damm177
30.01.10,11:28
Takze moj problem spociva vtom ze ak zapnem pocitac, tak mi nenabehne obraz. Obrazovka vie ze je na nieco napojena lebo nehlasi Bez Signalu, ale akoby do nej nesiel ziadny signal (asi ani nejde lebo obrazovka na inych pc ide vpohode).

Predtym mi isel vpohode cely pocitac lebo som nanho nahodil WIN XP SP3.
Hned potom ako som dokonfiguroval windows tak som sa rozhodol ze prehodim PCI karty na iny PC, a tak som aj urobil. Okamzite nato mi uz nenaskocil obraz a BIOS hlasil BEEPOM (pipnutim) nieco ale nwm to konkretizovat. Bolo to 2 kratke a 6 dlhych pipnuti. Maticna ma 6 PCI slotou(neviem ci to nieje nahodou nieco s tym spolocne).

Moj nazor je ze to nevie najst tie PCI karty. Ale neguje sa stym ze som ho skusal nahodit z vsetkymi moznymi kobinaciami PCI kart ktore som tam mal predtym ako zlyhala funkcnost toho kompu.
Blizsie ku kombinaciam: mal som 4 otvorene sloty na CASE-e a v jednom uz bola SIETOVKA takze ostali tri, no ja som ajtak isiel kombinatorikou(bude popisane nizsie) na 4(pre istotu). Tesne predtym kedy pocitac nesiel som tam pridaval este jednu zvukovku a jednu grafiku(takze som na PCI slotoch mal Sietovku Grafiku a Zvukovku)...bohuzial od nich nemam drivere. Takze jednoducho(ked som sa nezmylil) 16 krat som nahodil komp s rozlicnymi umiestneniami kart v PCI slotoch (to su vsetky kombinacie ked som to dobre pocital).

Dalej som skusal
-odpajat HDD a napajat HDD z inych PC
-vybrat baterku od biosu a dat ju naspat (restart)
-skusal som davat CD Windowsu do CD mechaniky hoci neviem co to ma stym spolocne, ale ak niekedy nieco neviem vacsinou riesenie je jednoduche :D( dufam ze aj vtomto pripade :D ).
-a ako som vyssie uvadzal skusal som davat aj tie karty ktore som z toho PC zobral davat ich naspat, lenze som nevedel ktora bola kde, neviem ci to je resp. nieje jedno ale skusal som vsetky kombinacie (16 dufam ze to su vsetky).


PC:
Ma procesor 1.7
RAM 256MB
Grafiku ATI 64MB

Ospravedlnujem sa ale blizsie specifikovat neviem (grafiku mozno aj hej) ale ostatne komponenty nie z dovodu ze ten PC som dostal len tak na ucenie sa na nom a tam sa nediskutovalo o parametroch. Je kupeny za vykupnu cenu z otcovej prace :D Taka stara rachotina ale chcem ho spravit aspon bratovi nech pise referati a ma same jednotky :DDD al hlavne preto ze sa mi to stalo aj na inom kompe a na lepsom takze nechcem stym mat v buducnosti nejake problemi.

PROSIM VAS O POMOC lebo mne je jedno(ohladom toho stareho PC) ja by som ho aj vyhodil ale problem je vtom ze sa mi to stalo aj na novsom, to iste pri zmene PCI kart, ale ked som donho dal CD od OSystemu windows a do druhej cdromky som dal cedo od grafiky (AGP) nejako nabehol. Nechapem doteraz.

PROSIM VAS O POMOC RESP. RADU

Poznamka: Myslim ze parametre PC v tom nehraju ziadnu rolu lebo sa mi to stalo aj na druhom PC a ten vam popisat mozem ( ale on uz ide po vlozeni driveru od jeho agp grafiky do cdromky pri spusteni, ale popri tom som mal na miestach aj tie PCI karty. Potom mi zacal pocitac ist v rezime do nacitania windowsu isiel video signal z jednej grafiky (napr.:agp) a ked sa windows nacital isiel video signal z druhej (v tomto priklade PCI-lebo uz nepametam ktora kedy isla)).
Takze parametre toho druheho(on uz ide ale stalo sa mi nanom to iste):

Procesor AMD Sempron(tm) 2600 ide na frekvencii 1897 MHz z povodnych 1700MHz trosku taktnuti, ale to nemoze robit problem lebo to uz je doba od kedy som ho overcolkoval.
L2 CACHE: 256kb

DDR: 512MB

Grafika ATI Radeon 9200 PRO FAMILY

Maticna MSI KT6V (7021)

PROSIIIM o pomoc PROSIMMMMM onejaku radu Plsss.

