snofko
31.01.10,11:47
Dodavatel nám dodáva tovar z Poľska, na dodaný tovar vystaví faktúru v eurách. Mi tento tovar nedodávame ďalej do iného členského štátu EU, ale ho predáme zákazníkovi. Aj nás sa týka súhrnný výkaz?
snofko
31.01.10,10:50
Sme obchod, ktorému sa tovar dodáva z Poľska a Čiech, na tento tovar je vystavená faktúra v eurách,ale mi tento tovar nedodávame ďalej do iné členského štátu EU. Ale ho predávame kupujúcim tu na slovensku. Aj nás sa týka súhrnný výkaz DPH. Ďakujem za rýchlu odpoveď.
ZuzanaA
04.02.10,09:51
Nie, nemáš povinnosť podávať súhrnný výkaz. Ten sa podáva iba ak by si:


-dodal tovar s oslobodením podľa § 43 ods.1 z tuzemska do iného členského štátu osobe identifikovanej pre daň v inom členskom štáte,
-premiestnil tovar oslobodený od dane podľa § 43 ods.4 zákona o DPH,
-sa zúčastnil na trojstrannom obchode ako prvý odberateľ podľa § 45,
-dodal službu s miestom dodania v inom členskom podľa § 15 ods.1 zákona o DPH osobe identifikovanej pre daň, ktorá je povinná túto daň platiť.
Osimka
04.02.10,17:24
Kamiónová firma, ktorá robí prepravy v rámci celej EU, väčšinou pre zahraničných zákazníkov, ktorý nie sú registrovaný pre DPH na Slovensku, ale iba v EU. Vystavujeme FA bez DPH. Pre slovenských zákazníkov vystavujeme fa s DPH.Má firma tiež robiť súhrnný výkaz? Ďakujem.
jeso
06.02.10,20:43
Kamiónová firma, ktorá robí prepravy v rámci celej EU, väčšinou pre zahraničných zákazníkov, ktorý nie sú registrovaný pre DPH na Slovensku, ale iba v EU. Vystavujeme FA bez DPH - áno podávaš súhrnný výkaz
Pre slovenských zákazníkov vystavujeme fa s DPH.Má firma tiež robiť súhrnný výkaz? Ďakujem.

podľa novely DPH od 1.1.2010 -miesto dodania služby je krajina príjemcu služby-

ak fakturuješ napr. prepravu medzi krajinami EU pre príjemcu , ktorý má pridelené IČ DPH v krajine EU /Čechy / miesto dodania sa určí podľa sídla príjemcu služby - Čechy - platiť daň je povinný príjemca služby - poskytovateľ služby fakturuje bez DPh a IČ DPH a hodnotu služby uvedie v súhrnnom výkaze
Osimka
07.02.10,12:42
Ďakujem za odpoveď.
Janiela
08.02.10,10:32
Prosím Vás, aj podanie súhrnného výkazu platí aj pre neplatcu DPH?
Myslela som, že sa to týka len pre platcov, ale na daňovom úrade ma upozornili.
Blankake
08.02.10,10:40
Prosím Vás, aj podanie súhrnného výkazu platí aj pre neplatcu DPH?
Myslela som, že sa to týka len pre platcov, ale na daňovom úrade ma upozornili.
Ak si neplatca DPH, ale dodávaš službu do iného členského štátu, alebo prijímaš službu z iného ČŠ, musíš sa zaregistrovať na DPH, dostaneš IČ DPH, ktoré musíš uvádzať na týchto faktúrach a raz za štvrťrok podať súhrnný výkaz s takýmito službami do/z iných ČŠ.
Janiela
09.02.10,11:48
Ďakujem za odpoveď. Niečo som už "vydolovala" na www.drsr.sk. Ale pochopila som to trochu šalamúnsky. Toto vysvetlenie je pekné stručné a najmä podané krátko a múdro. Ešte raz ďakujem.
basha_V
17.03.10,08:23
tovar dodany do srbska - oslobodeny ale srbsko je tretia krajina - nemusim podavat suhrnny vykaz?? pre istotu sa spytam mudrejsich :)

dakujem dakujem
fcelicka
17.03.10,09:02
Poradte mi , ako to je ak sme poskytli sluzbu na Slovensku pre zahranicny subjekt z Rakuska...sme povinny podat suhrny vykaz?
lusil329
17.03.10,14:14
Poradte mi , ako to je ak sme poskytli sluzbu na Slovensku pre zahranicny subjekt z Rakuska...sme povinny podat suhrny vykaz?

