quintes
31.01.10,15:22
Ahojte,

sorry ak sa tato tema tu uz vyskytuje, no nenasiel som ani nikde hoci je google velky pan...

chceme sa s priatelkou zosobasit, civilne, len na urade. Vsetko je ok az na to ze tajne :)

Dovod je prosty, lebo chceme. Zistoval som co to ale nie je mi jasna jedna vec, ak sa chceme zobrat napr v inom obvode (resp na inom urade) ako byvame obaja, ako mam postupovat? vychadzam zatial len z poplatkov (Povolenie uzatvoriť manželstvo na inom než príslušnom matričnom úrade štátnymi občanmi SR – 200 Sk
Uzatvorenie manželstva pred iným než príslušným matričným úradom štátnymi občanmi SR – 500 Sk). z toho mi vychadza ze musime mat povolenie bud z mojej alebo jej matriky na uskutocnenie sobasa v inom obvode? alebo z oboch? mam v tom chaos, vie mi prosim niekto poradit?

Dakujem
zdenka131
31.01.10,14:37
Občiansky sobáš
Vyhlásenie o uzavretí manželstva urobia snúbenci na matričnom úrade určenom pre obvod, v ktorom má jeden z nich trvalý pobyt, pred starostom alebo primátorom, alebo povereným poslancom obecného zastupiteľstva alebo mestského zastupiteľstva za prítomnosti matrikára.
Matričný úrad príslušný podľa predchádzajúceho odseku môže povoliť uzavretie manželstva pred iným matričným úradom alebo na ktoromkoľvek inom vhodnom mieste.
Ak je život jedného zo snúbencov priamo ohrozený, manželstvo možno uzavrieť pred ktorýmkoľvek matričným úradom a na ktoromkoľvek mieste. Povolenie matričného úradu sa v tomto prípade nevyžaduje.
Poplatky:
• povolenie uzatvoriť manželstvo na inom než príslušnom matričnom úrade štátnymi občanmi Slovenskej republiky – 16,50 €
• uzatvorenie manželstva pred iným než príslušným matričným úradom štátnymi občanmi Slovenskej republiky - 16,50 €
• povolenie uzatvoriť manželstvo štátnymi občanmi Slovenskej republiky mimo určenej doby-16,50 €
quintes
31.01.10,15:28
no toto som si nasiel aj ja...

z toho mi vychadza ze potrebujem povolenie na sobas v inom obvode...

ale teraz kto kazdy ho potrebuje? ak aj ja aj priatelka sme z ineho mesta a chceme v inom meste...
miramax1
31.01.10,15:41
Ak ani jeden nemáte trvalý pobyt v mieste sobášu, tak obaja potrebujete povolenie.
Rozalka
31.01.10,16:12
mimotemy

Keby môj syn povedal: "mamuľka, v sobotu sa žením, ale vieš, robíme takú malú skromnú svadbu so svedkami" - to by som pochopila, ale keby prišiel "mamuľka, v sobotu som sa oženil" - to by sa veľmi preveľmi dotklo.
Hoci neviem, aký je dôvod vašej tajnosti, zamyslite sa nad tým, komu ublížite.
quintes
31.01.10,16:21
prepac, ak sa ta moja tema dotkla...

zaraza ma jeden fakt. Slovensky narod je stale kdesi za opicami, s prepacenim.
kolkokrat sem pridem, stale sa musi niekto ozvat sposobom preco.. ja ziadam radu, nemam potrebu sa niekomu zdoverovat preco je moje konanie take ake je.
mam 28 rokov, ty ani netusis ci vobec este mamu mam. tak nechapem dovod tvojho odbocenia od temy.

za rady dakujem.
buchač
31.01.10,16:30
no toto som si nasiel aj ja...

z toho mi vychadza ze potrebujem povolenie na sobas v inom obvode...

ale teraz kto kazdy ho potrebuje? ak aj ja aj priatelka sme z ineho mesta a chceme v inom meste...

