sthruska
31.01.10,10:15
Nejdú do kopy. Potrebujem zmeniť dynamické zväzky (logické disky) na základné. Má s tým niekto skúsenosť? W7 64bit.
Ináč sú to vyhodené peniaze, lebo Acronis True Image 2010 sa ani len nespustí. Ďakujem.
xxxpower2
31.01.10,09:50
Chyba bude v tebe pretoze ja Acronis vyrobky pouzivam uz asi 2 roky a som spokojny...obnova pc za 15 minut
Vlado40
31.01.10,09:56
True image ja na zálohu a obnovu.Na prevod diskov a particii je Disk Director Suite.Mám Win 64 bit. a žiadny problém s tým programom.Prevod z dynamického na logický sa dá bez strát údajov ,ale naopak asi nie.
sthruska
31.01.10,09:59
:D
To naozaj? Tu máš presné znenie oznamu, aj s chybami, pri spustení programu "Acronis True Image Home detekoval nepodporované jednotky pevných disků. "Acronis True Image Home nepodporuje dynamické disky Windows, EZ-Drives, atd." A tým končí. Samozrejme W7 sa ma pri inštalácii nič nepýtali a urobili si dymamické zväzky - terminológia MS.
Pri XP a staršej verzii Acronis True Image Home nebol problém. Akurát so SATA diskami. Preto som prešiel na v. 2010.
sthruska
31.01.10,10:00
//Na prevod diskov a particii je Disk Director Suite
Takže o nič neprídem? A dá sa použiť jednorazovo bez zakúpenia?
Pozrel som sa naň, ale o zmene dynamických zväzkov a základné tam nie je žiadna zmienka. Potrebujem len tú zmenu a nič viac. V OS som to nenašiel.
Vlado40
31.01.10,10:04
//Na prevod diskov a particii je Disk Director Suite
Takže o nič neprídem? A dá sa použiť jednorazovo bez zakúpenia?

To neviem stiahni si skúšobnú verziu a vyskúšaj.
sthruska
31.01.10,10:08
Už ťahám, len či tam bude tá funkcia.
Vlado40
31.01.10,10:09
Keď sa inštaluje Win7 a dá sa formátovať daný disk tak ten disk je jednoduchý základný NTFS .Pozri sa pravé tlačidlo na tento počítač - spravovať- správa diskov
sthruska
31.01.10,10:12
To bolo prvé čo som urobil. Žiaľ, všetky sú dynamické.
Prešiel som si návod. Je tam všetko možné, len nie čo potrebujem ja.
Vlado40
31.01.10,10:47
Neviem či dynamický disk nie je ešte z XP.Aj ten disk na ktorom je WIN7 je dynamický?Obávam sa že bude treba zálohovať údaje , odstrániť disk a nanovo vytvoriť.Ak sa dynamický disk dá skonvertovať na jednoduchý tak je potrebné formátovanie.
Vlado40
31.01.10,10:51
Toto je asi pre Windows XP:

Prevod dynamického disku na základný disk
Pri zmene dynamického disku na základný disk postupujte nasledovne: Zálohujte všetky údaje na všetkých zväzkoch na disku, ktorý chcete skonvertovať na základný disk.
Prihláste sa ako správca alebo ako člen skupiny Administrators.
Kliknite na tlačidlo Štart a potom na položku Ovládací panel.
Kliknite na položku Výkon a údržba, kliknite na položku Nástroje na správu a potom dvakrát kliknite na položku Správa počítača.
V ľavej časti okna kliknite na položku Správa diskov.
Kliknite pravým tlačidlom myši na zväzok na dynamickom disku, ktorý chcete skonvertovať na základný disk, a potom kliknite na položku Odstrániť zväzok.
Po zobrazení výzvy na odstránenie zväzku kliknite na tlačidlo Áno.
Zopakujte štvrtý a piaty krok pre každý zväzok na dynamickom disku.
Keď ste odstránili všetky zväzky z dynamického zväzku, kliknite pravým tlačidlom myši na dynamický disk, ktorý chcete zmeniť na základný disk, a potom kliknite na položku Konvertovať na základný disk.
sthruska
31.01.10,10:53
Aj ten disk na ktorom je WIN7 je dynamický? - Áno, všetky. To si ma nepotešil. Reinštalácia je dosť náročná. Tak dva dni. Včítanie nastavenia všetkých programov.
Chcel som pridať obrázok, ale takú možnosť tu nevidím.
Vlado40
31.01.10,10:58
Nechápen prečo aj disk na ktorom je systém je dynamický.Pri inštalácii WIN7 si dal formátovať disk , alebo už bol sformátovany.Najlepšie je ak pri inštalacií si disk sformátuje WIN7 sám.
sthruska
31.01.10,11:02
Žeby sa mi to podarilo dať obrázok? Uvidím.
sthruska
31.01.10,11:03
//Najlepšie je ak pri inštalacií si disk sformátuje WIN7 sám.
Veď to aj urobil :(
Vlado40
31.01.10,11:09
Ten pracovný disk je najmenší .Skús si zálohovať údaje.Potom vo WIN7 ho sformátovať.Možno si inštaloval na celý čistý disk a potom si ho rozdeľoval.Aj tak je to rozdelenie pre mňa čudné.Jeden disk systém a potom disk programy.Ak odide systém tak znovu treba inštalovať aj programy.Ja si najprv disk pripravím v Disc director suite z boot CD-čka.Rozdelím ho tak že systém Win7 má 50GB a ostatné particie podľa kapacity disku.Potom aj to akože budúce C dám pri inštalácií sformátovať samotným WIN7.Vtedy určite dynamické disky nevytvorí.
sthruska
31.01.10,11:14
//Ten pracovný disk je najmenší .Skús si zálohovať údaje.Potom vo WIN7 ho sformátovať.

