Raulina
22.09.05,17:38
Prosím, mohol by mi niekto poradiť, kde sa dá zistiť, na čo všetko NEMôŽE Športový klub použiť finančné prostriedky získané z 2% dane? Ďakujem
Magda
26.09.05,08:13
pozri na rozhodni.sk, tam su povinnosti pre prijimatelov 2% z dane ... ale malo by to byt na cinnosti, na kt. NO vznikla a kt. jej notar potvrdil pri registracii.
STRELEC
26.09.05,09:27
Prosím, mohol by mi niekto poradiť, kde sa dá zistiť, na čo všetko NEMôŽE Športový klub použiť finančné prostriedky získané z 2% dane? ĎakujemNa úhrady tých výdavkov, ktoré nesúvisia s účelom na ktorý bola TJ zriadená, tj. na výdavky súvisiace s možnými zdaniteľnými príjmami a to aj keď by bol splnený limit pre oslobodenie od daní z príjmov. Príklad: z vedeného účtovníctva by malo byť zrejmé, že prípadné odmeny (alebo cestovné náhrady a pod.) členom TJ sú hradené zo zdrojov získaných inou činnosťou, napr. príjmami z prenájmu, príjmami z brigádnickej činnosti ...
moncek1
30.12.10,19:49
Ahojte. Chcela by som sa spýtať či faktúra za prenájom telocvične, šatne, priestorov /týka sa to futbalistov "mládež"/ je náklad zdaňovaný alebo nie. Sme športový klub, združenie.
A ako zaúčtovať príspevky od rodičov?? Môžem na účet 663 nedaňový??Ďakujem za radu.