Dakujem za pripadne odpovede resp. pripomienky.
Budem vdacny za vselico :DDD
Vlado40
30.01.10,10:46
Začal som čítať Tvoj problém ,ale som to ani nedočítal lebo mi to začalo propomínať šrotovisko , kde sa prehadzujú veci z miesta na miesto ,len tak a vznikne potom iba veľký zmätok.Ale k Tvojmu problému.Aby bol trošku poriadok.Ak máš aj integrovanú grafiku ,tak monitor pripoj k tejto grafike.Ak nemáš tak samozrejme k tej v PCI,PCI-e,AGP.Ostatné PCI sloty by som vyprázdnil.Odpoj od zdroja HDD a DVD mechaniky . Zapni PC .Malo by sa to zastaviť na hláške , že nevie nájť HDD disk failed.Ak to skončí tak , vypni PC , pripoj HDD k zdroju a zapni PC.Mal by nabehnúť systém .Ak nie napíš, pôjdeme ďalej.
misoft
30.01.10,18:19
damm177
Tak v prvom rade:

Hned potom ako som dokonfiguroval windows tak som sa rozhodol ze prehodim PCI karty na iny PC, a tak som aj urobil. Okamzite nato mi uz nenaskocil obraz a BIOS hlasil BEEPOM (pipnutim) nieco ale nwm to konkretizovat. Bolo to 2 kratke a 6 dlhych pipnuti. Maticna ma 6 PCI slotou(neviem ci to nieje nahodou nieco s tym spolocne).
Nie je podstatné, v ktorom PCI slote je GK, ale podstatné je to, že si dal preč GK, na ktorú bol optimalizovaný OS (mal ovládače GK) a dal si tam inú, ktorá tam tie ovládače nemala. Toto je klasická chyba Novice Userov - prehodím lepšiu, ale zabudne na ovládače. Potom sa chytá za hlavu, lebo mu to nefunguje.
Ako mal potom OS zistiť, ako má a komu posielať dáta na spracovanie obrazu?

Jednoducho si stiahni ovládač k danej GK z internetu (čítaj poriadne, aby si stiahol správny!), nabehni do Safe Módu, odinštaluj všetky staré ovládače (ak máš CCleaner - prečisti registre), nainštaluj nové ovládače,reštartuj (zaručene to bude OS požadovať), PC by malo nabehnúť v normálnom móde, potom si už rovno v OS nastavíš rozlíšenie grafiky a pod.

Len nešpekuluj s prehadzovaním sem-tam, ak máš viac PCI slotov, daj GK a ZK tak, aby medzi nimi boli aspoň 2 PCI sloty voľné (aby sa neovplyvňovali prípadnými rušeniami)
salvosko
30.01.10,19:11
Ešte jeden tip, daj tam len GK na začiatok, aby si vylúčil poruchu inej karty. A tak ako bolo napísané, Safe mód a ovládače a ak sa ra bude pýtam či VGA mód tak povedz yes, každá karta vie ísť v štandardnom VGA móde.
nudzikpa
04.02.10,10:06
Mr VIP..
dookola sa oháňaš ovládačom, ale stačí si pozorne prečítať otázku:
Takze moj problem spociva vtom ze ak zapnem pocitac, tak mi nenabehne obraz. Obrazovka vie ze je na nieco napojena lebo nehlasi Bez Signalu, ale akoby do nej nesiel ziadny signal (asi ani nejde lebo obrazovka na inych pc ide vpohode).

Pri zapnutí Pc obrazovka musí nabehnúť, či má alebo nemá ovládač.
Pri nabehnutí OS je tak isto obraz, ale je v najnižšom rozlíšení.
To by si ako VIP mal vedieť.



Nie je jasne definované, či sa jedná o kartu PCI,AGP aj ked kolega písal, že prehadzoval PCI karty.
Ak tam dal AGP 8x a stará doska je 2x ..cau párky grafika v čudu.
Pozor aj na to že AGP sa bije s 1 alebo 4 PCI slotom/už to neviem presne/


BEEP CODE MEANING POSSIBLE CAUSE
1 Beep (No video) Memory refresh failure Bad memory
2 Beeps Memory parity error Bad memory
3 Beeps Base 64K mem failure Bad memory
4 Beeps Timer not operational Bad motherboard
5 Beeps Processor error Bad processor
6 Beeps 8042 Gate A20 failure Bad CPU or Motherboard
7 Beeps Processor exception Bad processor
8 Beeps Video memory error Bad video card or memory
-----------------------------------------------------------------------
9 Beeps ROM checksum error Bad BIOS
10 Beeps CMOS checksum error Bad motherboard
11 Beeps Cache memory bad Bad CPU or motherboard


Takže odpoved na problem je asi jasná.....
wagner
08.02.10,15:59
Asi týždeň mám tiež problém - po zapnutí PC sa mi nerozsvieti monitor. Podotýkam, že som nič s tým nerobila, doposiaľ fungoval normálne. PC musím vypnúť a opätovne spustiť a na druhý - tretí krát sa mi monitor rozsvieti. Poraďte mi prosím v čom môže byť problém?
Vlado40
08.02.10,16:01
Vyskúšaj monitor na inom PC.Ak prebehne načítanie biosu v poriadku, tak zrejme odchádza grafika ,alebo zdroj.
wagner
08.02.10,18:57
Vyskúšaj monitor na inom PC.Ak prebehne načítanie biosu v poriadku, tak zrejme odchádza grafika ,alebo zdroj.
Nemám iný PC na vyskúšanie. Ďakujem za informáciu, aspoň viem čo ma čaká.