O to nejde. Ja som zakúpil True Image len kvôli jedinej veci. Obnova OS po páde systému - pomocou F11 pri bootovaní. Preto potrebujem zálohovať tri partície Systémovú 100 MB, C - Sytem a D - Programy. Ostatné ma nezaujímajú. Sú to len údaje a tie sú zálohované.
Vlado40
31.01.10,11:30
Veď kvôli tomu .Mám 50GB na ktorom mám systém aj programy.Ak pri páde Windows obnovím pomocou True image tých 50GB mám obnovený komplet systém aj programy.
pistik71
31.01.10,13:18
Aj ten disk na ktorom je WIN7 je dynamický? - Áno, všetky. To si ma nepotešil. Reinštalácia je dosť náročná. Tak dva dni. Včítanie nastavenia všetkých programov.
Chcel som pridať obrázok, ale takú možnosť tu nevidím.

2 dni reinstalacia? To mas 386-ku? :-) - To si trochu prehnal, ale uznavam, ze to moze trvat dost dlho. Ked si ale zazalohujes uzivatelske systemove adresare nainstalovanych aplikacii, tak to mas vsetko nastavene za chvilu.
sthruska
01.02.10,06:30
//Ked si ale zazalohujes uzivatelske systemove adresare nainstalovanych aplikacii, tak to mas vsetko nastavene za chvilu.

To ma nenapadlo. Skúsim.
sthruska
01.02.10,10:38
Odpoveď Acronis-u
Prosim vezte, ze zakladni verze programu nepodporuje dynamicke disky.
(strana 12 uzivatelska prirucka
http://www.acronis.cz/download/Manualy/TrueImage2010_UserGuide.pdf).
Podporu dynamickych disku lze integrovat s doplnek Acronis Plus Pack
(http://www.acronis.cz/domacnosti-a-kancelare/produkty/true-image-home/p
lus-pack/)
Môj dodatok: cena je 30 € + poštovné, balné 150 ČK + DPH
sthruska
02.02.10,06:42
Odpoveď MS
Zmena z dynamickych diskov na zakladne mozna nie je. Ide to zmenit naopak, zo zakladnych na dynamicke, ale naopak z dynamickych to nejde. Preto je potrebne urobit format.
bublanina
13.02.10,10:40
Stal sa mi podobný problém, nechtiac mi win 7 prepísal všetky zväzky na dynamické, čím nešiel nabootovať ani samotný win 7.
Našťastie netreba všetko nanovo formátovať, elegantný návod ako zachovať zväzky aj s dátami je na
www,wilderssecurity,com/showthread,php?t=191006 (do adresy miesto čiarok dajte bodky)
Stačí v diskovom editore otvoriť konkrétny disk a v sektore 0 na pozícii 1C2 prepísať hodnotu 42 na 07, čo je NTFS (ja som na to použila Paragon Partition Manager 9.0 Proffesional).
Tento a ešte jednoduchší spôsob pomocou softu Dynamic Disc Converter je aj na stránke
www,articlesbase,com/operating-systems-articles/convert-a-dynamic-disk-to-a-basic-disk-without-loss-of-data-1215239,html
Ten prepis sektora vyzerá zložito, ale je to jednoduché, rýchle, u mňa to vyriešilo všetky problémy a hlavne, žiadne dáta sa nestratili.