov a výkazy už vyše roka posielame elektronicky a nemáme s tým žiadne problémy. No spracovávame mzdy aj ďalšej spoločnosti, kde majú zamestnancov 14 a tam sme ich nijako nevedeli presvedčiť, že si majú tiež vybaviť túto elektronickú podateľňu... teraz som im už poslala varovný mail, nech to okamžite vybavia :)

Ešte raz ďakujem a prajem krásny deň
ormika
23.09.05,07:04
Poviem vám vtip. Práve kolegyňa volala do soc. poisťovne ohľadom tohto posielania výkazov a oni tam vôbec nič nevedia! Tak ďakovali, že sme ich na to upozornili. Jedná sa o Trnavu.
Tweety
23.09.05,07:07
Poviem vám vtip. Práve kolegyňa volala do soc. poisťovne ohľadom tohto posielania výkazov a oni tam vôbec nič nevedia! Tak ďakovali, že sme ich na to upozornili. Jedná sa o Trnavu.Neviem, či je to vtip, ale je to určite smutná skutočnosť so SP.
Mária M
STRELEC
23.09.05,07:13
Ja som v jednej firme nemala internet,napísali sme žiadosť,aby nám udelili výnimku,aby sme nemuseli posielať výkazy elektronicky,že nemáme na takéto vybavenie peniaze,no neprešlo nám to,že existujú aj internetové kaviarne.Skúste napísať žiadosť,možno vo Vašom okrese Vam výnimku udelia.Mám jednu otázočku: Od okt. mám posielať elektronicky výkazy za 3 firmy (do kelu!). To nemôžem posielať od seba za všetky? Jedna z nich ani net nemá. Ako to robíte.
sway
23.09.05,07:15
Mám jednu otázočku: Od okt. mám posielať elektronicky výkazy za 3 firmy (do kelu!). To nemôžem posielať od seba za všetky. Jedna z nich ani net nemá.
Strelec veď si vygenerované súbory daj na USB klúč, alebo neviem či sa to zmestí na disketu a odošli to od seba - nezabudni na kódy !!!;)
ormika
23.09.05,07:17
Neviem, či je to vtip, ale je to určite smutná skutočnosť so SP.
Mária MTen vtip som myslela v úvodzovkách. Fakt je to smutné. Sami nevedia čo majú robiť. A to už chcú výkazy za september!
ucetni_fantozzi
23.09.05,07:20
Posielať z internetovej kaviarne ?????????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
To je hadam len zly vtip! To rovno mozem osobne udaje zamestnancov rozdavat ako letaky nahodnym chodcom na Obchodnej ulici!!!!! Toto povazujem zo strany socialky za maximalne trufale!!!!!

Prepacte za tento emocionalny prejav a pravdepodobne balancovanie na hraniciach Etikety Porady, ale naozaj v tomto ohlade nemozem inak!!!!!
STRELEC
23.09.05,07:25
Strelec veď si vygenerované súbory daj na USB klúč, alebo neviem či sa to zmestí na disketu a odošli to od seba - nezabudni na kódy !!!;)Vďaka. Robíme mzdy a personalistiku pre viaceré firmy. Multi-sieť-verzia. Malé, pravidelné, "optické" mzdy - aj len po nete. Skoro grátis.
Výstupy by som mal na jednom mieste (aj s netom). Prístupový kód idem teraz na soc. poriešiť. Ak je potrebný za každú firmu zvlášť - mám plné moci a pečiatky. ... a uvidím.
sway
23.09.05,07:28
Posielať z internetovej kaviarne ?????????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
To je hadam len zly vtip! To rovno mozem osobne udaje zamestnancov rozdavat ako letaky nahodnym chodcom na Obchodnej ulici!!!!! Toto povazujem zo strany socialky za maximalne trufale!!!!!

Prepacte za tento emocionalny prejav a pravdepodobne balancovanie na hraniciach Etikety Porady, ale naozaj v tomto ohlade nemozem inak!!!!!
ja tomu až tak nerozumiem, z tých vygenerovaných súborov sa dajú vypáčiť tak ľahko údaje? - som SW analfabet....
Tweety
23.09.05,07:31
Ten vtip som myslela v úvodzovkách. Fakt je to smutné. Sami nevedia čo majú robiť. A to už chcú výkazy za september!Veľmi dobre som rozumela tomu, čo si napísala. Najsmutnejšie na tom je,že keď som posielala výkazy elektronicky za august v septembri, zistila som, že tie predchádzajúce nemajú spracované. Des a hrôza! Ideme ich pokutovať?!!
Mária M
ALDA
23.09.05,07:45
Poviem vám vtip. Práve kolegyňa volala do soc. poisťovne ohľadom tohto posielania výkazov a oni tam vôbec nič nevedia! Tak ďakovali, že sme ich na to upozornili. Jedná sa o Trnavu.
Toto je ukážkový obraz SP. Pravá ruka nevie, čo robí ľavá.
Ale fakt ma to neteší!!:D Je to smutné:D

Hela
ormika
23.09.05,08:02
Práve o posielaní výkazov vraveli na rádiu EXPRES, tak dúfam, že to počúvajú aj v Soc. poisťovni.
pyton
23.09.05,08:33
Posielať z internetovej kaviarne ?????????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
To je hadam len zly vtip! To rovno mozem osobne udaje zamestnancov rozdavat ako letaky nahodnym chodcom na Obchodnej ulici!!!!! Toto povazujem zo strany socialky za maximalne trufale!!!!!

Prepacte za tento emocionalny prejav a pravdepodobne balancovanie na hraniciach Etikety Porady, ale naozaj v tomto ohlade nemozem inak!!!!!
No čo fantozzi, tak zoberieš agendu pod pazuchu, rozložíš sa v internetovej kaviarni, popozeráš po teenageroch zľava zprava, oni po tebe...:D:D a budeš pracovať tam:D
ucetni_fantozzi
23.09.05,08:43
No čo fantozzi, tak zoberieš agendu pod pazuchu, rozložíš sa v internetovej kaviarni, popozeráš po teenageroch zľava zprava, oni po tebe...:D:D a budeš pracovať tam:D
vies ja nastastie mam prostriedky, ako to zvladnut aj s tepla vlastnej kancelarie... ale to konstatovanie socialnej, ze vsak mozte ist do kaviarne ma riadne rozculilo. a stavim sa, ze su tisice zamestnavatelov nad 9 ludi, ktori jednoducho pripojku na net, pripadne ani len pc nemaju...
kacena
23.09.05,08:48
ahojte, chcela by som sa s vami ohladne tohoto poradit ako postupovat. Mame nad 9 zamestnancov , ale mzdy robim ručne. Kam mám ísť sa zaregistrovať ? A aký bude postup ? Som ohľadne tohoto úplný novačik , tak mi to prosím vysvetlite polopatisticky. Vopred ďakujem. kacena
Pepa
23.09.05,08:53
ahojte, chcela by som sa s vami ohladne tohoto poradit ako postupovat. Mame nad 9 zamestnancov , ale mzdy robim ručne. Kam mám ísť sa zaregistrovať ? A aký bude postup ? Som ohľadne tohoto úplný novačik , tak mi to prosím vysvetlite polopatisticky. Vopred ďakujem. kacenaPozri príspevky č. 14 http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif a 19. Ak ti bude potom niečo nejasné, pýtaj sa.
kacena
23.09.05,09:04
Takže pochopila som nasledovné :
- vytlacim si registracne papiere
- zoberiem ŽL , kópia + originál
- splnomocnenie / len mi ešte napíšte , aké to má byť splnomocnenie , k zastupovaniu firmy ? musí byť aj overené od notára ?/

a vydám sa na výlet do sociálnej poisťovne .....

