MiroM4
30.01.10,16:24
Ahojte, vie mi niekto poradit, v com je problem, ked termostaticka sprchova bateria miesa malo teplu vodu? aj ked dam teplotu na maximum, voda je len vlazna. pritom tlak vody je ok, v umyvadle si cez kohutiky namiesam horucu bez problemov.
Termostaticke teliesko som z baterie vymontoval, vycistil, ale nepomohlo to a je to stale rovnake. Je to taka baterie, co ma na jednom konci kohut na prud vody a na druhom kohut na nastavenie teploty. Vyrobcu neviem, nema to na sebe ziadnu vyrobnu znacku.
misomiso
30.01.10,16:02
nema to na sebe ziadnu vyrobnu znacku.

Tak v tom bude ten hlavny problem. Nikto sa neodvazil podpisat pod to, co vyraba :) Zrejme made in china.
MiroM4
30.01.10,19:10
dakujem za vysokoodbornu radu
misomiso
30.01.10,21:59
A co sa tu da poradit? Ja som si kupil z Conradu dva vlhkomery, samozrejme neznackove, made in china, jeden isiel presne jeden den a koniec. Tak som im ho vratil, poslali novy, ale aj tak kazdy z tych dvoch ukazuje inu telpotu aj vlhkost, aj ked su pri sebe.

Treba kupit novu bateriu. Radsej raz poriednu, ako kazdy mesiac tu najlacnejsiu.
Laco-monter
30.01.10,22:14
dakujem za vysokoodbornu radu
Takýchto typkov mam rad

Pokupia niečo III.kvality, ani nevedia načo to je a potom fńukajú.:eek:

Zahoď to a namontuj tam normálnu pákovú bateriu !:o
MiroM4
31.01.10,09:20
Takýchto typkov mam rad

Pokupia niečo III.kvality, ani nevedia načo to je a potom fńukajú.:eek:

Zahoď to a namontuj tam normálnu pákovú bateriu !:o

A ja mam rad typkov co rozdavaju rady aj ked vedia poradit velke gulove.
Ta bateria fungovala bez zavady cca 8 rokov a kto raz vyskusal termostaticku bateriu tak uz za pakovu nevymeni.
Ja som si myslel ze toto je stranka kde cloveku poradia, zatial to ale zial vyzera len na utocisko zakomplexovanych typkov ktori si potrebuju zvysovat svoje ego rozdavanim rad ktore su kazdemu akurat tak na dve veci.
misomiso
31.01.10,10:41
A ja mam rad typkov co rozdavaju rady aj ked vedia poradit velke gulove.
Ta bateria fungovala bez zavady cca 8 rokov a kto raz vyskusal termostaticku bateriu tak uz za pakovu nevymeni.
Ja som si myslel ze toto je stranka kde cloveku poradia, zatial to ale zial vyzera len na utocisko zakomplexovanych typkov ktori si potrebuju zvysovat svoje ego rozdavanim rad ktore su kazdemu akurat tak na dve veci.

O co ide? Ved sme ti poradili. Treba kupit novu. Niektore veci sa nedaju opravovat.
Chobot
31.01.10,18:26
A ja mam rad typkov co rozdavaju rady aj ked vedia poradit velke gulove.
Ta bateria fungovala bez zavady cca 8 rokov a kto raz vyskusal termostaticku bateriu tak uz za pakovu nevymeni.
Ja som si myslel ze toto je stranka kde cloveku poradia, zatial to ale zial vyzera len na utocisko zakomplexovanych typkov ktori si potrebuju zvysovat svoje ego rozdavanim rad ktore su kazdemu akurat tak na dve veci.

Zase sa do neho neobúvajte len za to, že má neznačkovú batériu. Ako keby všetci mali len batérie Kludi či Hansa.

Náhodou aj ja mám termostatickú batériu (http://shop.novaservis.cz/cz/produkt/24209-smart-termostaticka-vanova-nastenna-satino-chrom/) z Čiech vo vani a som s ňou spokojný.

Ale späť k tvojmu problému. Píšeš, že ti fungovala bez problémov 8 rokov. Termostat. batéria sa len tak nepokazí, ten termostatický článok je večný, tam sa nemá čo pokaziť.