záleží o akú službu išlo, kde sa služba vykonala... ale ak to bolo zrejme na SR, tak sa súhrný výkaz podávať nemusí
basha_V
17.03.10,15:41
tovar dodany do srbska - oslobodeny ale srbsko je tretia krajina - nemusim podavat suhrnny vykaz?? pre istotu sa spytam mudrejsich

dakujem dakujem
AlenockaS
18.03.10,10:52
ja myslím, že nie, lebo súhrnný výkaz hovorí o dodaní tovaru a služieb do krajín EU...
fcelicka
19.03.10,07:55
záleží o akú službu išlo, kde sa služba vykonala... ale ak to bolo zrejme na SR, tak sa súhrný výkaz podávať nemusí

Islo o prepozicanie plosiny (dopravny prostriedok) v SR na 5 hodin Rakusanom, vyfakturovala som to bez DPH..co teraz? poradte prosim
Gabhus
14.12.10,08:27
Čo v prípade, ak: Platiteľ DPH u nás dostane nejaký tovar z Holandska, kde je uvedené, že DPH platí odberateľ.
Aké povinnosti vyplývajú nášmu platiteľovi DPH. Jedná sa o jednorázovú dodávku a suma je cca 1500 eur.
Ďakujem.:confused::confused::)
KEJKA
14.12.10,18:30
Čo v prípade, ak: Platiteľ DPH u nás dostane nejaký tovar z Holandska, kde je uvedené, že DPH platí odberateľ.
Aké povinnosti vyplývajú nášmu platiteľovi DPH. Jedná sa o jednorázovú dodávku a suma je cca 1500 eur.
Ďakujem.:confused::confused::)
urobíš samozdanenie, uvedieš do priznania DPH.
Gabhus
14.12.10,18:38
Kejka, ďakujem.:):):)
thalia13
14.03.11,14:52
ahojte dobre som pochopila, suhrný výkaz sa týka iba dodania tovarov a služieb EU, ak sme dodali službu do USA tak to neuvádzam do suhrného výkazu, podla § 15 to bude služba oslobodená od DPH však?
Tweety
14.03.11,14:53
ahojte dobre som pochopila, suhrný výkaz sa týka iba dodania tovarov a služieb EU, ak sme dodali službu do USA tak to neuvádzam do suhrného výkazu, podla § 15 to bude služba oslobodená od DPH však?
Do SV idú len tovar a služby v rámci EÚ.
thalia13
14.03.11,15:25
ďakujem :)
seda
21.03.11,22:14
Dobrý večer, asi sa pýtam blbosť, ale ak nakupujem tovar z Poľska, predávam v SR a daný tovar vrátim ako reklamáciu do Poľska, považuje sa to za vývoz, musím vyplniť súhrnný výkaz? Ďakujem.
KEJKA
21.03.11,22:17
ja si myslím, že áno.
nedielka
04.04.11,12:36
Prosim Vas pekne, ak klient nakupil minuly rok vyrobne linky z Polska, a dalej sa rozhodol predat to zakaznikovi do Polska, je to len vynimocne,viac nic nebude predavat do PL,musi sa zaregistrovat pre suhrnny vykaz? Je platitel DPH.
nedielka
04.04.11,12:50
Prosim Vas pekne, aky mate nato nazor_?
ekopo
04.04.11,13:15
neexistuje "registrácia pre súhrnný výkaz" (max. registrácia pre podávanie súhrnného výkazu elektronickou formou pre registrovaných platcov)
existuje "registračná povinnosť pre DPH"

Ak zdaniteľná osoba nie je registrovaná pre DPH, tak viac: http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-01-2011-a.html#4
Zuna 3
06.04.11,06:50
Prosím o radu, či sa do súhrnného výkazu udáva aj faktúra za prijatý preddavok. Jedná sa o : v 3/11 sme prijali preddavok z ČR za tovar a na tento prijatý preddavok sme vystavili daňový podklad. Riadna faktúra bola až v 4/11 - tovar si prevzali až v 4/11.
ingak
06.04.11,15:18
S ú h r n n ý v ý k a z k d an i z p r i d an ej h od n ot y ( ď a l e j l e n „ s ú h r n n ý v ý k a z “ ) p o d á v a p o d ľ a § 8 0 z á k o n a č .
22 2 /2 0 04 Z. z. o d an i z pr i d an ej h od n ot y v z n e n í n e s k o r š í c h p r e d p i s o v ( ď a l e j l e n „ z á k o n o DPH“ )
p l a t i t e ľ d a n e z p r i d an ej h od n ot y ( r e g i s t r o v a n ý p o d ľ a § 4 , § 4 b a l eb o § 5 ) a z d a n i t e ľ n á o s o b a
r egis t r ov a n á p r e d a ň ( p o d ľ a § 7 a l e b o § 7 a z á k o n a o DPH) e l e k t r o n i c k ý m i p r o s t r i e d k a m i
n a j n e s k ô r d o 2 0 d n í p o s k o n č e n í o b d o b i a , v k t o r o m d o d a l i d o i n é h o č l e n s k é h o š t á t u t o v a r
o s l o b o d e n ý o d d a n e a l e b o d o d a l i s l u ž b u do i n é h o č l e n s k é h o š t á t u p r í j e m c o v i , k t o r ý j e p o v i n n ý p l a t i ť
d a ň .

