petko30
30.01.10,13:04
Pracujem na Základnej škole na 4.hod. ako vrátnik a 3,5.hod. ako školník.
Takže mám 2-pracovné zmluvy a 2-pracovné náplne na každé pracovné zaradenie.V pracovnej náplni školníka mám uvedené citujem

1 - "školník dbá na to aby sa vodovodné, plynové a iné zariadenie budovy udržovalo v dobrom stave, vykonáva drobné remeselnícke práce/ napr. oprava vodovodného zariadenie - výmena kohútikov a tesnenia na plynovom vedení"

2 - "čistí krytinu strechy a upozorňuje na nedostatky, prezerá odkvapové rúry"

Sú tam i iné perličky ako vykonávanie aj niektorých pomocných administratívnych prác a pod.Najviac ma však zaujali tieto 2 body.Aký je Váš názor na výmenu plynového tesenia a kohútikov a na čistenie krytiny strechy.Na práce vo výškach nemám kvalifikáciu a ani na výmenu plynového tesnenia.Čo teraz? Chybu urobila personalistka? Môžu mi podľa prac. náplne takéto práce pridelovať?
Sabadka
30.01.10,14:00
Pracujem na Základnej škole na 4.hod. ako vrátnik a 3,5.hod. ako školník.
Takže mám 2-pracovné zmluvy a 2-pracovné náplne na každé pracovné zaradenie.V pracovnej náplni školníka mám uvedené citujem

1 - "školník dbá na to aby sa vodovodné, plynové a iné zariadenie budovy udržovalo v dobrom stave, vykonáva drobné remeselnícke práce/ napr. oprava vodovodného zariadenie - výmena kohútikov a tesnenia na plynovom vedení"
ešte tie tesnenia na vodovodnom kohútiku budiž,alebo výmena žiaroviek a žiariviek, ale nášmu školníkovi, by som určite nedovolila šiahať na plynové zariadenie z dôvodu opravy alebo na opravu elektrických rozvodov v budove, drobné remeselnícke práce sú kóšer ale nič iné na čo nemá takzvané "papíre. Ak sa stane nejaký úraz, kto bude na vine? V tvojom prípade tvoj nadriadený, pretože ti to dal do náplne práce.
2 - "čistí krytinu strechy a upozorňuje na nedostatky, prezerá odkvapové rúry"
Upozorniť na nedostatky a prezrieť odkvapové rúry(ale len z dola) to je ok, ale čistenie strechy? Môže vyliezť maximálne na rebrík aj to bez istenia len do výšky 1,5m. Veď upratovačky ak umývajú okná by mali mať istiace popruhy. Vy nemáte bezpečnostného technika na škole?
Sú tam i iné perličky ako vykonávanie aj niektorých pomocných administratívnych prác a pod.Najviac ma však zaujali tieto 2 body.Aký je Váš názor na výmenu plynového tesenia a kohútikov a na čistenie krytiny strechy.Na práce vo výškach nemám kvalifikáciu a ani na výmenu plynového tesnenia.Čo teraz? Chybu urobila personalistka? Môžu mi podľa prac. náplne takéto práce pridelovať?

Odporúčam personalistke nazrieť aj do katalógu pracovných činností pri vytváraní náplne práce. ;):confused:
rodina1
31.01.10,07:48
Dobrý deň. ZP v § 43:

(1) V pracovnej zmluve je zamestnávateľ povinný so zamestnancom dohodnúť podstatné náležitosti, ktorými sú:

a) druh práce, na ktorý sa zamestnanec prijíma, a jeho stručná charakteristika,
...
Moja otázka znie, ak má zamestnankyňa v PZ uvedený druh práce: "administratívna pracovníčka", nemalo by tam byť aj stručne uvedené, čo je jej náplňou práce? V skutočnosti spracováva účtovnú a mzdovú agendu. Ďakujem.
terezamaria
31.01.10,15:10
Dobrý deň. ZP v § 43:

(1) V pracovnej zmluve je zamestnávateľ povinný so zamestnancom dohodnúť podstatné náležitosti, ktorými sú:

a) druh práce, na ktorý sa zamestnanec prijíma, a jeho stručná charakteristika,
...
Moja otázka znie, ak má zamestnankyňa v PZ uvedený druh práce: "administratívna pracovníčka", nemalo by tam byť aj stručne uvedené, čo je jej náplňou práce? V skutočnosti spracováva účtovnú a mzdovú agendu. Ďakujem.

Tak to nie je administratívna pracovníčka ale mzdová účtovníčka. A v tom je rozdiel i pri zaradení do tarifnej triedy.

Pracovná náplň pre každého zamestnanca je osobitné tlačivo, ktoré vlastne
je prílohou pracovnej zmluvy. V nej sú podrobne napísané všetky činnosti, ktoré pracovníčka vykonáva.
Reve
23.08.10,08:26
Ahojte,
neviete mi poradiť pracovnú náplň správcu spoločenského /kultúrneho/domu? Vopred veľmi pekne ďakujem.
Reve
erzet
23.08.10,10:23
§ 6 - Všeobecné povinnosti zamestnávateľa, odsek o Zákona č. 124/2006 Z. z. o bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci a o uzmene a doplnení niektorých zákonov v platnom znení vraví:
o) zaraďovať zamestnancov na výkon práce so zreteľom na ich zdravotný stav, najmä na výsledok posúdenia ich zdravotnej spôsobilosti na prácu, schopnosti, na ich vek, kvalifikačné predpoklady a odbornú spôsobilosť podľa právnych predpisov a ostatných predpisov na zaistenie bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci a nedovoliť, aby vykonávali práce, ktoré nezodpovedajú ich zdravotnému stavu, najmä výsledku posúdenia ich zdravotnej spôsobilosti na prácu, schopnostiam, na ktoré nemajú vek, kvalifikačné predpoklady a doklad o odbornej spôsobilosti podľa právnych predpisov a ostatných predpisov na zaistenie bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci,


Práca nad 1,5 m sa považuje za prácu vo výškach na čo musí byť zamestnanec vyškolený. Taktiež výmenu tesnení plynových zariadení nesmiete vykonávať ak nemáte kvalifikačné predpoklady.
winy
30.06.11,20:21
prosím viete mi poradiť ako alebo kde nájdem pracovnú náplň pre záhradníctvo?
Ďakujem veľmi pekne