samuelovic
30.01.10,07:43
Prosím Vá koľko je teraz minimálna mzda na hodinu?
15.12.2009 som sa zamestnal zatial brigádnicky.
odpracoval som 5 denných po 12 hodín a 4 nočné po 12 hodín. Bola služba aj cez vianoce.
Moja mzda v čistom po prepočte na hodinu je 48,30,- Sk/1,60Eur.

Mám ako brigádnik nárok na stravný lístok, podla zamestnavatela nie aj keď mi ho velkodušne dal.
V zákoníku práce sa píše, že zamestnávateľ poskytuje svojim zamestnancom stravu .....
Nie som teda zamestnanec, a teda ani príkazy pre zamestnancov sa na mňa nesťahujú?
Koľko by mali byť príplatky za prácu v noci, sviatok atď.
Apropo ak odrobím celý mesiac tak mam cca 20 šichiet po 12 hodín.
ďakujem
Melnick
30.01.10,07:45
Dohoda je "dohoda" a pri nej nemusí byť dodržaný minimálny mzdový nárok, ktorý do 31.12.2009 predstavoval sumu 1,698. Taktiež pre "dohodára" zo zákona nie je nárok na stravný lístok. :)
mimotemy ale čo nie je zakázané , je povolené . :)
veronikasad
30.01.10,08:02
Prosím Vá koľko je teraz minimálna mzda na hodinu?
15.12.2009 som sa zamestnal zatial brigádnicky.
odpracoval som 5 denných po 12 hodín a 4 nočné po 12 hodín. Bola služba aj cez vianoce.
Moja mzda v čistom po prepočte na hodinu je 48,30,- Sk/1,60Eur.

Mám ako brigádnik nárok na stravný lístok, podla zamestnavatela nie aj keď mi ho velkodušne dal.
V zákoníku práce sa píše, že zamestnávateľ poskytuje svojim zamestnancom stravu .....
Nie som teda zamestnanec, a teda ani príkazy pre zamestnancov sa na mňa nesťahujú?
Koľko by mali byť príplatky za prácu v noci, sviatok atď.
Apropo ak odrobím celý mesiac tak mam cca 20 šichiet po 12 hodín.
ďakujem
Na prácu vykonávanú na základe dohôd sa nevzťahujú § ZP týkajúce sa nadčasových a iných príplatkov. Výšku odmeny máš stanovenú v podpísanej dohode - môže byť za odpracovanú hodinu alebo za celkový výkon práce. Nemusí byť dodržaná minimálna mzda. Dohodár nemá zo ZP nárok ani na príspevok zamestnávatela na stravovanie.
abel
30.01.10,19:23
Prosím ťa, a to máš aký druh dohody, keď máš toľko hodín ? :confused::confused::confused:
dohoda o pracovnej činnosti - 10 hodín týždenne
dohoda o vykonaní práce - odmena je zväčša určená za vykonanú prácu a nie na hodinu, max. 350 hod. za rok
dohoda o brig.práci študentov - polovica týždenného pracovného času vo firme