dostanem nejakú GRID kartu a čo s ňou potom. Ako dostanem tie moje výkazy , ktoré vypisujem ručne na internet ? sú tam nato nejaké predlohy , kde sa údaje vpisujú ?
Pepa
23.09.05,09:12
Splnomocňujem xy k zaregistrovaniu ............. a prevzatie GRID karty - asi tak to odo mňa chceli - bez overenia u notára.
Pozor - treba si zobrať aj pečiatku.
Dostaneš tam všetky potrebné informácie - nabehneš na stránku soc. poisťovne - podatelňa a môžeš to tam vpisovať aj manuálne /ono ťa to tam pekne navedie/. Pri odosielani výkazu na spracovanie bude od teba systém vyžadovať overenie údajov z GRID karty. A je to....
dvd
23.09.05,09:15
chcem sa opytat na Vase skusenosti -- nasa firma posiela elektronicke vykazy od 01/2005 doteraz -- na vsetkych to zamrzlo v polohe "akceptovany" v stlpci Akcept. a "odoslany na spracovanie" v stlpci Sprac. ---- je potom este nejaka dalsia hlaska, alebo to je uz vsjo?
Pepa
23.09.05,09:20
chcem sa opytat na Vase skusenosti -- nasa firma posiela elektronicke vykazy od 01/2005 doteraz -- na vsetkych to zamrzlo v polohe "akceptovany" v stlpci Akcept. a "odoslany na spracovanie" v stlpci Sprac. ---- je potom este nejaka dalsia hlaska, alebo to je uz vsjo?
Tak,tak...
Paula
23.09.05,09:56
Aktuálne info z košickej pobočky: 1x splnomocnenie, 2x vyhlásenie zamestnávateľa, pečiatku netreba sebou nosiť ani ďalšie doklady ,pokiaľ je firma už registrovaná ako zamestnávateľ.
kacena
23.09.05,10:08
Aktuálne info z košickej pobočky: 1x splnomocnenie, 2x prehlásenie zamestnávateľa, pečiatku netreba sebou nosiť ani ďalšie doklady ,pokiaľ je firma už registrovaná ako zamestnávateľ.
Prepáč že sa pýtam , ale to prehlásenie , to je vlastne čo ?
Paula
23.09.05,10:14
Prepáč že sa pýtam , ale to prehlásenie , to je vlastne čo ?Ospravedlňujem sa, opravila som chybu v texte. Ide o vyhlásenie.
Paula
23.09.05,10:27
Aktuálne info z košickej pobočky: 1x splnomocnenie, 2x vyhlásenie zamestnávateľa, pečiatku netreba sebou nosiť ani ďalšie doklady ,pokiaľ je firma už registrovaná ako zamestnávateľ.Opravujem a dopĺňam: namiesto kópie výpisu z OR stačí predložiť výpis z internetu, ktorého správnosť podpíše konateľ.
Dúfam, že mi túto informáciu podanú v piatok nepoprú v pondelok. Podám hlásenie o výsledku.
Janka6685
23.09.05,10:44
V 6/2005 som bola na sociálke, nech mi dajú tlačivá na vyplňovanie mesačných výkazov a rovno sa ma spýtali, či to nechcem posielať elektronicky. Vtedy sme ešte mali len pár dohodárov. Išli sme do jednej kancelárie, kde sa to vybavuje a o pár minút to bolo vybavené. Ide dokonca o pobočku v KE. Ale vtedy ešte nebol taký nával ako bude teraz.

Ja som celkom rada, lebo robím mzdy ručne a tak si mám s čím skontrolovať, či som sa pri výpočte odvodov nesekla:D . Teraz, keď už máme zamestnancov na pracovný pomer sa mi to celkom zíde.

Prvá strana aj príloha je už skoro vyplnená (aj údaje o zamestnávateľovi aj rodné čísla zamestnancov), stačí len vyplniť vymeriavací základ a je to celé hotové.:)

Len teraz neviem. To budeme musieť mať všetci vypracované bezpečnostné projekty? Ako tu už bolo spomínané, neviem si predstaviť, ako sa uplatní zákon o ochrane osobných údajov, keď radia odosielať výkazy v internetovej kaviarni.
Janka6685
23.09.05,11:01
Práve hovorili na exprese, že je možné požiadať o výnimku, ale len dočasne.
brm
23.09.05,11:47
Opravujem a dopĺňam: namiesto kópie výpisu z OR stačí predložiť výpis z internetu, ktorého správnosť podpíše konateľ.hat, košice sú asi iná republika ...nech žijú byrokrati zo záhradníckej
kacena
26.09.05,12:20
Splnomocňujem xy k zaregistrovaniu ............. a prevzatie GRID karty - asi tak to odo mňa chceli - bez overenia u notára.
Pozor - treba si zobrať aj pečiatku.
Dostaneš tam všetky potrebné informácie - nabehneš na stránku soc. poisťovne - podatelňa a môžeš to tam vpisovať aj manuálne /ono ťa to tam pekne navedie/. Pri odosielani výkazu na spracovanie bude od teba systém vyžadovať overenie údajov z GRID karty. A je to....Bola som dnes na našej pobočke, kde mi podali dosť chaotické a nepresvedčivé informácie. Zo začiatku mi pripadalo , že ani sami o tejto novej povinnosti ešte nie sú informovaní. Pani mi povedala , že manuálne sa údaje do elektronického výkazu vpisovať nedajú , buď mám mzdový program , alebo si ho musím zakúpiť.
Je to pravda? Z príspevku ktorý citujem som mala pocit , že sa to dá , aj keď nemám mzdový program...
Pepa
26.09.05,12:29
Dajú sa vpisovať manuálne. Robím to každý mesiac.
Situácia v SP je naozaj na zaplakanie. Tí, ktorí by mali poskytovať informácie nám - nevedia /vlastná skúsenosť/. Hrôôôôôôza.
kacena
26.09.05,12:40
Dajú sa vpisovať manuálne. Robím to každý mesiac.
Situácia v SP je naozaj na zaplakanie. Tí, ktorí by mali poskytovať informácie nám - nevedia /vlastná skúsenosť/. Hrôôôôôôza.
Ďakujem Erika , veľmi si ma potešila. Vycítila som , že nevedia o čom hovoria z ich výrazu tváre. Ako som vkročila a povedala som , že sa chcem zaregistrovať , jedna ma odpálila s tým , že ešte ani oni nemajú presné inštrukcie a druhá na to : čo by nie , veď už je všetko na internete. Už sa nad tým ani nepozastavujem , však sme na Slovensku. A ako to funguje , vpisuješ tam všetko , alebo len rodné čísla a vymeriavacie základy. Sumy poistného si to počíta samo ? Uveď ma prosím trochu do obrazu. Ďakujem.
Pepa
26.09.05,12:54
Zobrazia sa ti rodné čísla, dohadzuješ VZ /prepočíta ti to automaticky. Musíš dávať pozor na výnimky /napr. skrátený prac. úväzok, dohody, dôchodcovia/, ak urobíš nejakú chybu tak ťa na to upozorní. Nie je to nič hrozné, po prvom výkaze budeš v pohode. Ono ťa to tam pekne "vedie".
Pozor treba dávať pri nových zamestnancoch - nemusia sa ti tam zobraziť, pokiaľ to v SP "nenahrali" do systému.
Zita4
26.09.05,13:01
Teraz som prišla zo školenia, kde prednášal riaditeľ pobočky Sociálnej poisťovne a povedal, že kto nemá mzdový program na elektronické zasielanie mesačných odvodov, tak si ho môže zadarmo stiahnuť tu: http://www.emel.sk/(rehkkpbg2novh245jscnj445)/index.aspx (http://www.emel.sk/%28rehkkpbg2novh245jscnj445%29/index.aspx)
Paula
26.09.05,14:58
Opravujem a dopĺňam: namiesto kópie výpisu z OR stačí predložiť výpis z internetu, ktorého správnosť podpíše konateľ.
Dúfam, že mi túto informáciu podanú v piatok nepoprú v pondelok. Podám hlásenie o výsledku.Sľúbené hlásenie : Pri vybavovaní GRID karty mi bol dnes akceptovaný výpis z OR stiahnutý z internetu.
kacena
27.09.05,05:54
Včera keď som chcela na pobočke odovzdať požadované doklady , nechceli mi ich zobrať z dôvodu chýbajúceho vyhlásenia. Mala som so sebou :
- výpis z OR , kópia + originál
- splnomocnenie
Akurát na to vyhlásenie som pozabudla. Dnes ho mám pred sebou a nechápem prečo som ho včera nemohla vypísať,potvrdiť a podpísať na mieste. Mala som predsa firemnú pečiatku a taktiež aj splnomocnenie. A na vyhlásení je je celkom dole uvedené :
- k vyhláseniu zamestnávateľ priloží plnomocenstvo / ak vyhlásenie podpisuje poverený zástupca zamestnáveteľa /
Chápete to podobne ako ja , že ma zas odpálkovali preč , aby mali nachvíľu pokoj ?
Heli1
27.09.05,07:13
Je to super to áno

ale:
1. tak či tak musíte posielať prvú stranu vytlačenú podpísanú (opečiatkovanú) poštou
2. registrácia zamestnancov stále stále nefunguje
3. v sezóne to je otravne pomalé, prípadne nefunkčné

