nokia901
22.09.05,18:33
Prosila by som Vás o radu, na koľko dní dovolenky má nárok zamestnanec, keď pracuje na polovičný úväzok resp. na 6 hodín. Podľa môjho šéfa sa nárok skracuje alikvotne podľa úväzku, ale ja si myslím, že má taký istý nárok ako pracovník zamestnaný na plný úväzok. Tzn. že aj on má nárok na 20 dní resp. 25 dní a nezáleží od toho aký úväzok má uvedený v pracovnej zmluve. Ďakujem za skoré odpovede.
STRELEC
22.09.05,16:44
....nezáleží od toho aký úväzok má uvedený v pracovnej zmluve............nezáleží od toho aký úväzok má uvedený v pracovnej zmluve.........
stonozka
22.09.05,18:16
My máme u nás aj zamestnancov na 0,5 , 0,4 úväzky a dovolenku treba prepočítavať na úväzky. Keď má nárok na 25 dní a 0,4 úväzok tak 25 x 0,4 = 10 dní dovolenky.
STRELEC
22.09.05,18:24
...nezáleží od toho aký úväzok má uvedený v pracovnej zmluve......... ZP nezohľadňuje výšku úväzku. Ak má zamestnanec úväzok 4 hod denne, tak "je na dovolenke" počas jedného dovolenkového dňa 4 hodiny.
stonozka
22.09.05,18:39
My máme pracovníkov aj z nerovnomerne rozvrhnutým pracovným časom úväzkom.Neodrobí napr. 4 hodiny denne pri 0,4 úväzku, ale 7,5 hodín 8 krát za mesiac. Musím v mzdovom programe ručne každý mesiac opravovať mzdu a dovolenku my tiež ťahá zle. Dovolenku musím prepočítavať každý mesiac a ručne opravovať na výplatnej páske.
brm
22.09.05,19:02
My máme u nás aj zamestnancov na 0,5 , 0,4 úväzky a dovolenku treba prepočítavať na úväzky. Keď má nárok na 25 dní a 0,4 úväzok tak 25 x 0,4 = 10 dní dovolenky.nie!!! taký istý nárok na dovolenku, ako pri plnom úväzku...len berieš do úvahy počet hodín...
STRELEC
22.09.05,19:07
My máme pracovníkov aj z nerovnomerne rozvrhnutým pracovným časom úväzkom.Neodrobí napr. 4 hodiny denne pri 0,4 úväzku, ale 7,5 hodín 8 krát za mesiac. Musím v mzdovom programe ručne každý mesiac opravovať mzdu a dovolenku my tiež ťahá zle. Dovolenku musím prepočítavať každý mesiac a ručne opravovať na výplatnej páske.Neviem, aký a ako používaš mzdový program, ale tie ručné opravy a ... "ťahá zle" ... pôsobia pomerne varovne. Pozrel by som sa na to. Skús prelúskať napr. cez vyhľadávanie prísl. témy na Porade.
martaO
22.09.05,19:18
Jediný prípad v ktorom sa skracuje počet dní dovolenky je práceneschopnos. Pri PN viac ako 100 dní sa skracuje výmera dovolenky o 1/12. za každý ďažších 22 dní PN o ďalšiu 1/12. Ďalší prípad je absencia.
Teda výmera dovolenky v ZP hovorí o dňoch dovolenky. Ak má pracovná zmena 4, 6, 8 hod. podža typu úväzku je považovaná za 1 deň. Teda nekrátime z titulu úväzku. Aj v prípade ak zamestnanec požiada o 1/2 dňa dovolenky, tak pri 8 hod. úväzku sú to 4 hod., pri 6 hod. sú to 3 hod. .
DANEA
22.09.05,19:48
Ak zamestnanec pracuje na skrátený pracovný úvazok má nárok na 20 alebo 25 dní podľa počtu odpracovaných rokov, ale uhrádzať sa mu bude toľko hodín na koľko má uzavretú prac. zmluvu, mám to overené v praxi.
Januš
23.09.05,12:12
DANEA má určite pravdu, medzi našimi zamestnancami je asi 40% na 4 hodiny, keď majú dovolenku tak preplácam 4 hodiny a rovná sa to 1 deň dovolenky.