nazir
31.01.10,09:52
Ahoj poraďáci, nedávno ste mi super poradili a teraz potrebujem vašu radu opäť. Mal som spoločnú firmu a tá skrachovala.:( Za vľaňajší rok som zaplatil 13500,- eur exekútorom.:eek: Možno sa teraz pýtate skade, musel som si nájsť prácu mimo štát kde sa nadriem ako zviera ale snažím sa zbaviť dlhov. Vďaka exekútorom a svojej chybe mám zablokované všetky účty ale to by nebol tak vážny problém. Nešli mi platby za dom a tak mám dražbu.Od decembra hľadám spoločnosť z nebankového sektoru na poskitnutie úveru. Mám nehnuteľnosť v celkovej hodnote cca 150 tisíc eur ale je až neuveriteľné v akých číslach sa pohybujú a zdá sa mi že to už hraničí aj z úžerou. Veď mesačná splátka je v priemere 2300,- eur. Aká domácnosť na slovensku si môže dovoliť platiť takýto úver? Potrebujem na 30 dní 80 tisíc € a nenašiel som nikoho kto poskytuje takéto krátkodobé úvery. Nemám skúsenosť v tomto smere ale potrebujem radu. Je možné uzavrieť tento typ úveru na notársku zápisnicu, alebo zmenku? Nie je protizákonné založiť v takomto prípade dom? A mám ešte jednu otázku, jedna pani mi povedala že pokiaľ bude LV čisté bez ťarchy dokáže vybaviť úver z prvej stavebnej. Môže to byť pravda? Doba za ktorú to dokáže je 7 až 14 dní, nezdá sa mi to :confused:Zatiaľ Vám veľmi pekne ďakujem
anonym222
31.01.10,09:59
Ty chceš založiť dom, na ktorý si mal mať predvčerom dražbu? Ozaj, ako dopadla dražba?
http://www.porada.sk/t127104-ako-neprist-o-dom.html#post1243784
Osobne som toho názoru, že požičiavať si treba iba toľko, koľko vieš splatiť. Vždy treba rátať aj s rizikom. Netreba mať zbytočne veľké oči.
Ak si sa dostal do problémov, mal si v prvom rade jednať s bankou a hľadať nejaké riešenie ako splácať dlh. Nemal si to nechať dôjsť tak ďaleko. Mohol si predať dom, kúpiť lacnejší byt a dlhy zaplatiť.
Ako je možné že nemáš na LV domu zapísané vecné bremeno, ak si dom založil?
Dúfam, že sa ti nepodarí podvod voči 1 stavebnej sporiteľni. Mám tam totiž stavebné sporenie, takže sa ma to tak trochy týka. :D
nazir
31.01.10,14:16
Založné pravo je v prospech SLSP, nemám žiadny záujem nikoho podviesť a nepoznáš pozadie celej situácie pokiaľ si si to dobre prečítal za vlaňajší rok som dal exekutorom neskutočné peniaze.Možno ani tvoj ročný príjem nie je taký ako som ja splatil a to ešte živím svoju rodinu. A že som mal komunikovať z bankou? Stalo sa tak, ale nevišlo to. Bolo už neskoro. Ešte čo sa týka toho založenia, pokiaľ zaplatím istinu a náklady na dražbu môžem to urobiť. Asi toľko. Nepísal som sem aby mi niekto moralizoval, ale prosil som o dobrú a nezištnú radu. Sám znášam následky svojich činov aj napriek tomu aké je to tvrdé zvládam to zatiaľ, takže sa môžem komukoľvek pozriet do očí.Nikoho som neokradol a to čo mám som si zarobil vlastými rukami.To sporenie mám aj ja takže ide aj o moje peniaze.
anonym222
31.01.10,19:58
Išlo mi o to, že ak si dom založil v prospech SLSP, asi máš na liste vlastníctva zapísané vecné bremeno. Ako ho môžeš potom založiť ešte raz v prospech Prvej stav. sporiteľni?
Teraz hovoríš, že pokiaľ zaplatíš istinu a náklady na dražbu môžeš to urobiť. A z čoho to zaplatíš, musí to byť predsa dosť veľká suma?
Naozaj ti nezávidím tvoju situáciu, nikdy som v takej nebol, takže ti asi veľmi neporadím. Viem že teraz môže pomôcť aj štát takým dlžníkom, ktorí kvôli kríze prišli o prácu, ale je to vraj veľmi drahé a veľmi sa to asi nevyužíva.
Mňa zaujíma iba jedno, keď si si bral tak veľký úver, nepočítal si aj s takou možnosťou, že sa ti nebude dariť, že ochorieš, alebo prestaneš podnikať? Akú si mal predstavu o splácaní úveru pre takýto prípad?
Môj ročný príjem je určite väčší ako si ty zaplatil exekútorom, o to nemaj obavy, ale napriek tomu by som si ja nezobral ani polovicu z tvojho úveru.
nazir
01.02.10,18:51
Prijmi prosím moje ospravedlnenie. Mám zámer dopracovať sa k človeku ktorý ma založý na mesiac ja urovnám dlh a tým vyčistím LV no a potom požiadam o úver. Taký mám zámer ale chcem sa poistiť aby sme boli zabespečený obaja, preto tá notárska zápisnica alebo zmenka. Potrebujem to ošetriť ku spokojnosti oboch zúčastnených.A už vôbec nemám zámer spraviť nejaký podvod. Ešte raz sa ospravedlňujem ak som ťa urazil.
anonym222
01.02.10,19:57
Nemáš sa začo ospravedlňovať. Už som pochopil o čo ti ide. Obávam sa že to bude problém, nakoľko každý chce nejaké záruky a asi aj nebankovka. Nemám s nimi skúsenosti. A naviac ako si písal sú to úžerníci. Možno keby si vedel krátko založiť majetok niekoho z rodiny. Ale to by musela byť silná dôvera.
Čo však dosiahneš tým, že vyplatíš úver v SLSP a zoberieš si nový v 1. stavebnej sporiteľni? Veď aj ten musíš splácať, ináč ti 1.SSP dom taktiež vydraží. Alebo ti dajú lepšie podmienky, ktoré dokážeš plniť? Možno by si vyjednal lepšie podmienky aj so SLSP. Podľa môjho názoru tvojim nešťastím je aj to že v súčasnosti hodnota nehnuteľností trochu poklesla a naviac dom v dražbe sa asi nepredá za trhovú cenu.
dalid
02.02.10,08:58
Išlo mi o to, že ak si dom založil v prospech SLSP, asi máš na liste vlastníctva zapísané vecné bremeno. Ako ho môžeš potom založiť ešte raz v prospech Prvej stav. sporiteľni?
.