K bodu č.1 - predstavte si že internet banking (ten slovenský je tiež dosť slabý) znamená, že vyplníte príkaz na internete, odošlete, vytlačíte a potom prinesiete do banky :-))))
Od januára sa to zmení, nebude treba posielať prvú stranu Mesačného výkazu a Registračné listy sa budú posielať takisto elektronicky. Aspoň to povedal riaditeľ jednej pobočky včera na školení.
brm
27.09.05,07:32
Včera keď som chcela na pobočke odovzdať požadované doklady , nechceli mi ich zobrať z dôvodu chýbajúceho vyhlásenia. Mala som so sebou :
- výpis z OR , kópia + originál
- splnomocnenie
Akurát na to vyhlásenie som pozabudla. Dnes ho mám pred sebou a nechápem prečo som ho včera nemohla vypísať,potvrdiť a podpísať na mieste. Mala som predsa firemnú pečiatku a taktiež aj splnomocnenie. A na vyhlásení je je celkom dole uvedené :
- k vyhláseniu zamestnávateľ priloží plnomocenstvo / ak vyhlásenie podpisuje poverený zástupca zamestnáveteľa /
Chápete to podobne ako ja , že ma zas odpálkovali preč , aby mali nachvíľu pokoj ?ja mám takaých vyhlásení na bratislavskej pobočke už sedem...a sedem originál tlačív z ich stránky s originál podpismi konateľov...treba niečím živiť byrokratickú kobylu
lenkak
27.09.05,07:34
Môj šéf už 2 mesiace chodí na SP a ešte stále nemá Grid kartu, vždy ešte niečo od neho chcú, no však hádam raz mu splnia jeho želanie.
ALDA
27.09.05,07:49
Od januára sa to zmení, nebude treba posielať prvú stranu Mesačného výkazu a Registračné listy sa budú posielať takisto elektronicky. Aspoň to povedal riaditeľ jednej pobočky včera na školení.
Ten pán riaditeľ nie je určite riaditeľom pobočky SP v SR!!:D

Hela
Pepa
27.09.05,08:09
Včera keď som chcela na pobočke odovzdať požadované doklady , nechceli mi ich zobrať z dôvodu chýbajúceho vyhlásenia. Mala som so sebou :
- výpis z OR , kópia + originál
- splnomocnenie
Akurát na to vyhlásenie som pozabudla. Dnes ho mám pred sebou a nechápem prečo som ho včera nemohla vypísať,potvrdiť a podpísať na mieste. Mala som predsa firemnú pečiatku a taktiež aj splnomocnenie. A na vyhlásení je je celkom dole uvedené :
- k vyhláseniu zamestnávateľ priloží plnomocenstvo / ak vyhlásenie podpisuje poverený zástupca zamestnáveteľa /
Chápete to podobne ako ja , že ma zas odpálkovali preč , aby mali nachvíľu pokoj ?
Tak na toto nenachádzam slov. Ja som to vypisovala /ako splnomocnená/ priamo v SP -pred nimi. Asi mám šťastíčko na "normálnych ľudí". Občas sa mi síce stane, že narazím na "najmúdrejšieho na svete", ale to dostávam záchvaty zúrivosti, som nepríjemná a vždy sa chcem ísť sťažovať /pri ďalších vybavovačkách už potom nemám problémy/ a ......... odchádzam s vybavenými záležitosťami /takmer na 100%/. Keď ma prejde zúrivosť ešte dokonca v duchu ľutujem toho dotyčného - ale veď čo, tak mu treba.
janicka
27.09.05,08:21
Sľúbené hlásenie : Pri vybavovaní GRID karty mi bol dnes akceptovaný výpis z OR stiahnutý z internetu.To si im tam dala výpis aj s tým textom hore aj dolu? /http://www.orsr......atď.?
Ešte ma zaujíma čo znamená "pri vybavovaní Grid karty"?
Ja idem zajtra vybaviť celkove zasielanie výkazov. Čiže mám vyhlásenie, výpis z OR - to riešim, splnomocnenie. Stačil by mi výpis z internetu?
A keď má byť podpísaný, máme ho na dve strany, obidve by mal šéf podpísať?
Paula
27.09.05,08:33
To si im tam dala výpis aj s tým textom hore aj dolu? /http://www.orsr......atď.?
Ešte ma zaujíma čo znamená "pri vybavovaní Grid karty"?
Ja idem zajtra vybaviť celkove zasielanie výkazov. Čiže mám vyhlásenie, výpis z OR - to riešim, splnomocnenie. Stačil by mi výpis z internetu?
A keď má byť podpísaný, máme ho na dve strany, obidve by mal šéf podpísať?karta sa vybavuje, keď budeš zasielať výkaz elektronicky, dajú ti ju na počkanie. Výpis som dala presne tak, ako mi vytlačilo. Na koniec výpisu som napísala" Potvrdzujem platnosť výpisu z OR SR", dátum, meno konateľa.............podpis, pečiatka. Na prvú stranu výpisu som dala len meno, podpis,pečiatku.
Bola som na pobočke v KE.
tamara
27.09.05,08:40
ahojte, ja sa teraz tak trochu blbo spytam, ale kde zoberiem to vyhlasenie? a musim znova registrovat firmu, aj ked uz je zaregistrovana? a ak tam pojde sam majitel firmy, staci ked bude mat výpis z or? dakujeeeeem
Heli1
27.09.05,08:43
Ten pán riaditeľ nie je určite riaditeľom pobočky SP v SR!!:D

Hela
Ale je riaditeľom pobočky SP a v SR!
Paula
27.09.05,08:46
ahojte, ja sa teraz tak trochu blbo spytam, ale kde zoberiem to vyhlasenie? a musim znova registrovat firmu, aj ked uz je zaregistrovana? a ak tam pojde sam majitel firmy, staci ked bude mat výpis z or? dakujeeeeemTo je akoby nová registrácia v iných dverách. Výpis nesmie byť starší ako 6 mesiacov, originál, alebo kópia overená notárom (+ k nahliadnutiu originál). Ale ako vidíš, v KE to ide aj inak. Vyhlásenie má SP na svojej stránke, môžeš si stiahnuť.
tamara
27.09.05,08:53
To je akoby nová registrácia v iných dverách. Výpis nesmie byť starší ako 6 mesiacov, originál, alebo kópia overená notárom (+ k nahliadnutiu originál). Ale ako vidíš, v KE to ide aj inak. Vyhlásenie má SP na svojej stránke, môžeš si stiahnuť.
Takze pouzijem to iste tlacivo registracia zamestnávatela? + výpis z or + vyhlasenie a sefko moze napochodovat......

dakujem za info
Paula
27.09.05,08:56
Takze pouzijem to iste tlacivo registracia zamestnávatela? + výpis z or + vyhlasenie a sefko moze napochodovat......