- skopírované z poučenia k súhrnnému výkazu. Takže prijatá záloha sa v súhrnnom výkaze neuvádza. Až keď nastalo dodanie tovaru alebo služby - vystavená faktúra, tak vtedy sa to dáva do súhrnného výkazu.
Zuna 3
08.04.11,10:48
Takže do súhrnného výkazu to uvedieme až keď budeme podávať
súhrnný výkaz za apríl do 20.5.2011 ?

Pre objasnenie :
1. fa v 3/11 - daňový doklad na prijatý preddavok : suma oslobod.od dane 30 000,-Eur.
2. fa v 4/11 - daňový doklad na tovar , kde sme uviedli celú sumu za tovar 40 000,- Eur mínus vyfakturovaný preddavok 30 000,-Eur. Spolu oslobodené od DPH 10 000,- Eur.

Takže na prvej faktúre je celková fakturovaná suma 30 000,- Eur a na druhej celková fakturovaná suma 10 000,- Eur.
Platí to teda s tým súhrnným výkazom, že podať až za apríl 2011?
Katarína Cigánová
08.04.11,11:03
Takže do súhrnného výkazu to uvedieme až keď budeme podávať
súhrnný výkaz za apríl do 20.5.2011 ?

Pre objasnenie :
1. fa v 3/11 - daňový doklad na prijatý preddavok : suma oslobod.od dane 30 000,-Eur.
2. fa v 4/11 - daňový doklad na tovar , kde sme uviedli celú sumu za tovar 40 000,- Eur mínus vyfakturovaný preddavok 30 000,-Eur. Spolu oslobodené od DPH 10 000,- Eur.

Takže na prvej faktúre je celková fakturovaná suma 30 000,- Eur a na druhej celková fakturovaná suma 10 000,- Eur.
Platí to teda s tým súhrnným výkazom, že podať až za apríl 2011?
V prípade ak dodavateľ prijme platbu pred dodaním tovaru do iného ČŠ / ak sa tovar má fyzicky prepravit z tuzemska do iného ČŠ / , daňová povinnosť nevzniká , pretože pre vznik daňovej povinnosti pri dodaní tovaru do iného ČŠ platia osobitné pravidlá / podľa §19 odst.8 /. V týchto prípadoch sa daňová povinnosť viaže na fyzické dodanie tovaru.
Odpoveď na tvoju konkretnu otázku :
ak tovar dodáte v mesiaci 4/11 - do súhrnného výkazu ide plná cena tovaru tzn. 40 000 ,- € . za mesiac 4/11 - SV podáš do 20.5.2011
Prijatý preddavok si na fakture vyčísliš len z titulu uhrady .
ivkň
18.04.11,05:37
Dobré ráno, čítam, že tento problém sa týka aj mňa. Len mám dilemu, keď som teda poslala daňový doklad za prijatú zálohu, tak ten sa mi ukazuje niekde v daňovom priznaní? Lebo ak áno tak potom by som to mala dávať do súhrnného výkazu. Ale ak teda nie, že sa v daňovom priznaní neukazuje tak to do SV nedám. Konkrétne mám problém v Omege, tam mám dať typ sumy V aby sa mi to neukázalo v DP??? Potom keď bude vyúčtovacia faktúra tak zadám typ sumy Osv??,Ďakujem veľmi pekne za pomoc.
jeso
18.04.11,05:46
na základe §72 ods.1 treba vystaviť faktúru na prijatú platbu , kde uvedieš dátum kedy bola platba prijatá a tiež § 43 - odvolávku na oslobodenie,
dátum dodania neuvedieš , nakolko k dodaniu ešte nedošlo...
do DP ani do SV to nepojde, nakolko danová povinnosť nevzniká ak dodávateľ platitel dane prijme platbu pred dodaním tovaru z tuzemska do iného členského štátu a dodanie tovaru bude oslobodené od dane,