Brumik69
31.01.10,09:38
Ahojte!

Mám problém. Zamestnávateľ mi neplatí mzdu, mám tam výplaty od novembra. Doteraz sme to nejako s priateľkou zvládali, ale už sme na konci finančných možností.
Chcem sa vás opýtať, dá sa požiadať o odklad, prípadne dočasné prerušenie platby výživného?
Ak áno, aké kroky mám podniknúť, čo všetko k tomu budem potrebovať? Kam sa mám obrátiť?
Za pomoc a rady vám ďakujem. :mee:
iriska
31.01.10,11:12
V žiadnom prípade sa to nedá.

Dá sa požiadať súd o zníženie výživného, ale obávam sa, že kým o tom súd rozhodne, tak prípadne aj zamestnávateľ tú mzdu vyplatí. A zároveň to neznamená, že ťa nemôže medzičasom stihnúť exekútor, lebo niekomu to výživné bude chýbať.

Nedožadujete sa vyplatenia miezd súdom ako zamestnanci?
LauraL
31.01.10,18:44
Na tvojom mieste by som asi na súd dala návrh na predbežné opatrenie na zníženie výživného a zároveň platila aspoň minimálne výživné, čo zo zákona musíš- je to 30% zo sumy živ. minima na nezaopatrené dieťa, momentálne 25,36,- €. Do návrhu napísať jasne, aké máš na to dôvody.
Pravda je, že výživné bude niekomu chýbať... ale zasa prejavuješ vôlu platiť aspoň to minimum. (v takýchto prípadoch to aj exekútorovi chvíľu trvá)..
ivka70
31.01.10,18:58
Na tvojom mieste by som asi na súd dala návrh na predbežné opatrenie na zníženie výživného a zároveň platila aspoň minimálne výživné, čo zo zákona musíš- je to 30% zo sumy živ. minima na nezaopatrené dieťa, momentálne 25,36,- €. Do návrhu napísať jasne, aké máš na to dôvody.
Pravda je, že výživné bude niekomu chýbať... ale zasa prejavuješ vôlu platiť aspoň to minimum. (v takýchto prípadoch to aj exekútorovi chvíľu trvá)..

Platit nizsie ako sudom stanovene vyzivne je to iste ako neplatit ziadne.
Po 3 mesiacoch hrozi exekutor.
Flinstone
01.02.10,08:44
skús spísať s ex dohodu(ak bude súhlasiť), že dočasne budeš platiť menej kým ti zamestnávateľ vyplatí mzdu a potom jej omeškané doplatíš jednorazovo do pôvodnej výšky. Dohody rodičov zvykne rešpektovať aj súd.
Brumik69
01.02.10,09:25
Dal som výzvu zamestnávateľovi na vyplatenie mzdy, má na to 15 dní, potom asi dám trestné oznámenie, alebo súd.
Takže asi najlepšie by bolo skúsiť sa nejako dohodnúť s ex?
Asi to nepojde, obe dcery chodia na výšku, sú tam vysoké výdavky, neviem vôbec čo mám robiť a dnes mi dal zamestnávateľ aj výpoveď