Neviem ci presne budes moct pouzim moju skusenost, ale hadam ti to pomoze. Prekladal som hypo z jednej banky do druhej. Na LV je samozrejme vecne bremeno. Postup bol takyto: v povodnej banke ziadost o predcasne splatenie hypo uveru (66,-Euro za Dodatok k zmluve o hypouvere:mad: + pripadna pokuta ak splacas pred ukoncenim fixacie). Zaroven banka vydala potvrdenie so suhlasom pristupenia druheho ucastnika k bremenu - toto sa zanasalo na kataster.
V 2. banke som poziadal o hypouver (lepsie podmienky a pod..). Samozreme chceli znalecky odhad nie starsi ako 3 mesiace. Druha banka poskytla uver, prostriedky boli poukazane prvej banke (zvysok mi ostal na ucte). Prva banka vydala kvitanciu (doklad o splateni pohladavky), ta sa opat davala na katester a ten prvu banku vymazal z bremena na LV. Druha banka postupila na prve miesto, co sa tyka bremena. Vysledok je, ze sa mi skratila doba splacania uveru, zobral som z druhej banky viac penazi, kt mi zostali..
Nazir - Neviem ci to je presne to co teraz potrebujes, ale aspon vies ako by si vedel na katastri zmenit tarchu na LV-cku. Drzim palce, aby ti to vsetko dobre dopadlo.
Laco-monter
02.02.10,09:19
Založné pravo je v prospech SLSP, nemám žiadny záujem nikoho podviesť a nepoznáš pozadie celej situácie pokiaľ si si to dobre prečítal za vlaňajší rok som dal exekutorom neskutočné peniaze.Možno ani tvoj ročný príjem nie je taký ako som ja splatil a to ešte živím svoju rodinu. A že som mal komunikovať z bankou? Stalo sa tak, ale nevišlo to. Bolo už neskoro. Ešte čo sa týka toho založenia, pokiaľ zaplatím istinu a náklady na dražbu môžem to urobiť. Asi toľko. Nepísal som sem aby mi niekto moralizoval, ale prosil som o dobrú a nezištnú radu. Sám znášam následky svojich činov aj napriek tomu aké je to tvrdé zvládam to zatiaľ, takže sa môžem komukoľvek pozriet do očí.Nikoho som neokradol a to čo mám som si zarobil vlastými rukami.To sporenie mám aj ja takže ide aj o moje peniaze.

