capko456
29.01.10,20:55
Prosím.Je možné zobrať príspevok od úp.na osobnú prepravu,kúpu auta ap.Som evidovaná už 3 mesiace.Ako postupovat ,nemám skúsenosti.
tuta
29.01.10,20:15
Podľa mojich vedomosti sa na túto činnosť príspevok neposkytuje.
capko456
30.01.10,10:07
Podľa mojich vedomosti sa na túto činnosť príspevok neposkytuje.
Moc ma to nepotešilo ,ale ďakujem.
Xanti
30.01.10,10:09
Moc ma to nepotešilo ,ale ďakujem.
Capko o čo ide?
Ved na tieto príspevky majú nárok aj bez evidencie na UP občania s ťažkým zdravotným postihnutím.

Teda ako zdravý človek také príspevky nedostane. Nedomotala si čosi?:eek:
capko456
01.02.10,07:15
Capko o čo ide?
Ved na tieto príspevky majú nárok aj bez evidencie na UP občania s ťažkým zdravotným postihnutím.

Teda ako zdravý človek také príspevky nedostane. Nedomotala si čosi?:eek:
Nie.nadomotala,len som sa zle vyjadrila.Mám 37,bývame v mieste kde za prácou dochádzam aj 200km.Chcela som ,,už "niečo robit sama na seba lebo to cestovanie pri rodine neni bohviečo.Tak zvažujem na čo by som využila príspevok na založenie živnosti.Vrtajú mi v hlave dve veci ,bud malé fitnes alebo osobná preprava.Vyšt.som polnohospodársku školu ,no tá mi je tu nanič.
Xanti
01.02.10,07:21
Nie.nadomotala,len som sa zle vyjadrila.Mám 37,bývame v mieste kde za prácou dochádzam aj 200km.Chcela som ,,už "niečo robit sama na seba lebo to cestovanie pri rodine neni bohviečo.Tak zvažujem na čo by som využila príspevok na založenie živnosti.Vrtajú mi v hlave dve veci ,bud malé fitnes alebo osobná preprava.Vyšt.som polnohospodársku školu ,no tá mi je tu nanič.
No teda, neviem či s tým Ti úrad práce pomôže.
Skús si prezrieť na tejto stránke http://www.upsvar.sk/sluzby-zamestnanosti/prispevky/prispevky-pre-obcana.html?page_id=13117 ich príspevky čo poskytujú v rámci služieb zamestnanosti.

Prečítaj si podmienky, možno prídeš na to čo by sa dalo urobiť.

Ináč pokiaľ mám vedomosti, tak s príspevku na začatie podnikania nemôžeš kúpiť OMV.
slavka124
01.02.10,10:36
úp príspevok neposkytuje na kúpu automobilu- len ne odvody, nájom( ak si v prenajatých priestoroch- na energie nie), na zariadenie prevádzky- kde chceš podnikať. potrebuješ mať vypracovaný podnikateľský zámer, kalkuláciu+ prijmy a výdavky na 3roky
frndzalica
16.03.10,13:15
Nad zriadením fitness centra ani neuvažuj ak nemáš platnú licenciu trénera I. a II. kvalifikačného stupňa trénera v kulturistike, fitness a silového trojboja. Po novom to živnostenský úrad žiada aby tu nezakladali fitká ľudia čo o cvičení nemajú ani šajnu
200stefan200
21.03.10,17:41
Na osobnu prepravu sa prispevok neposkytuje !