maja47
31.01.10,10:45
Prosím Vás o radu ako mám ďalej postupovať pri reklamácii.
Kúpila som el. sporák s keramickou varnou doskou a doska mi praskla, aspoň podľa mňa. Bola som to reklamovať v predajni, poslali mi servisného technika a ten sa vyjadril, že je to škrabanec, čiže mechanické poškodenie a na viac povedal že nemám správne potvrdený záručný list. Mám potvrdený záručný list len v predajni a nemám potvrdenú montáž, ale nato ma v predajni neupozornili, že aj zapojenie el. sporáku si mám dať potvrdiť, pritom mi to zapájal priateľ a ten ma vyhlášku 718, ale nemá pečiatku. Pokiaľ viem tak len plynové sporáky musí montovať firma tým poverená.
Ak niekto viete poraďte a pripadne aj napíšte návrh na reklamáciu.
Prikladám aj fotku tej praskliny. Vopred Vám ďakujem.
Mgr.Shrek
31.01.10,09:58
Pre doplnenie informácií pridaj presné dátumy, kedy si dosku kupovala, kedy si bola reklamovať.
jelalim
31.01.10,10:00
Servisny technik mal pravdu, nemate ZL spravne potvrdeny. Avsak neuznanie zaruky sa vztahuje iba na taky stav, ked by sa varna doska nezapojila spravne.

Som za to, aby varnu dosku zapajal elektrikar co tomu jednoznacne a nespochybnitelne rozumie. Ale ked som chcel zapojit tu moju, zavolal som si elektrikara ktory mi doporucil zarucny list a ten za zapojenie dosky chcel 45 EUR.
Samozrejme sa vyhrazal, ze inac neplati zaruka.
Tiez som to riesil tak, ze som zavolal elektrikara, co tomu rozumie ale nema peciatku. Za 10 minut aj s prestavkou na kavu a cigaretu bolo zapojene.

Co sa tyka Vasej zavady: Mne osobne to tiez pride ako skrababec a nie prasklina.
maja47
31.01.10,10:12
Kupovala som ju 3.6.2009 a reklamovala v decembri 2009. Prikladám ešte ďalšiu fotku, tam to vidno o niečo lepšie.
Mgr.Shrek
31.01.10,10:22
Kupovala som ju 3.6.2009 a reklamovala v decembri 2009. Prikladám ešte ďalšiu fotku, tam to vidno o niečo lepšie.

Podľa § 18 ods. 6 a 7, pokiaľ spotrebiteľ reklamuje do 12 mesiacov od kúpy, tak predávajúci môže reklamáciu zamietnuť len na základe odborného posúdenia. Bol ten ich technik certifikovaný? Ak nie, tak namietaj spôsob vybavenia reklamácie. Trocha na nich pritlač.
maja47
31.01.10,10:32
Podľa § 18 ods. 6 a 7, pokiaľ spotrebiteľ reklamuje do 12 mesiacov od kúpy, tak predávajúci môže reklamáciu zamietnuť len na základe odborného posúdenia. Bol ten ich technik certifikovaný? Ak nie, tak namietaj spôsob vybavenia reklamácie. Trocha na nich pritlač.
To bol ich technik, tak predpokladám že bol certifikovaný. Bude lepšie keď sa obrátim priamo na výrobcu, alebo dodávateľa? Mám to podať písomnou formou, alebo emailom? Ďakujem
zdenka131
31.01.10,10:43
To bol ich technik, tak predpokladám že bol certifikovaný. Bude lepšie keď sa obrátim priamo na výrobcu, alebo dodávateľa? Mám to podať písomnou formou, alebo emailom? Ďakujem
Želám pekný deň. Pri riešení reklamácie radšej komunikuj písomnou formou, podaj to doporučene, aby si mala o tom doklad.
Mgr.Shrek
31.01.10,11:29
To bol ich technik, tak predpokladám že bol certifikovaný. Bude lepšie keď sa obrátim priamo na výrobcu, alebo dodávateľa? Mám to podať písomnou formou, alebo emailom? Ďakujem

To nie je isté, či bol certifikovaný. Vieš, možno to je ich zamestnanec, čo má na starosť montáže a tak. Mala by si mať písomné vyjadrenie predajcu aj odborného posúdenia. A v prípade zamietnutia, by si mala dostať adresu, kde si môžeš dať výrobok posúdiť sama.
Všetko rob písomne, lebo to čo je raz na papieri, sa nezmení. Inak. Akým spôsobom si ten výrobok kupovala. Klasický nákup v obchode, čo aj nejaká zmluva?
maja47
31.01.10,11:57
To nie je isté, či bol certifikovaný. Vieš, možno to je ich zamestnanec, čo má na starosť montáže a tak. Mala by si mať písomné vyjadrenie predajcu aj odborného posúdenia. A v prípade zamietnutia, by si mala dostať adresu, kde si môžeš dať výrobok posúdiť sama.
Všetko rob písomne, lebo to čo je raz na papieri, sa nezmení. Inak. Akým spôsobom si ten výrobok kupovala. Klasický nákup v obchode, čo aj nejaká zmluva?
Bol to klasický nákup v obchode, dosť veľkom a známom, no menovať ho nejdem.
Mgr.Shrek
31.01.10,13:02
Bol to klasický nákup v obchode, dosť veľkom a známom, no menovať ho nejdem.

No tak si od nich vypýtaj VOP, Všeobecné obchodné podmienky, alebo mi napíš do ss jeho názov a ja to pohľadám. Zaujíma ma, či tam je uvedené, kto musí inštalovať predmet kúpy. Respektíve čo všetko tam je.
Chobot
31.01.10,21:42
Kupovala som ju 3.6.2009 a reklamovala v decembri 2009. Prikladám ešte ďalšiu fotku, tam to vidno o niečo lepšie.

