Vebi34
30.01.10,23:30
Viete mi poradiť, kde by som našla informáciu, kto vymenúva akreditačnú komisiu na priznávanie 1. a 2. atestácie?
Vďaka
pe.pe
30.01.10,22:49
Viete mi poradiť, kde by som našla informáciu, kto vymenúva akreditačnú komisiu na priznávanie 1. a 2. atestácie?
Vďaka

Ahoj,
akreditačná rada už bola ministrom školstva vymenovaná, pripájam Štatút rady.
AR nemá v právomoci priznávať atestácie, o jej právomociach si prečítaj v štatúte. Ak Ti nebola atestácia k 1.11.2009 priznaná a máš o tom pochybnosti, obráť sa na riaditeľku personálneho odboru osobného úradu MŠ p. Belešovú: jarmila.belesova@minedu.sk . Prípadne sformuluj žiadosť o stanovisko k správnemu zaradeniu. Zašli jej všetky diplomy, relevantné osvedčenia, príp. dekrét s aktuálnym kariérovým a platovým zaradením,myslím že Ti rada odpovie.
1. a 2. atestácia sa priznáva už len po absolvovaní atestačnej skúšky.
Vebi34
31.01.10,19:33
Ahoj,
akreditačná rada už bola ministrom školstva vymenovaná, pripájam Štatút rady.
AR nemá v právomoci priznávať atestácie, o jej právomociach si prečítaj v štatúte. Ak Ti nebola atestácia k 1.11.2009 priznaná a máš o tom pochybnosti, obráť sa na riaditeľku personálneho odboru osobného úradu MŠ p. Belešovú: jarmila.belesova@minedu.sk . Prípadne sformuluj žiadosť o stanovisko k správnemu zaradeniu. Zašli jej všetky diplomy, relevantné osvedčenia, príp. dekrét s aktuálnym kariérovým a platovým zaradením,myslím že Ti rada odpovie.
1. a 2. atestácia sa priznáva už len po absolvovaní atestačnej skúšky.
Ďakujem za odpoveď. 1.atestáciu mám uznanú. Mám ale záujem o absolvovanie 2.atestácie. Veľmi mi pomohol Tvoj mail s odkazom na pedagogickú fakultu UK. Zhodou okolností som tam prómovala. Mám len pozitívne skúsenosti s ľuďmi, ktorí tam pracujú, preto by som si tam chcela vykonať aj 2.atestáciu. Chcela som však vedieť, kto je v komisii a kto ju volil. Neviem, kde by som našla tieto informácie. Ale vďaka aj tak za odpoveď.
pe.pe
31.01.10,21:55
Rád som pomohol. Členov Akreditačnej rady nájdeš cez link:

http://www.minedu.sk/data/USERDATA/ATEMY/2009/20091102_AR_Zoznam%20clenov.pdf

Akreditačná rada má 14 riadnych členov, ktorí boli nominovaní rôznymi odbornými združeniami, stavovskými organizáciami či inými inštitúciami oprávnenými poskytovať vzdelávanie (základné školy, Asociácia súkromných škôl, Združenie samosprávnych škôl, Asociácia stredných odborných škôl Slovenska, Asociácia riaditeľov štátnych gymnázií, Spoločnosť pre predškolskú výchovu, Slovenský výbor Svetovej organizácie pre predškolskú výchovu, cirkvi...).

Pokiaľ ide o členov atestačnej komisie, túto si vymenujú konkrétne inštitúcie oprávnené k vykonávaniu atestácií (členovia musia spĺňať kritétiá 317-ky). Myslím, ze v info Pedagogickej fakulty majú termín zverejnenia podrobností k atestáciám k 30.4.