Ak ti nemieša dostatočne teplú vodu, tak v prvom rade by som preveril, či je voľný prítok teplej vody do batérie. Medzi batériu a vývod na stene sa zvykne dávať vodné sitko. Na 80 % by som tipoval, že časom sa to sitko zanieslo a neprepúšťa dostatok teplej vody. Odmontuj batériu a skús pustiť trochu teplú vodu, či náhodou potrubie nie je zanesené vodným kameňom. Ak budeš mať istotu, že do batérie priteká teplá voda, až potom treba hľadať chybu v batérii.

Vyskúšaj tiež, či pri zmene polohy páčky na teplotu vody, či sa mení aspoň trochu teplota vody, alebo či stále tečie studená.

A vo vani by som nemenil za pákovú. :rolleyes:
misomiso
31.01.10,18:48
Zase sa do neho neobúvajte len za to, že má neznačkovú batériu. Ako keby všetci mali len batérie Kludi či Hansa.

Náhodou aj ja mám termostatickú batériu (http://shop.novaservis.cz/cz/produkt/24209-smart-termostaticka-vanova-nastenna-satino-chrom/) z Čiech vo vani a som s ňou spokojný.

Ale späť k tvojmu problému. Píšeš, že ti fungovala bez problémov 8 rokov. Termostat. batéria sa len tak nepokazí, ten termostatický článok je večný, tam sa nemá čo pokaziť.

Ak ti nemieša dostatočne teplú vodu, tak v prvom rade by som preveril, či je voľný prítok teplej vody do batérie. Medzi batériu a vývod na stene sa zvykne dávať vodné sitko. Na 80 % by som tipoval, že časom sa to sitko zanieslo a neprepúšťa dostatok teplej vody. Odmontuj batériu a skús pustiť trochu teplú vodu, či náhodou potrubie nie je zanesené vodným kameňom. Ak budeš mať istotu, že do batérie priteká teplá voda, až potom treba hľadať chybu v batérii.

Vyskúšaj tiež, či pri zmene polohy páčky na teplotu vody, či sa mení aspoň trochu teplota vody, alebo či stále tečie studená.

A vo vani by som nemenil za pákovú. :rolleyes:

Ale ved my sa do neho neobuvame. :) Ja som si nie isty tym, ze je ten clanok vecny. Neviem na akom je to principe, ale napr. na dieseloch s mechanickym vstrekovacim cerpadlom bil sytic na principe termostatu a tam bol taky valcek, ktory bol naplneny takou pastou, ktora pozostavala z medenych pilina akejsi vazeliny - to sa teplpm roztahovalo. Vydrzalo to tak 4 roky. Na plynovych ohrievacoch su zasa bimetaly, a tie tiez nie su naveky.
MiroM4
01.02.10,07:48
Neviem na akom je to principe,

Asi tu niekde bude chyba... "porada" je od slova poradit... ked idem radit, tak VIEM... ak neviem, tak cusim a cakam ci sa od ostatnych nieco nenaucim. Rozumieme si?
misomiso
02.02.10,05:07
Asi tu niekde bude chyba... "porada" je od slova poradit... ked idem radit, tak VIEM... ak neviem, tak cusim a cakam ci sa od ostatnych nieco nenaucim. Rozumieme si?

No dobre :):). Potom daj vediet, ked sam prides na to, ze termostaticke teliesko sa neda opravovat (nezalezi, na akom je principe) a ze treba kupit novu. Inak otuzovanie tiez nie je na skodu. :)

Chodi tu aj dost stavbarov, a dokonca vodarov. Ak by sa to dalo opravit, uz davno by si tu mal navod.
MiroM4
05.02.10,11:56
No dobre :):). Potom daj vediet, ked sam prides na to, ze termostaticke teliesko sa neda opravovat (nezalezi, na akom je principe) a ze treba kupit novu.

99% veci sa da opravit, preco by sa nedalo toto??? nebol navod, trvalo mi to trochu dlhsie, ale termostat je opraveny a sprcha zase funguje tak ako ma.