dakujem za infoTlačivo registrácia zamestnávateľa netreba. 2x vyhlásenie + výpis z OR.
brm
27.09.05,11:43
Od januára sa to zmení, nebude treba posielať prvú stranu Mesačného výkazu a Registračné listy sa budú posielať takisto elektronicky. Aspoň to povedal riaditeľ jednej pobočky včera na školení.neverím neverím neverím...bol triezvy, keď ti to hovoril?
Iveta
29.09.05,08:02
Ak máte niekto stiahnuté „Vyhlásenie zamestnávateľa” zo stránky SP (mne to nejde asi štyri dni) - prosím dajte ako prílohu.
Ď.
Janka6685
29.09.05,09:46
Ak máte niekto stiahnuté „Vyhlásenie zamestnávateľa” zo stránky SP (mne to nejde asi štyri dni) - prosím dajte ako prílohu.
Ď.
Toto vyhlásenie potrebuješ?
Iveta
29.09.05,10:06
Janka, ďakujem.
Janka6685
29.09.05,10:09
Janka, ďakujem.
Niet za čo:) .
simonka
04.10.05,09:56
Dnes som prvý krát odosielala výkaz elektronicky, ale neviem vytlačiť prvú stranu, ktorú treba doročiť do pois´tovne osobne. Pomôžte.
Livia2
04.10.05,09:59
Dnes som prvý krát odosielala výkaz elektronicky, ale neviem vytlačiť prvú stranu, ktorú treba doročiť do pois´tovne osobne. Pomôžte.Keď máš zobrazený výkaz, tak v pravom hornom rohu je okienko : Verzia pre tlač. Tam klikni, zobrazí sa ti výkaz na vytlačenie, potom vytlač.
sway
04.10.05,12:51
Dnes som prvý krát odosielala výkaz elektronicky, ale neviem vytlačiť prvú stranu, ktorú treba doročiť do pois´tovne osobne. Pomôžte.výkaz si načítaj zo stránky sociálnej pouísťovne tak že sa nanovo prihlás a objaví sa ti stránka kde máš: DOKUMENT PLATITELIA NASTAVENIA
klikneš na DOKUMENT, potom PREHĽAD, potom mesačný výkaz a tam sa ti už zobrazia odoslané dokumenty, klikneš si na ten ktorý chceš tlačiť, asi tam budeš mať len jeden zatiaľ, a tak keď naň klikneš otvorí sa ti farebne, ale aby si nemíňala toner ,je vpravo na vrchu VERZIA PRE TLAČ, na to klikni a zobrazí sa ti čiernobiely a ten si 2x vytlač 1x odovzdaj a ten druhý si daj potvrdiť na podateľni a založ si ho k výkazom za daný mesiac.
*************
držím palec ;)
Anonymka
13.10.05,08:11
ahojte. Úspešne som poslala svoj prvý výkaz. No keď to tak vezmem, je to ovela lahšie, ako vypisovať všetky kolónky ručne... ale ten mesačný výkaz poistného a dávok NP (lebo ja som si taký vygenerovala a vytlačila) v čiernobielej verzii je taký čudný. Ten je úplne iný, než pôvodný výkaz (myslím než tlačivo, čo mám) to je v pohode? To aj tak má byť? A keďže som to tlačila z "verzia na tlač" mám tam hore "Sociálna poisťovňa, strana 1 z 1 a dole https://podatelna.socpoist.sk/ezu.jsp a dátum.

Aj vy to tak tlačíte a posielate???
Tweety
13.10.05,08:26
[QUOTE=Anonymka]ahojte. Úspešne som poslala svoj prvý výkaz. No keď to tak vezmem, je to ovela lahšie, ako vypisovať všetky kolónky ručne... ale ten mesačný výkaz poistného a dávok NP (lebo ja som si taký vygenerovala a vytlačila) v čiernobielej verzii je taký čudný. Ten je úplne iný, než pôvodný výkaz (myslím než tlačivo, čo mám) to je v pohode? To aj tak má byť? A keďže som to tlačila z "verzia na tlač" mám tam hore "Sociálna poisťovňa, strana 1 z 1 a dole https://podatelna.socpoist.sk/ezu.jsp a dátum.
Aj vy to tak tlačíte a posielate???[/QUOTE
Áno takto ,je to oveľa lepšie maš pravdu.;) :) :eek:
Zita4
13.10.05,09:11
Tweety, ak tym máš dole napísané, že je akceptovaný, tak je to ten správny výkaz, ktorý treba podpísať a doručiť na Sociálnu poisťovňu.
Tweety
13.10.05,09:25
Priznám sa dobrovoľne, že som si neotvorila tú jej stránku pri čítaní príspevku až teraz, ona tam má iba stránku na prihlásenie na EZU, to ma ani nenapadlo,že to môže mať takto nedokončené, brala som to logicky, že keď pripojila všetky tie xml a pod....jej napísalo, že je akceptovaný a potom už stačí len vytlačiť prvú stranu a všetko je hotové.
Mária M
Zita4
13.10.05,10:42
Prepáč Tweety, nechcela som reagovať na tvoju odpoveď, ale Anonymkinu otázku. Sorry... :o
Tweety
13.10.05,10:47
Prepáč Tweety, nechcela som reagovať na tvoju odpoveď, ale Anonymkinu otázku. Sorry... :oNiet čo prepáčiť, aspoň som si ešte raz a pozorne prezrela celý jej príspevok.
Mária M;)
brm
13.10.05,14:16
mali ste už niekto nulový výkaz, tj. že firma nemala zamestnancov a mali by ste výkaz poslať elektronicky?
Aňuška
13.10.05,14:26
mali ste už niekto nulový výkaz, tj. že firma nemala zamestnancov a mali by ste výkaz poslať elektronicky?
Mne na sociálke povedali, že nemám nulový výkaz
posielať cez EZU, ale na originálnom tlačive.
brm
18.10.05,10:50
a mne dnes povedali na pobočke blava-mesto, že nulové ani nosiť netreba...
tamara
18.10.05,11:19
na každej pobočke to šlape inak....ked tu Paula spominala, ze jej bol akceptovaný výpis z OR vytlačený z netu, tak som sa zahrala na herečku a bez overenia ci je take nieco mozne aj u nas v topolcanoch, som tam s tým netovým výpisom nabehla...a mozete skusit hadat ako som dopadla, zvozili ma tam ako maleho joja.....kedze som uz niekolkoročným chodenim po týchto instituciach vycvicena, tak som sa nedala a odvolala sa, ze v ke to takto bezne chodi...tak sa ta ofučana raketa v zurivosti vybrala za ich pravnickou, ale veru nepochodila som...takze takto :-)
ivularadula
18.10.05,11:50
a ten výpis z OR si tam oni nechajú, áno?
bea
18.10.05,11:52
a ten výpis z OR si tam oni nechajú, áno?Keď som bola ja, tak si ho len pozreli a vrátili mi ho.
kacena
18.10.05,11:56
na každej pobočke to šlape inak....ked tu Paula spominala, ze jej bol akceptovaný výpis z OR vytlačený z netu, tak som sa zahrala na herečku a bez overenia ci je take nieco mozne aj u nas v topolcanoch, som tam s tým netovým výpisom nabehla...a mozete skusit hadat ako som dopadla, zvozili ma tam ako maleho joja.....kedze som uz niekolkoročným chodenim po týchto instituciach vycvicena, tak som sa nedala a odvolala sa, ze v ke to takto bezne chodi...tak sa ta ofučana raketa v zurivosti vybrala za ich pravnickou, ale veru nepochodila som...takze takto :-)
VERU , VERU , TAMARKA v Topoľčanoch je to niekedy ťažké !!!
lenkak
18.10.05,19:05
a ten výpis z OR si tam oni nechajú, áno?
Výpis z registra si v NZ ponechali.
tamara
19.10.05,07:26
VERU , VERU , TAMARKA v Topoľčanoch je to niekedy ťažké !!!
veru, veru..a nie, ze niekedy, ale takmer vzdy....socialna a všeobecna zdravotna su u nas tie najhorsie institucie s najhorsimi službami....a som rada, ze som tu konecne aj niekoho zo zochar uvidela :-)
kacena
19.10.05,12:21
Prosím Vás dajú sa prostredníctvom elektronickej podateľne posielať aj registračné listy ? Ak áno aký je postup ?
bendži
19.10.05,12:24
Ja som si všimla že cez podateľňu sa dajú už zasielať aj registračné listy... ale ešte som to nerobila.
Tweety
19.10.05,12:29
Máš pravdu, teraz som si to overila. Dá sa to, je tam aj návod na postupovanie.
Mária M
kacena
19.10.05,12:34
No tak z toho návodu som teda JELEŇ.
Tweety
19.10.05,12:47
Z toho návodu som vyčítala, že dá sa to posielať aj cez GRID kartu na odosielanie mesačných výkazov, ale aj pri RL FO treba konfirmačné súbory, xml... Nie je mi tiež jasné ako ich dostanem, lebo napr. mesačné výkazy mi idú zo softu a RL nerobím v softe. Tiež si to neviem teraz predstaviť. Ono by to chcelo info SP. Je tam uvedené. Treba sa popýtať. Možno je to úplne jednoduché, možno...
bendži
19.10.05,13:08
Ja síce registračné listy zatiaľ cez soft nerobím, ale soft mi túto možnosť ponúka, čiže zrejme soft mi dá aj tie konfirmačné súbory... podľa mňa postup je tu rovnaký ako pri mesačnom výkaze, len sa mení tlačivo
Tweety
19.10.05,13:10
Tak potom si na tom dobré. Ty máš ale vymoženosti!
bendži
19.10.05,13:21
Alebo som si len vybrala ten spravny program ;-)
Jana Motyčková
19.10.05,15:44
Tie registračné listy v SP fungujú asi 2 týždne. Takže ak váš soft robí elektronické výkazy, a nerobí RL, asi to bude tým, že je to ešte krátko. Ale štruktúry pre RL boli známe už dávno, takže softy môžu byť už na to nachystané - je v nich taká možnosť, ale treba to otestovať.
Katija
20.10.05,11:28
na každej pobočke to šlape inak....
Je tu veľa negatívnych skúsenností, ale ja pridám opačnú. Včera mi vybavenie GRID karty v Bratislave trvalo niečo málo cez 5 minút a to som započítala aj zahlásenie sa na vrátnici a cestu výťahom na štvrté poschodie. To je môj ideál - nestrácať zbytočne čas. Takto by to malo vyzerať na všetkých úradoch. Dnes som im už úspešne poslala výkaz a fakt je to jednoduché. Ale najzaujímavejšie pre mňa je, že sa cez tú elektronickú podateľňu viem pozrieť na stav firemného saldokonta v SP pekne po mesiacoch. Tak to sa mi páči. :):cool:
eav77
20.10.05,12:08
Je tu veľa negatívnych skúsenností, ale ja pridám opačnú. Včera mi vybavenie GRID karty v Bratislave trvalo niečo málo cez 5 minút a to som započítala aj zahlásenie sa na vrátnici a cestu výťahom na štvrté poschodie. To je môj ideál - nestrácať zbytočne čas. Takto by to malo vyzerať na všetkých úradoch. Dnes som im už úspešne poslala výkaz a fakt je to jednoduché. Ale najzaujímavejšie pre mňa je, že sa cez tú elektronickú podateľňu viem pozrieť na stav firemného saldokonta v SP pekne po mesiacoch. Tak to sa mi páči. :):cool:
Mne to trvalo v Galante o 5min. dlhsie a to len preto,ze im klasicky padol system...
Tiez sa mi paci necakat na chodbach uradov. :D
lenkak
20.10.05,14:43
Aj v NZ to šlo v pohode, asi 15 minút, ale aj s vysvetlením čo a ako. Aj s ukážkou.
ESTER
22.10.05,16:44
Prosím Vás, snažím sa vojsť na spránku a odostať výkaz ale neviem čo mám zadať ako meno, lebo stále mi to neberie.
brm
22.10.05,17:01
máš to na prihláške či žiadosti o grid kartu...pridelili to spolu s gridkartou...
sway
22.10.05,17:21
Prosím Vás, snažím sa vojsť na spránku a odostať výkaz ale neviem čo mám zadať ako meno, lebo stále mi to neberie.musíš mať pridelené kódy:

asi takto:

najprv dávaš : IČZ pridelené napr 1001610103
potom meno napr: 040_FIRMA (pozor na dolný medzerník!!!)
a posledné heslo : jM 666666 Pozor jedno malé a jedno veľké písmeno

možno si si menila heslo, aj to sa dá a či si na to nezabudla...;)

kukni na to.....
brm
22.10.05,17:30
ešte ma tak napadlo, keď som chcela poslať výkaz, moje konto ešte nebolo aktivované...musela som čakať kým sa sociálka rozkýve...
saman
25.10.05,22:58
Prosim Vás neviete náhodou niekto, či sa do toho limitu zamestnancov (9 a viac) počitajú aj dohodári? My máme 7 zamestnancov na prac.pomer a 3 dohodarov... otazka znie mame povinnosť posielať vykazy elektronicky alebo nie?
Na webke socialky este pisu ze mozno poziadat o vynimku... ak s tym mate niekto skusenosti prosim poradte mi nejaky dobry dovod... EZU mi k stastiu zatial nechyba:))).

dakujem
kvet
26.10.05,04:58
Určite áno, pretože, ža dohodárov sa platí poistné na úrazové poistenie a uvádzajú sa tiež do prílohy k výkazu. Z uvedeného vyplýva, že máš povinnosť posielať výkazy elektronicky.
endrju
26.10.05,08:12
Na ostatnom stretnutí v sociálke nám to vysvetlili takto:
ak sa Ti všetci zamestnanci, ktorých musíš zahrnúť do mesačného výkazu, zmestia na jednu stranu prílohy (8 rodných čísiel), posielaš výkaz v papierovej podobe, ak nie - posielaš elektronicky. Nerozhoduje, či ide o dohodára alebo zamestnanca v PP.
tonkat
26.10.05,10:32
Po dnešnom telefonáte do SP Žilina mi bolo povedané, že prihlasovanie elektronicky nefunguje, nie je ani v testovacej forme, že vraj až od 01/2006. Dávam na známosť!!!
Indiana
26.10.05,13:06
Po dnešnom telefonáte do SP Žilina mi bolo povedané, že prihlasovanie elektronicky nefunguje, nie je ani v testovacej forme, že vraj až od 01/2006. Dávam na známosť!!!
testovanie možné už je.
Roman.S
26.10.05,13:14
Poprosím Vás o radu : zamestnávame cca. 30 dohodárov mesačne. V niektorých mesiacoch sa stane, že niektorí nepracujú. V mesačnom hlásení do SP mi na prednej sumárnej strane hodí celkový počet zamestnancov na úrazové poistenie len počet tých, čo pracovali. Mám tento počet opraviť na celkový počet zaregistrovaných, alebo tam nechať len počet pracujúcich v danom mesiaci ?
endrju
26.10.05,13:26
Treba uvádzať počet zaregistrovaných. A v prílohe u "nepracujúcich" dohodárov (= nemal vyplatenú odmenu v období, za ktoré sa podáva hlásenie) uviesť nulový VZ na úrazové poistenie. Nezabúdajte na správny kód výnimky.
Výkazy v inej podobe majú byť v budúcnosti hodnotené ako chybné.
Roman.S
26.10.05,13:32
Treba uvádzať počet zaregistrovaných. A v prílohe u "nepracujúcich" dohodárov (= nemal vyplatenú odmenu v období, za ktoré sa podáva hlásenie) uviesť nulový VZ na úrazové poistenie. Nezabúdajte na správny kód výnimky.
Výkazy v inej podobe majú byť v budúcnosti hodnotené ako chybné.
Andrej, písal som mail do sociálky a odpísali mi, že dohodárov, ktorí mali nulové základy nie je potrebné vo výkaze uvádzať. Čiže ak ho neuvediem, na úvodnej strane mi automaticky vygeneruje len počet uvedených vo výkaze ... :confused:
kvet
26.10.05,13:40
Súhlasím s "Roman.S", ja som tiež písal na ústredie SP - BA a odpísali mi, že dohodárov, ktorí mali nulový VZ, tzn., že nemali vyplatenú odmenu, do prílohy sa neuvádzajú. Vo výkaze do počtu zamestnancov sa uvádzajú iba tí, za ktorých sa odvádza poistné (skutočnosť). Uvedené sa vzťahuje aj na zamestnancov, ktorí bol celý mesiac napr. na PN.
endrju
26.10.05,13:50
Uviedol som informáciu tak, ako som ju "kúpil" na stretnutí zástupcov ústredia sociálky so softvérovými firmami dňa 29.9.2005.
V súčasnosti je "nevykazovanie" nulových VZ možné. V relatívne blízkej budúcnosti to chce sociálka zmeniť.

