eristr
31.01.10,09:17
Dobrý deň,

veľmi pekne prosím o radu. Rodičovský príspevok poberám od r.2008, v novembri 2009 som začala pracovať na dohodu.Syn budem mať 3 roky v októbri 2010. Včera mi prišiel list zo Soc poisťovne:
...S účinnisťou od 1.januára 2010 fyzická osoba nespĺňa podmienku riadnej starostlivosti, ak vykonáva práce na základe dohôd o prácach vykonávaných mimo prac. pomeru.
Podľa listu som povinná odhlásiť sa z povinného dôchodkového poistenia. Ak tomu rozumiem, prišla by som o rodič.príspevok? Všade čítam (článok od p. Jozefa Mihála), že keďže poberám RP od r.2008, nevzťahuje sa na mňa nový zákon platný od 1.1.2010 a môžem poberať RP a zároveň pracovať na dohodu aj v r.2010. Neviem, čo im mám na ten list odpovedať, resp. na pobočke povedať, a čím sa mám obrániť..., aby som o RP neprišla. Vopred ďakujem za skorú odpveď.
baluc
23.09.10,09:00
Aj mna by momentalna zaujimala tato informacia a ked Vy Ste sa zaujimli uz davnejsie, zaujimalo by ma, ako Ste dopadli.
Ja mam dve deti dcera bude mat teraz 3 roky a syn ma 14 mesaicov, tj.v na MD som s nim nastupila v roku 2009. Vybavila som si pracu na dohodu v rozsahu 10 hod.tyzdene.Je monze takto pracovat bez toho, aby som prisla o rodicovky prispevok?