Ešte je otázne, ako tá prasklina/škrabanec vznikla. Z fotky to vyzerá, ako keby to bolo nejakým nárazom, ako keby na to sklo padlo niečo ťažké.
Blankake
01.02.10,14:52
Želám pekný deň. Pri riešení reklamácie radšej komunikuj písomnou formou, podaj to doporučene, aby si mala o tom doklad.
Myslím, že dnes elektronická korešpondencia je úplne rovnocenná písomnej. Len si ju treba uložiť, prípadne aj vytlačiť. ;)
jelalim
03.02.10,09:11
Myslím, že dnes elektronická korešpondencia je úplne rovnocenná písomnej. Len si ju treba uložiť, prípadne aj vytlačiť. ;)



Ak komunikujes e-mailom, a e-mail posles na adresu lamer@firma.tld firma sa moze odvolat, ze ziadnu reklamaciu nedostala a e-mail s ktorym si si pisal, je externy pracovnik ktory pre nich utiera prach na ziarovkach....

Ak posles list postou na adresu firmy, nemusis riesit aby sa list dostal do spravnych ruk.
andreaS
11.02.10,18:27
dala som prat tri zimne bundy do cistiarne, zarovne som ich dala aj naimpregnovat...

bundy su ciste, ale jedna z nich je daka divna... akoby mi z nej vybrali dake futro (neda sa nijako, je vcelku)... je taka jemna na dotyk, makka a tenka... akoby mi zo zimnej bundy urobili jarnu...

moja sestra ma presne tu istu bundu, tak som bola zvedava ci sa mi to len nezda a na dotyk je jej bunda uplne ina... taka tvrda a hrubsia...

tak som isla zo seba urobit dobrovolne debila, ze ako mi tu budnu prali, preco je taka makka, vzala som aj sestrinu bundu aby videli rozdiel...

pani v cistiarni bola velmi prekvapena, ze to sa im este nestalo, ze musi zavolat veducej ako to riesit... pytala som sa jej cim to peru a ona hovori ze peru gelmi... v tom mi vybehli oci, lebo prve co je ked si periem bundu doma je, ze sa pozriem ci mam prasok, lebo gel je zakazany (okrem inych dalsich nepovolenych cistiacich prostriedkov)... zbehla som este do obchodu odkial mam tu bundu a poprosila ich o pribalovy letacik s udrzbou bundy a zaniesla ho spat do cistiarne... tam si to precitala a bundu mi zobrali na opatovne prepranie, tentokrat v prasku...

zajtra si mam po nu prist... som zvedava v akom bude stave...

ak nie, tak chcem ziadat vratenie penazi za pranie (cca 10eur - pranie+impregnacia, osobitne rataju kapucu)... mam nato narok?

na druhu stranu mi tym znicili bundu, kt. uz nie je tak zimna, lebo mi v nej bola zima po prani, predtym nie...

mate niekto s tym skusenost?
andreaS
12.02.10,06:43
posuvam...
LauraL
15.02.10,09:50
Ešte je otázne, ako tá prasklina/škrabanec vznikla. Z fotky to vyzerá, ako keby to bolo nejakým nárazom, ako keby na to sklo padlo niečo ťažké.
aasi tak
zrovna mam po ruke cloveka, co robi s touto technikou a hovori, ze tazko uznaju zavadu z vyroby. Tak keramika praskne napriklad padom predmetu, alebo tiez ked da na rozohriatu hrniec z ladnicky. Takze: "vela stastia, ale nevidim to optimisticky" :(
DodoSTI
23.02.10,19:18
Ak smiem, rád by som sa pridal a nevytváral zbytočne novú tému s rovnakým obsahom.

Dňa 7. 1. 2010 som odoslal svoje hodinky zn. Festina na reklamáciu obchodu, kde som ich kúpil (CZ). Následne, keď som ich kontaktoval dňa 11. 2. 2010 s tým, že uplynulo viac ako 30 dní od podania reklamácie a s otázkou, ako riešia reklamáciu, mi odpísali, že hodinky mi už poslali.

Dňa 19. 2. 2010 som ich opätovne kontaktoval, pretože hodinky mi stále neprišli, na čo znova tvrdili, že ich už poslali. Hodinky mi prišli až dnes, 23. 2. Po rozbalení som zistil, že mi vymenili iba časť z toho čo som požadoval.

Podľa mojich informácií mám podľa Zákona o ochrane spotrebiteľa, právo po 30 dňoch od nevybavenia reklamácie žiadať naspäť svoje peniaze, resp. vymeniť tovar za nový kus.

Mám nárok na vrátenie peňazí v tomto prípade? Ak sa mýlim, prosím, opravte ma.

Ďakujem
zdenka131
23.02.10,19:35
Predávajúci alebo ním poverený pracovník by mal o reklamácii rozhodnúť ihneď, v zložitých prípadoch do troch pracovných dní. Do tejto lehoty sa nezapočítava čas potrebný na odborné posúdenie vady. Vybavenie reklamácie však nesmie trvať dlhšie ako 30 dní. Po uplynutí tejto lehoty má spotrebiteľ rovnaké práva, akoby išlo o vadu, ktorú nemožno odstrániť. Ak ide o vadu, ktorú nemožno odstrániť a ktorá bráni tomu, aby sa vec mohla riadne užívať ako vec bez vady, má kupujúci právo na výmenu veci alebo má právo od zmluvy odstúpiť.