Z vlastnej skúsenosti viem, že výkaz obsahujúci nulové VZ v kombinácii so správnym kódom výnimky je aj v súčasnosti akceptovaný pri elektronickom odosielaní výkazov bez námietok:D
endrju
26.10.05,13:56
Príspevok č. 125:
Poprosím Vás o radu : zamestnávame cca. 30 dohodárov mesačne. V niektorých mesiacoch sa stane, že niektorí nepracujú. V mesačnom hlásení do SP mi na prednej sumárnej strane hodí celkový počet zamestnancov na úrazové poistenie len počet tých, čo pracovali. Mám tento počet opraviť na celkový počet zaregistrovaných, alebo tam nechať len počet pracujúcich v danom mesiaci ?
Príspevok č. 126:
Treba uvádzať počet zaregistrovaných. A v prílohe u "nepracujúcich" dohodárov (= nemal vyplatenú odmenu v období, za ktoré sa podáva hlásenie) uviesť nulový VZ na úrazové poistenie. Nezabúdajte na správny kód výnimky.
Výkazy v inej podobe majú byť v budúcnosti hodnotené ako chybné.
Príspevok č. 127:
Andrej, písal som mail do sociálky a odpísali mi, že dohodárov, ktorí mali nulové základy nie je potrebné vo výkaze uvádzať. Čiže ak ho neuvediem, na úvodnej strane mi automaticky vygeneruje len počet uvedených vo výkaze ... :confused: Roman.S, nerozumiem Ti. :eek:
Najprv sa spýtaš, že či máš vykazovať (príspevok č. 125) a vzápätí po mojej odpovedi (príspevok č. 126) argumentuješ, že si dostal zo sociálky inú odpoveď (príspevok č. 127).
Chcel si otestovať rýchlosť reakcie členov Porady alebo si mal pochybnosť o odpovedi zo sociálky? :eek: :D :)
Roman.S
27.10.05,06:07
Roman.S, nerozumiem Ti. :eek:
Najprv sa spýtaš, že či máš vykazovať (príspevok č. 125) a vzápätí po mojej odpovedi (príspevok č. 126) argumentuješ, že si dostal zo sociálky inú odpoveď (príspevok č. 127).
Chcel si otestovať rýchlosť reakcie členov Porady alebo si mal pochybnosť o odpovedi zo sociálky? :eek: :D :)

Jóóój, to nie, žiadne testovanie, len som sa chcel opýtať, ako to robíte ostatní. Pretože mne v sociálke povedali, že to nemám vykazovať a moja účtovníčka ma bombarduje, že musím. OK ?
SilviaS
27.10.05,06:36
Dobrý den chcem Vám len ozmániť, že ešte som neposielala výkaz elektronicky
tento mesiac lebo mi volali že môžem to napísať ešte tento mesiac na tlačivé
že to budú akceptovať ešte tento mesiac.
Tak teraz neviem????
Neviete mi poradiť???:)
Prajem pekný den Silvia:)
sway
27.10.05,06:45
Dobrý den chcem Vám len ozmániť, že ešte som neposielala výkaz elektronicky
tento mesiac lebo mi volali že môžem to napísať ešte tento mesiac na tlačivé
že to budú akceptovať ešte tento mesiac.
Tak teraz neviem????
Neviete mi poradiť???:)
Prajem pekný den Silvia:)
Za 9 mesiac?, ak áno aj nám ešte vzali vytlačené nad 9 ľudí v Blave a obratom nám zaslali list, že si musíme vybaviť elektronické podávania, takže u mňa áno.:p
SilviaS
27.10.05,06:50
Ja vo firme mám 13. zemastnancov tak dúfam, že nemusím tento mesiac to posielať aj ked už mám vybavenú GRID kartu!!Veľmi sa bojím, lebo za týžden majú k nám do firmy prísť na kontrolu zo SP!

Pekný den a príjemnú prácu praje Silvia:)
sway
27.10.05,06:53
Ja vo firme mám 13. zemastnancov tak dúfam, že nemusím tento mesiac to posielať aj ked už mám vybavenú GRID kartu!!Veľmi sa bojím, lebo za týžden majú k nám do firmy prísť na kontrolu zo SP!

Pekný den a príjemnú prácu praje Silvia:)

Silvia, ale prečo sa toho tak bojíš? - kľudne to už pošli elektronicky (vygeneruje ti súbory SW? - v čom robíš?), keď máš všetko vybavené, je to v pohode, ak budeš mať problém poradíme Ti:p .
endrju
27.10.05,07:41
Jóóój, to nie, žiadne testovanie, len som sa chcel opýtať, ako to robíte ostatní. Pretože mne v sociálke povedali, že to nemám vykazovať a moja účtovníčka ma bombarduje, že musím. OK ?
Ďakujem za vysvetlenie :D Je to O.K. ;)
SilviaS
15.11.05,12:48
Chcem Vás veľmi pekne poprosiť o radu.
Dnes som prvý krát odosielala výkaz do SP elektronicky a neviem či to bolo
správne, preto prosím o radu.
Chcem sa opýtať pri manuálnom zadávaní sa odošle výkaz stlačením tlačidla
Uložiť formulár a ja neviem či to už bolo zaslané SP alebo treba ešte niečo
potvrdiť!Myslím tým či bol výkaz akceptovaný SP,lebo tam nie je nič napísané.
Ďakujem veľmi pekne:) Silvia
beatap
15.11.05,12:51
keď si prihlásená, tak funkciou "Prehľad dokumentov" sa dostaneš na výkazy, ktoré boli prijaté systémom a tam máš napísané či je alebo nie je akceptovaný...ak je vytlač si ho a ten predlož do SP, ak nie je akceptovaný budeš to musieť skúšať znovu
sway
15.11.05,13:01
Chcem Vás veľmi pekne poprosiť o radu.
Dnes som prvý krát odosielala výkaz do SP elektronicky a neviem či to bolo
správne, preto prosím o radu.
Chcem sa opýtať pri manuálnom zadávaní sa odošle výkaz stlačením tlačidla
Uložiť formulár a ja neviem či to už bolo zaslané SP alebo treba ešte niečo
potvrdiť!Myslím tým či bol výkaz akceptovaný SP,lebo tam nie je nič napísané.
Ďakujem veľmi pekne:) Silvia
Vaše údaje pre prihlásenie sa na sociálnu poisťovňu musíte mať
ak ideš na stránku:http://www.socpoist.sk (http://www.socpoist.sk/)
potom idete na elektronickú PODATEĽŇU, vpravo hore a tam je
„PRIHLÁSENIE“
zadáš: Meno: z listu registrácie na SP s heslami
Heslo: pri prvom prihlásení si si ho musela zmeniť

A potvrdiť prihlásiť, Idete na dokument – vľavo hore a kliknete naň, objaví sa
Prehľad - klik, potom
Mesačný výkaz – klik
A tu sa budú objavovať všetky výkazy čo sme poslali, Ak nie, tak znova na dokument, odoslať, objavia sa kolonky pre súbory, ktoré treba stiahnúť (Tvoj SW Ti ich musí vygenerovať) a poslať, potom to treba potvrdiť kódom ktorý si vyhľadáš v tabuľke (grid karte) čo si obdržala zo SOC.P.
Takže zdravím, ak to nepôjde ozvi sa...;)