Ak sa neurazíš, a ja prispejem jednou radou.
Predovšetkým komunikuj a dobre vychádzaj z exekutorom !
Ak chceš aby Ti dom ostal.
Pretože exekutorovi je uplne jedno čo sa stane z Tvojim domom, a každý exekutor je doslova bombardovaný žiadosťami od vychcalkov a všelijakých typkov a "maníkov" aby za proviziu im "prihral" nehnuteĺnosť za dobrú cenu!
NA TO POZOR !
Moj kamarat podobne prišiel o byt!
Byt mu tiež predali v dražbe.
Vtip bol v tom,že buduci majiteĺ bytu 4 mesiace vopred, ešte predtým ako sa mala konať dražba,už mal kĺúče od oneho bytu a mal tú drzosť vymeniť v byte okná !
Takže pozor !
dalid
02.02.10,12:42
...Vtip bol v tom,že buduci majiteĺ bytu 4 mesiace vopred, ešte predtým ako sa mala konať dražba,už mal kĺúče od oneho bytu a mal tú drzosť vymeniť v byte okná !
Takže pozor !

Fakt???:eek::eek::eek:
V tejto krajine je uz asi ozaj mozne vsetko....
Laco-monter
02.02.10,12:49
Fakt???:eek::eek::eek:
V tejto krajine je uz asi ozaj mozne vsetko....

Tak ako som napisal sa to stalo.

Lenže aj moj kamoš urobil chybu,pretože pracoval v zahraničí a nemal nikoho,kto by mu preberal poštu.

A exekutor samozrejme o všetkom vedel, a preto to bolo celé zmanipulované tak ako som to opísal.
lianett
02.02.10,13:59
Tak toto je naozaj hrozné, čo tu počúvam. Vezmeš si úver na byt a aby si ho mohol splácať z poctivo zarobených peňazí musíš ísť do zahraničia a potom báác, exekútor, nemôžeš s ním komunikovať, pretože si v zahraničí, nemá ti kto preberať poštu a nakoniec prídeš o byt takýmto zmanipulovaným spôsobom. Ktovie, kto sú tí týpkovia, ktorí takýmto spôsobom k bytu cez dražbu prišli. No fuuuj.:mad:
anonym222
02.02.10,19:36
Verím tomu čo tu píše Laco. Raz som nechtiac začul rozhovor exekútora asi s podobným týpkom. Nechcel som tomu veriť, čo si tí dvaja dohadovali za kšeft s nejakými pozemkami.