mattscott
30.01.10,11:46
Zdravim Vas - tak na toto som tu nevysearchoval ziadnu radu tak sa skusim spytat - pri najhorsom pojdem do ignore listu.
Kupil som vec z USA- normalne som nabehol na colnicu, lenze predtym som to robil ako fyzicka osoba - pri tom istom colnikovi sa to pri nizsej cene tovaru dalo dohodnut aj povedzme za mensie clo pripadne ziadne - len mi to podal ako na poste.
lenze posledne som to chcel pred vianocami uz na zivnost z dovodu dalsieho predaja a kedze mal kratko pred padla a isli sviatky dohodli sme sa ze to dame este ako na sukromnu osobu - sposobom uvedenym vyssie. Pred odchodom mi este povedal ze ak to chcem na zivnost musim ist na nejake spedicne oddelenie tam sa zaregistrovat - dostanem nejake cislo (neviem ci nieco ako danove) a potom to pojde napisat ako na zivnost. Toto sa mi nejak nezda ale mal pravdu? Jednalo sa o jednu vecicku, to mi nevedel napisat on? Alebo ma len os kakal lebo mal na ponahlo? Dik
mattscott
10.02.10,19:15
nikto nic?
z usa mi dorazi vec. chcem ju dat do podnikania - spravia mi to na vyclievacom alebo ma budu posielat hore dole?
ajty
15.02.10,13:16
ked to chces dat na firmu, musis sa v prvom rade zaregistrovat v systeme EORI http://www.colnasprava.sk/wps/portal/EORILink inac ta colny system "nepusti" - jednoducho nepodari sa bez toho zasielku preclit.