Hanka
01.12.05,13:41
Chcela by som sa iba podakovat vsetkym, ktori prispeli do tejto temy. Vdaka vam som isla do SP pripravena. Pani ked videla, ze sa uz nemusi so mnou nejako zvlast zdrziavat, bola neuveritelne mila. :) Vykaz som poslala a dufam, ze nebudu ziadne problemy. Paci sa mi to moooc. Konecne nieco pozitivne co sa tyka SP. Este raz dakujem.;)
abel
01.12.05,20:46
Chcem Vás veľmi pekne poprosiť o radu.
Dnes som prvý krát odosielala výkaz do SP elektronicky a neviem či to bolo
správne, preto prosím o radu.
Chcem sa opýtať pri manuálnom zadávaní sa odošle výkaz stlačením tlačidla
Uložiť formulár a ja neviem či to už bolo zaslané SP alebo treba ešte niečo
potvrdiť!Myslím tým či bol výkaz akceptovaný SP,lebo tam nie je nič napísané.
Ďakujem veľmi pekne:) Silvia
Po manuálnom zadaní a stlačení "Uložiť formulár" síce výkaz elektronicky odošleš, ale ty si ešte musíš otvoriť "Dokument" - "Prehľad" - "Mesačný výkaz" - "Obdobie" a teraz sa ti hore zobrazí aj možnosť "Verzia pre tlač". Toto odklikneš a vytlačíš a len toto tlačivo zasielaš Sociálnej poisťovni - dolu dáš ešte pečiatku a podpis. Tam už máš aj uvedené "AKCEPTOVANÝ". Pri manuálnych vstupoch máte ešte možnosť pri písaní nového výkazu vybrať si "NOVÝ-PRÁZDNY" alebo "NOVÝ S PRÍLOHOU". V prvom prípade sa vám zobrazí prázdna príloha, v druhom prípade príloha s rodnými číslami za predchádzajúce obdobie - výhodné pri stabilných zamestnancoch - zadávate len nový vymeriavací základ a všetko ostatné si vypočíta sám. A ešte samozrejme odporúčam najprv vypisovať prílohu a potom dať na prvej strane možnosť "PREPOČÍTAŤ SUM. STRANU." Tam si už len odkontrolujete, či to sedí s vašimi podkladmi.
dudel
19.01.06,14:03
Prosím o radu : V jednej firme budem robiť mzdy len manažmentu. Mzdy zamestnancov si robia v tej firme sami. Výkazy do Sociálnej poisťovne si budeme posielať každy zvlášť aj keď je to jedna firma. Problém je v tom, že výkazy do Sociálnej poisťovne nemôžem posielať elektronicky na ich IČZ. Firma bude potrebovať dve IČZ. Vie mi niekto poradiť ako získať v Sociálnej poisťovni druhé IČZ ? Ďakujem.
Jana Motyčková
19.01.06,14:26
Tiež takto robíme mzdy, ale elektronické súbory pred odoslaním spájame. Neviem, či sa dajú získať 2 IČZ.
dudel
19.01.06,14:40
Tá firma nechce spájať výkazy. (Pravdepodobne nechcú aby ich mzdárka videla mzdy - VZ ÚP - vrcholového manažmentu).
tomare
19.01.06,15:08
Tá firma nechce spájať výkazy. (Pravdepodobne nechcú aby ich mzdárka videla mzdy - VZ ÚP - vrcholového manažmentu).
My to robíme takto. Mzdárka spracuje mzdy zamestnancov, vytvorí potrebné súbory pre Soc. poisťoňu a odovzdá ich mzdárke, ktorá robí mzdy vrcholovému manažmentu. Ona pomocou programu spojí svoje súbory s súborami zamestnancov. Odošle na SP a zodpovedá za prvú stranu výkazu. Mzdárka zamestnancov nepríde do kontaktu s údajmi manažérov.
IČZ je len jedno.
dudel
19.01.06,15:22
Prosím Vás ako spajate tie dva súbory ?
Jana Motyčková
20.01.06,07:53
My to spájanie máme zabudované v programe.
dudel
21.01.06,20:10
Aký máte program ?
Daska
21.01.06,20:58
Mna by skor zaujimalo, ako spravit vykaz do VsZP na disketu nsom sice "mimotemy", ale poradi mi niekto??
emily
21.01.06,21:00
mne to robí soft....:)
Daska
21.01.06,21:15
mne to robí soft....:)

budem musiet asi volat hotline, nedari sa mi to najst
tonkat
21.01.06,22:32
budem musiet asi volat hotline, nedari sa mi to najst
Aký máš program, Daška?
Daska
21.01.06,22:43
Pohodu ...
tonkat
22.01.06,10:43
Pohodu ...
Tak to ti nepomôžem, ja to ovládam v Olympe a Humane. Možno niekto iný ..
tonkat
22.01.06,10:45
Ja mám zase problém zmeniť meno na el. výkaze. Prebrala som mzdy, zmenila som si heslo na stránke soc.poist.ezu ... ale výkazy mi stále tlačí s menom mojej predchodkyne, hoci prihlásená som ja. Neviete, kde sa to dá zmeniť?
DanielaSL
13.02.06,16:57
Pri posielaní mesačných výkazov na SP je v ponuke aj registračný list . Ide to už poslať? Máte niekto s tým skúsenosti?
brm
13.02.06,17:27
anooooooooooo....ja to chrlím rovno zo mzdového programu...aj eldz....ale musí fungovať stránka socpoisť...a tá just vtedy keď ju potrebujem nefunguje...ale aspoň nemám jednotvárny život
Jana Motyčková
13.02.06,18:29
Nefunguje skoro stále ....
ZEvina
18.02.06,11:27
Pozdravujem všetkých skúsených mzdárov. Mala by som takúto otázku: Po preštudovaní Vašich príspevkov som prišla na to, že som asi bola povinný sa registrovať na elektronické zasielanie údajov. I keď Podmienky EZÚ na účely soc.poistenia Článok 1 ods. 2 Zamestnávateľ má možnosť zasielať údaje ... , ktorý vyhlási, že dodrží .... Asi medzitým bola už dáka zmena. Skrátka nezaregistrovala som to. Nie som prihlásená, máme 10 pracovníkov. Ak sa teraz pôjdem zaregistrovať na Sociálnu poisťovňu, vyplýva z toho pokuta za omeškanie? Ďakujem za odpoveď.
Tweety
18.02.06,11:36
Pozdravujem všetkých skúsených mzdárov. Mala by som takúto otázku: Po preštudovaní Vašich príspevkov som prišla na to, že som asi bola povinný sa registrovať na elektronické zasielanie údajov. I keď Podmienky EZÚ na účely soc.poistenia Článok 1 ods. 2 Zamestnávateľ má možnosť zasielať údaje ... , ktorý vyhlási, že dodrží .... Asi medzitým bola už dáka zmena. Skrátka nezaregistrovala som to. Nie som prihlásená, máme 10 pracovníkov. Ak sa teraz pôjdem zaregistrovať na Sociálnu poisťovňu, vyplýva z toho pokuta za omeškanie? Ďakujem za odpoveď.
Na Tvojom mieste sa zaregistrujem, hoci neskôr, teraz sa netráp pokutou za neprihlásenie, tou sa budeš trápiť, až keď náhodou ju dajú. Splň si dodatočne povinnosť a uvidíš. Možno pokuta nebude. :eek:
abel
18.02.06,12:23
Pozdravujem všetkých skúsených mzdárov. Mala by som takúto otázku: Po preštudovaní Vašich príspevkov som prišla na to, že som asi bola povinný sa registrovať na elektronické zasielanie údajov. I keď Podmienky EZÚ na účely soc.poistenia Článok 1 ods. 2 Zamestnávateľ má možnosť zasielať údaje ... , ktorý vyhlási, že dodrží .... Asi medzitým bola už dáka zmena. Skrátka nezaregistrovala som to. Nie som prihlásená, máme 10 pracovníkov. Ak sa teraz pôjdem zaregistrovať na Sociálnu poisťovňu, vyplýva z toho pokuta za omeškanie? Ďakujem za odpoveď.
Ja som mala klienta, ktorému tiež vznikla povinnosť sa zaregistrovať, lebo v tom mesiaci prekročil počet zamestnancov. Keďže som ho nemohla prinútiť, aby si išiel registráciu vybaviť, poslala som mesačný výkaz poštou, aby som mala svoju povinnosť splnenú, a socpoist vrátila výkazy späť s tým, že sa musia posielať elektronicky. Potom tam už ten klient išiel a žiadny postih z toho nebol.
ZEvina
18.02.06,12:53
Tak teraz som z toho už úplne vedľa. Ja tam výkazy posielam poštou stále a ešte mi nikdy nevrátili dokonca ma ani neupozornili na povinnosť registrácie, keď som bola pre výkazy.
Tweety
18.02.06,14:26
Tak teraz som z toho už úplne vedľa. Ja tam výkazy posielam poštou stále a ešte mi nikdy nevrátili dokonca ma ani neupozornili na povinnosť registrácie, keď som bola pre výkazy.
Ak si niekto dal žiadosť( odložil týmto povinnosť posielať výkazy elektr.), mohol tak posielať.
brm
18.02.06,20:55
Tak teraz som z toho už úplne vedľa. Ja tam výkazy posielam poštou stále a ešte mi nikdy nevrátili dokonca ma ani neupozornili na povinnosť registrácie, keď som bola pre výkazy.
ono strašne veľa závisí aj od lokality pobočky...tá bratislavská nestíha...iná situácia je v okresoch s menším počtom zamestnávateľov...tam majú čas na buzeráciu
kattka.c
15.08.06,19:31
Prosim mate niekto tlacivo: plnomocenstvo? alebo kde ho najdem? :rolleyes: dakujem
tinka111
25.08.06,06:03
Ahojte, robim mzdy spolocestvu kde mavaju iba dohodarov, vacsinou ich maju okolo 16 az 20 a teda som vykaz do socialky posielala elektronicky. Lenze v poslednom mesiaci bolo iba 7 dohod a teraz neviem ci to mozem poslat elektronicky alebo nie??? Dakujem za odpoved!
jankasm
25.08.06,06:10
Ahojte, robim mzdy spolocestvu kde mavaju iba dohodarov, vacsinou ich maju okolo 16 az 20 a teda som vykaz do socialky posielala elektronicky. Lenze v poslednom mesiaci bolo iba 7 dohod a teraz neviem ci to mozem poslat elektronicky alebo nie??? Dakujem za odpoved!