A teraz zadriem ...do živého ...:rolleyes:

Ak si vezmete za svedkov nejakých svojich známych , tak nech aj oni si vybavia potvrdenie o trvalom pobyte ....možno občianka nebude stačiť ...
Inak , odpoveď je vyššie ...


zaraza ma jeden fakt. Slovensky narod je stale kdesi za opicami, s prepacenim.

Dôvod ...v súvislosti s témou ....?


....stale sa musi niekto ozvat sposobom preco

....ozaj ......a PREČO ...???


Rozalka...ale keby prišiel "mamuľka, v sobotu som sa oženil" - to by sa veľmi preveľmi dotklo.
...keby moja dievka prišla s takouto správou ....hm , ešte aj sviatočný obed by som navaril , prípadne do reštiky pozval ....;)
Rozalka
31.01.10,16:38
prepac, ak sa ta moja tema dotkla...

zaraza ma jeden fakt. Slovensky narod je stale kdesi za opicami, s prepacenim.
kolkokrat sem pridem, stale sa musi niekto ozvat sposobom preco.. ja ziadam radu, nemam potrebu sa niekomu zdoverovat preco je moje konanie take ake je.
mam 28 rokov, ty ani netusis ci vobec este mamu mam. tak nechapem dovod tvojho odbocenia od temy.

za rady dakujem.

Prepáč, nechcela som sa ťa nijako dotknúť, som matkou 2 dospelých synov, tak mi nedalo ...



...keby moja dievka prišla s takouto správou ....hm , ešte aj sviatočný obed by som navaril , prípadne do reštiky pozval ....;)

No vidíš Juraj, všetci sme iní ....
ZDENIELA
31.01.10,16:41
Pozor na to, keď začneš vybavovať povolenia na svojej matrike (určite pre seba aj svoju snúbenicu) aby tá svadba zrazu neprestala byť tajná...
Proste myslím, ak bývaš v malej dedine, alebo tak, neviem, či to chceš utajiť len pred určitými osobami, alebo pred širším kruhom obyvateľstva ...
quintes
31.01.10,16:47
A teraz zadriem ...do živého ...:rolleyes:

Ak si vezmete za svedkov nejakých svojich známych , tak nech aj oni si vybavia potvrdenie o trvalom pobyte ....možno občianka nebude stačiť ...
Inak , odpoveď je vyššie ...



Dôvod ...v súvislosti s témou ....?



....ozaj ......a PREČO ...???


...keby moja dievka prišla s takouto správou ....hm , ešte aj sviatočný obed by som navaril , prípadne do reštiky pozval ....;)


chapem, obcianka mozno nebude stacit ani mne.. a co tak rodny list? ten staci?? a do ziveho kludne zarez, na to sme predsa tu, hole fakty a odpovede...

co sa tyka opic, preco by sa niekto nemohol vziat len preto ze to chce a nechce to trubit kazdemu na celom svete. sme v slobodnom demokratickom state, ci nie?? ak sa mylim, prepac.

a preco??? lebo :)
220870
31.01.10,16:47
mimotemyAké to štastie že nechcú robiť zbytočné maškarády.Máte moje plné sympatie.Čo koho do toho je to ich život.V Las Vegas s tým nemajú problém.A v tomto určite Američanom plne záviídm .Má 18 r. pál do p....a rob si čo chceš.Nie ako tu poznám x čo sú materi zavesný na krku dokiaľ ju nezoderú.Sory ,že som odbočil od témy.mimotemy
quintes
31.01.10,16:50
chapem... zas mala dedina nie sme...

takze to zhrniem, potrebujem najprv povolenie, aj jedna aj druha strana.

rodny list, obciansky. potvrdenie o obcianstve aj svedkov (dufam ze ak prideme vsetci styria v uniforme az taky problem nebude).

este nejake navrhy??
ZDENIELA
31.01.10,16:58
Myslím, že najlepšie by bolo informovať sa na danej matrike - ktorú ste si vybrali ako vhodnú. Aj tak si tam budete zajednávať termín, takže kontaktovať ich musíš.
quintes
31.01.10,17:01
uz sa stalo, zatial formou mailu. zajtra tam budem volat. len som chcel vediet priblizne co a ako aby som nevyzeral ako uplny idiot.
za vase rady dakujem
k.i.n.o.
31.01.10,17:11
Občiansky sobáš
Vyhlásenie o uzavretí manželstva urobia snúbenci na matričnom úrade určenom pre obvod, v ktorom má jeden z nich trvalý...

