iGiii
30.01.10,20:28
Dobrý deň,

chcel by som sa informovať ake odvody a v akých výškach musím ako externý študent strednej školy odvádzať. Čo všetko sa mi bude z čistej mzdy strhavať?

Môže mi prosím niekto poradiť ?

Ďakujem!

Igor
Tweety
30.01.10,19:33
Dobrý deň,

chcel by som sa informovať ake odvody a v akých výškach musím ako externý študent strednej školy odvádzať. Čo všetko sa mi bude z čistej mzdy strhavať?

Môže mi prosím niekto poradiť ?

Ďakujem!

Igor
Jedna zásadná oprava, odvody idú z hrubej mzdy, nie z čistej. Odvody sú do SP a ZP.
ivka70
30.01.10,19:54
Ak si zamestnany, odvadzas vsetky odvody ako zamestnanec, to, ze si externym studentm SŠ, na tom nic nemeni.
iGiii
30.01.10,20:04
som na dohodu o brigadnickej praci študenta, doteraz (ako denný študent SŠ) som sa nemusel o nič starať.. teraz keď začnem ako externý, mam chaos a zmätok v tom, kam sa prihlásiť, čo musim odvadzať, kam to odvádzať, v akej vyške a či ja, alebo sa da dohodnuť že to zamňa bude odvadzať zamestnavatel ? (a tym padom sa aj nadalej o nič nestaram..)
veronikasad
30.01.10,20:32
som na dohodu o brigadnickej praci študenta, doteraz (ako denný študent SŠ) som sa nemusel o nič starať.. teraz keď začnem ako externý, mam chaos a zmätok v tom, kam sa prihlásiť, čo musim odvadzať, kam to odvádzať, v akej vyške a či ja, alebo sa da dohodnuť že to zamňa bude odvadzať zamestnavatel ? (a tym padom sa aj nadalej o nič nestaram..)
Ak máš vek do 25 rokov, nemusíš sa starať o nič naďalej. Len odnesieš do zdr. poisťovne potvrdenie o štúdiu, lebo aj externý študent má pre účely zdr. poistenia štatút študenta, za ktorého platí zdr.poistenie štát.

Môžeš naďalej pracovať aj na dohodu o brig.práci študenta, ak máš zrazenú daň (od zamestnávatela obdržíš potvrdenie o zdan.mzde), a podáš si daňové priznanie typu A, daňový úrad ti zrazenú daň vráti.
iGiii
31.01.10,23:28
takže spravne tomu rozumiem že stači len zaniesť potvrdenie o navšteve školy do ZP, zrejme to aj nahlasiť v praci, a to je cele.. ?!
žiadna SP ani urad prace, a žiadne ine odvody ako doteraz...

ak ano, ďakujem za vysvetlenie a potešujucu spravu :)