Ja myslím, že keď je povinnosť posielať výkaz elektronicky za viac ako 9 zamestnancov neznamená to, že nemôžeš poslať aj keď ich je v niektorom mesiaci menej. :rolleyes:
ZP tiež funguje tak, povinnosť je nad 20 zamestnancov ale môžeš posielať elektronicky aj keď ich máš menej.
elPi
25.08.06,06:10
keď ste už raz začali posielať výkazy elektronicky, tak v tom treba pokračovať až ký sa so Soc. poisťovňou nedohodnete, že elektronické zasielanie zrušíte z dôvodu trvalého poklesu počtu poistencov pod limit
sway
25.08.06,06:11
Ahojte, robim mzdy spolocestvu kde mavaju iba dohodarov, vacsinou ich maju okolo 16 az 20 a teda som vykaz do socialky posielala elektronicky. Lenze v poslednom mesiaci bolo iba 7 dohod a teraz neviem ci to mozem poslat elektronicky alebo nie??? Dakujem za odpoved!
určite áno :p

ak máš takúto formu posielania už ju využívaj aj keby bola len 1 dohoda.

Povinnosť je od 9 ale dobrovolne môžeš aj menej - ja tak robím stále.;)
Paula
25.08.06,06:13
Ahojte, robim mzdy spolocestvu kde mavaju iba dohodarov, vacsinou ich maju okolo 16 az 20 a teda som vykaz do socialky posielala elektronicky. Lenze v poslednom mesiaci bolo iba 7 dohod a teraz neviem ci to mozem poslat elektronicky alebo nie??? Dakujem za odpoved!

Áno, povedala by som, že aj je potrebné pokračovať v tomto spôsobe zasielania, pokiaľ ste zmenu v posielaní písomne neoznámili SP. Napokon, časom Ti môžu pribudnúť ďalší zamestnanci, či dohodári a tak nemá význam niečo meniť. Môj názor.
tinka111
25.08.06,06:13
Joj dakujem, mne sa to elektronicke zasielanie aj vcelku paci, pekne si to tam clovek aj skontroluje :-)
tacika
25.08.06,07:04
Výkazy pre SP posielať elektr.poštou zamestnávateľ nie je povinný. Môže, ale do 5 dní musí predložiť originály.
Žiadny zákon neurčuje povinnosť poredkladania výkazov. Je to smernica SP, ktorý nie je pre podn.subjekty záväzný.
ZuzanaP
25.08.06,09:00
Podľa vyjadrenia pracovníčky SP v našom meste už nemusíme za výplatu (myslím) 08/2006 nosiť prvú stranu výkazu v papierovej forme.
jankasm
25.08.06,11:06
Podľa vyjadrenia pracovníčky SP v našom meste už nemusíme za výplatu (myslím) 08/2006 nosiť prvú stranu výkazu v papierovej forme.

Naša pobočka to už prestala vyžadovať pred pár mesiacmi. :)
ANNAP
25.08.06,11:13
Podľa vyjadrenia pracovníčky SP v našom meste už nemusíme za výplatu (myslím) 08/2006 nosiť prvú stranu výkazu v papierovej forme.

a naša pobočka to stále vyžaduje
jankasm
25.08.06,11:23
a naša pobočka to stále vyžaduje

Však presne o tomto tu stále píšeme, každá jedna pobočka vyžaduje niečo iné. :mad: :eek:
Jana Motyčková
25.08.06,11:37
Však presne o tomto tu stále píšeme, každá jedna pobočka vyžaduje niečo iné. :mad: :eek:
Už by to nemali vyžadovať v žiadnej pobočke - vyplýva to zo zmeny zákona po 1.8..
Jana Motyčková
25.08.06,11:37
Výkazy pre SP posielať elektr.poštou zamestnávateľ nie je povinný. Môže, ale do 5 dní musí predložiť originály.
Žiadny zákon neurčuje povinnosť poredkladania výkazov. Je to smernica SP, ktorý nie je pre podn.subjekty záväzný.
Ono to kdesi v zákone je, že spôsob a formu určí SP.
kacena
21.09.06,12:52
Aké novinky som postrehla v elektronickej podateľni. Ale akosi tomu novému systému nechápem. Výkaz tam nahadzujem manuálne a vždy mi to podľa vymeriavacieho základu do ďaľších kolóniek doplnilo príslušné sumy samo. A teraz nie. Je v tom nejaká iná finta ?
a ešte niečo. dala som do výnimky číslo 6 , to akože dohoda a nakoniec mi to vyhodilo chybu - že nepovolený vymeriavací základ.
Vyznáte sa niekto v tom ? PORADÍTE ?
abel
21.09.06,14:45
Aké novinky som postrehla v elektronickej podateľni. Ale akosi tomu novému systému nechápem. Výkaz tam nahadzujem manuálne a vždy mi to podľa vymeriavacieho základu do ďaľších kolóniek doplnilo príslušné sumy samo. A teraz nie. Je v tom nejaká iná finta ?
a ešte niečo. dala som do výnimky číslo 6 , to akože dohoda a nakoniec mi to vyhodilo chybu - že nepovolený vymeriavací základ.
Vyznáte sa niekto v tom ? PORADÍTE ?
Pri dohodároch sa nedáva výnimka, ale v riadku neplatí - vľavo, kde je tak veľ okienok, odklikneš prvé 4 kolónky a poslednú zostane ti vysvietené vlastne len UP a GF.
kacena
22.09.06,06:03
Od kedy sa prosím Vás platí garančné poistenie za dohodárov ?
Paula
22.09.06,06:09
Od kedy sa prosím Vás platí garančné poistenie za dohodárov ?

Prvý krát za 8/06