Čo keby jeden z vás zmenil trvalý pobyt - prihlásiť sa tam, kde chcete mať sobáš....
ivka70
31.01.10,17:12
Povolenie potrebujes od jednej matriky, nie od oboch.
Jednoducho jednu matriku / z tych 2, kde mate trvaly pobyt/ si vyberies, ako keby si mal mat sobas tam a poziadas ju o povolenie mat sobas niekde inde.
quintes
31.01.10,17:35
na zmenu trvaleho pobytu potrebujes aj v danom meste byvat ci nie?
quintes
31.01.10,17:36
Povolenie potrebujes od jednej matriky, nie od oboch.
Jednoducho jednu matriku / z tych 2, kde mate trvaly pobyt/ si vyberies, ako keby si mal mat sobas tam a poziadas ju o povolenie mat sobas niekde inde.
no to ano, ale ja som obvod kosice okolie, ona zvolen, a sobas chceme v kosice mesto...
k.i.n.o.
31.01.10,17:44
na zmenu trvaleho pobytu potrebujes aj v danom meste byvat ci nie?

Na prihlásenie trvalého pobytu potrebuješ iba súhlas vlastníka nehnuteľnosti. Takže ak máš v KE mesto diskrétneho kamaráta, nech ti umožní dočasne prihlásiť si trvalý pobyt k nemu (musí vlastniť byt či dom). Na oplátku bude svedkom:).
quintes
31.01.10,18:10
Na prihlásenie trvalého pobytu potrebuješ iba súhlas vlastníka nehnuteľnosti. Takže ak máš v KE mesto diskrétneho kamaráta, nech ti umožní dočasne prihlásiť si trvalý pobyt k nemu (musí vlastniť byt či dom). Na oplátku bude svedkom:).
Vsetko j efajn, az na to ze sobas chceme tento vikend :D
ivka70
31.01.10,18:41
Vyhlásenie o uzavretí manželstva urobia snúbenci na matričnom úrade určenom pre obvod, v ktorom má jeden z nich trvalý pobyt, pred starostom alebo primátorom, alebo povereným poslancom obecného zastupiteľstva alebo mestského zastupiteľstva za prítomnosti matrikára.

Matričný úrad príslušný podľa predchádzajúceho odseku môže povoliť uzavretie manželstva pred iným matričným úradom alebo na ktoromkoľvek inom vhodnom mieste.


http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=39&aid=341
verkaz
31.01.10,18:58
Nedá mi - je to samozrejme len Tvoja vec a Tvojej priateľky. Ja osobne by som to u svojho syna neodsudzovala. Brala by som to tak, že je šťastný. Čo sa týka vybavovania na matričnom úrade, tak pracovníčky sú predsa zaviazané mlčanlivosťou. A tiež im nenahlasuješ dátum sobáša.
quintes
01.02.10,04:36
Nedá mi - je to samozrejme len Tvoja vec a Tvojej priateľky. Ja osobne by som to u svojho syna neodsudzovala. Brala by som to tak, že je šťastný. Čo sa týka vybavovania na matričnom úrade, tak pracovníčky sú predsa zaviazané mlčanlivosťou. A tiež im nenahlasuješ dátum sobáša.
ako nejde o nejaku dolezitu mlcanlivost, aj tak potom s tym oboznamime okolie. nemam dovod to nejak dlho tajit. ide v podstate o to ze momentalne nemame cas to niekomu vysvetlovat. chceme to mat cim skor za sebou a riesit ine veci. jedna sa mi cisto o uradny postup ako to zvladnut.
quintes
01.02.10,04:42
Vyhlásenie o uzavretí manželstva urobia snúbenci na matričnom úrade určenom pre obvod, v ktorom má jeden z nich trvalý pobyt, pred starostom alebo primátorom, alebo povereným poslancom obecného zastupiteľstva alebo mestského zastupiteľstva za prítomnosti matrikára.