Pozri, ja ti neberiem tvoj styl, ze ked sa nieco pokazi, tak to ide do kosa a kupuje sa nove. Zial, je to dnes trendy, ale ja som ina krvna skupina, technike sa rozumiem a nechapem preco by som mal vyhadzovat veci, ked ich oprava stoji nepatrny zlomok ceny noveho vyrobku.
seat
06.02.10,12:12
Myslím že háčik je v tom že malá súčiastka ako náhradný diel stoji často viac ako celý nový spotrebič alebo veľmi podobnú sumu takže sa oprava často ani neoplatí - raz som chcel opraviť walkman a zadny kryt by ma višiel na 70% z ceny nového - oplatí sa potom vobec nieco opravovať?
MiroM4
07.02.10,00:00
Myslím že háčik je v tom že malá súčiastka ako náhradný diel stoji často viac ako celý nový spotrebič alebo veľmi podobnú sumu takže sa oprava často ani neoplatí - raz som chcel opraviť walkman a zadny kryt by ma višiel na 70% z ceny nového - oplatí sa potom vobec nieco opravovať?

To zalezi od toho co sa vlastne pokazi. Samozrejme pokial sa na niecom zlomi nejaky kus umeliny a da sa nahradit jedine originalnym kusom od vyrobcu, byva to sakra draha zalezitost, lebo v dnesnej dobe vyrobca nema zaujem aby sa jeho vyrobky opravovali, spravny pristup zakaznika je, kupit si novy vyrobok, preto su vsetky nahradne diely tak predrazene, ze sa takato oprava neoplati.
Je ale velmi vela vyrobkov ktore sa opravit daju, mnohe suciastky sa daju niecim nahradit, zalezi to len od sikovnosti toho kto to chyti do ruky.
Kedze sa technike rozumiem a bavi ma, tak vzdy sa snazim pokazene veci opravit, a ked aj nakoniec dojdem na to, ze to opravit nejde, mam z toho dobry pocit, jednak ze som sa o to aspon pokusil, jednak ze som videl nieco nove, lebo ma bavi objavovat ako veci funguju.
dežko
30.09.12,07:54
ahoj ja mam taky isty problem nemiesa dobre vodu ,miro keby si prezradil co si robil asi miesalo spravne. aj ja som uz rozobral vycistil dokonca kyselinou,vsetky špiny hrza a vodny kamen ,ale nie som spokojny ,neviem co este musim aby islo poriadne. a nebolo cinsky srot ,kupoval znackovej obchede a stalo okolo 170 eur..viem ze sa da posunut troska ked rozoberem na teplu vodu da sa pridat ale uz je to max viac uz neide. teraz je takom nastaveny max ,co pri prvej pusteny na 38 C stred. za odpovede vopred dakujem.
kessoo
29.09.13,13:25
Ahojte,
aj ja som hľadal pomoc, tak som sa tu "preklikal" asi po dvoch rokoch som narazil na rovnaký problém tiekla mi len vlažná voda z termo-baterie(kvalitná francúzky kartuš). Tlak vody som neriešil , lebo fungovala a vrele odporúčam urobiť len jednú jedinú možnosť a lá amaterérska oprava. Kúpil som tablety proti odvápneniu v Lidli , vymontoval som kartuš, ponoril ho do nádoby s horúcou vodou cca 1. liter a hodil tam 2. tablety, nechal pôsobiť asi 1. hodinu, opláchol , založil kartuš(ventil) späť - ide ako nová. Ešte je potrebné točiť s kohútikom aby ste uvolnili kameň, hrdzu som tam nemal, len kemeň, ak napustíte vodu z hora musí pretekať cez sitko na teplú vodu.
V čom som mal problém keď som vymontoval kartuš? : tak na prvý pohľad vyzeral ok, aj to ochranné sítko, ale ako náhle som ho vložil do roztoku krásne reagoval VODNÝ KAMEŇ - a to je ten hlavný problém!!! prietok teplej vody nie tlak - ozaj odporúčam čerstvo vyskúšané. Ak máte doma extra tvrdú vodu tak môžete mať aj super drahú batériu, vodný kameň ju po čase zanesie. To je moja skúsenosť.