Matričný úrad príslušný podľa predchádzajúceho odseku môže povoliť uzavretie manželstva pred iným matričným úradom alebo na ktoromkoľvek inom vhodnom mieste.


http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=39&aid=341
dakujem za typ, toto uz mam prestudovane, ale je to splet slovicok ktore mi ako celok nic nedavaju :) koli tomu som sem pisal aby mi to niekto vysvetlil laicky, napr. pocuj kamarat zober ten a ten papier poved svedkom ze im treba to a to zavolaj tam objednaj sa a chod.
ivka70
01.02.10,07:12
dakujem za typ, toto uz mam prestudovane, ale je to splet slovicok ktore mi ako celok nic nedavaju :) koli tomu som sem pisal aby mi to niekto vysvetlil laicky, napr. pocuj kamarat zober ten a ten papier poved svedkom ze im treba to a to zavolaj tam objednaj sa a chod.

Cisto laicky - chodte spolu na jednu matriku - bud tvoju alebo do Zvolena a tam si poziadajte o povolenie sobasa v inom obvode.
Potom s tym povolenim pojdete do Kosic, kd chcete mat sobas a poziadate o konkretny termin svadby.

Doklady, ktore k tomu potrebujete, su v tom linku.
Svedkovia potrebuju len prist na obrad s OP.
plavčík
22.02.10,09:23
Toto sa ma momentálne bytostne dotýka... žení sa mi syn...
Som veľmi smutná ako riešia sobáš. Viem je to ich vec. Sú dospelí /27 rok/ a bývajú spolu už dva roky a chodia takmer 9 rokov.
Je už na čase aby to dali oficiálne dokopy. Ale svatba bude taká nijaká... Dokonca to taja - teda nevesta- aj v práci, len aby nik neprišiel ani na civilný obrad. Má predstavu takú, že v pondelok príde do práce s koláčmi a povie...vidala som sa....

Nerozumiem tomu- nerozumiem dôvodom- vlastne ani nepovedali žiaden dôvod- proste sa tak rozhodli - nie je to však pre peniaze, boli sme ochotný im celú svadbu zaplatiť, ale..............

Som s toho véééééééééééľmi smutná.
Nepotrebujem pompéznu svadbu, ale najbližšia rodina: rodičia, krstný, starý rodičia a súrodenci tak do 20 ľudí ...to by predsa sa dalo... či nie?
Prečo by ľudia ktorí vychovali dietky do dospelosti, prežívali s nimi radosti i bôle nemali byť pri tak významnej udalosti ? To ja ako mama sa nemám ísť ani pozrieť na civilný sobáš- lebo "oni" to chcú tajne.
Verte preplakala som toho dosť.

Preto prosím všetkých, ktorý sa takto rozhodnú......ZAMYSLITE SA.
alabut
22.02.10,09:58
Ja osobne quintesovi fandim i ked mu neviem pomoct. Naco su velke verejne sobase, ked mnohokrat koncia rozvodom. Ked sa sami vytrapia, budu sa viac vazit. Sam som mal civilny sobas, ktory sa nedal s kostolom porovnat.
betrix
22.02.10,14:34
Toto sa ma momentálne bytostne dotýka... žení sa mi syn...
Som veľmi smutná ako riešia sobáš. Viem je to ich vec. Sú dospelí /27 rok/ a bývajú spolu už dva roky a chodia takmer 9 rokov.
Je už na čase aby to dali oficiálne dokopy. Ale svatba bude taká nijaká... Dokonca to taja - teda nevesta- aj v práci, len aby nik neprišiel ani na civilný obrad. Má predstavu takú, že v pondelok príde do práce s koláčmi a povie...vidala som sa....

Nerozumiem tomu- nerozumiem dôvodom- vlastne ani nepovedali žiaden dôvod- proste sa tak rozhodli - nie je to však pre peniaze, boli sme ochotný im celú svadbu zaplatiť, ale..............

Som s toho véééééééééééľmi smutná

Preto prosím všetkých, ktorý sa takto rozhodnú......ZAMYSLITE SA.
Ja som tiež matka a bola by som rada, ak by chceli práve takýto jednoduchý sobáš, či na úrade či v kostole. Je to ich vec a nie každý má rád takú pompéznosť a ukazovanie sa. Dôležité je, že tak to chcú oni a že sa majú radi.Napokon, aj dosť ušetria. Radšej im tie peniaze, ktoré ste chceli investovať do svadby, podarujte. Iste budú radi.
kacenka15
11.03.11,13:51
dobry den ja by som sa chcela spytat som z dediny nedaleko Serede ale svadbu by sme chcely v Seredi nie u nas na dedine tak potrebujem tiez to povolenie na sobas aj ked je to ten isty okres?a kolko pred svadbou je treba ist na mesky urad?dakujem
Ľaľa
22.03.11,09:47
Ja som tiež matka a bola by som rada, ak by chceli práve takýto jednoduchý sobáš, či na úrade či v kostole. Je to ich vec a nie každý má rád takú pompéznosť a ukazovanie sa. Dôležité je, že tak to chcú oni a že sa majú radi.Napokon, aj dosť ušetria. Radšej im tie peniaze, ktoré ste chceli investovať do svadby, podarujte. Iste budú radi.
Som tiež matka. Nie som za pompézne svadby, ale myslím si, že uzavretie manželstva je dôležitý krok v živote dvoch ľudí. Neviem či si to všetci dobre uvedomujú. Oslavujeme narodeniny, meniny, "opičíme sa po američanoch, robíme všelijaké párty s balónikmi a neviem s čím ešte, lúčime sa so slobodou", pozývame si na nich priateľov, ale taký dôležitý krok do ďalšieho života ako je uzavretie manželstva chceme urobiť sami za prítomnosti dvoch svedkov. Nezaslúžia si naši rodičia, aby tento deň prežili spolu s nami, trebárs na spoločnom obede......
devinbez
24.03.11,18:12
civilná bez pretvarky a kadidla
Tweety
24.03.11,18:13
civilná bez pretvarky a kadidla
Aj civilná môže byť s pretvárkou.
ivka70
24.03.11,18:20
dobry den ja by som sa chcela spytat som z dediny nedaleko Serede ale svadbu by sme chcely v Seredi nie u nas na dedine tak potrebujem tiez to povolenie na sobas aj ked je to ten isty okres?a kolko pred svadbou je treba ist na mesky urad?dakujem

To zavisi od toho, ci patrite pod tu istu matriku alebo nie.
Ak ma vasa obec spolocnu matriku s mestom, tak nepotrebujete.\Ak vsak su to 2 rozne matriky, tak potrebujete povolenie.
devinbez
24.03.11,18:46
to áno , ale aspoň je šanca nesľubovať na veky vekov
KoxXxo
25.03.11,10:16
Povrchnosť vládne v tomto svete. Rýchla doba- rýchle manželstvá.
Ja som sľuboval naveky a urobím všetko preto, aby to tak bolo. Tento rok bude 17-ty.
alabut
25.03.11,13:01
Aj topanka ked tlaci, treba ju vymenit. :-)
evuš
25.03.11,13:29
Aj topanka ked tlaci, treba ju vymenit. :-)

Ááá, preto je náš ALABUT tak "krátko" s ALABUTKOU, všakže ?!!! :D
alabut
25.03.11,15:03
Mna netlaci, som skromny, na druhe topanky nemam. .-)
KATA50
25.03.11,18:10
Povrchnosť vládne v tomto svete. Rýchla doba- rýchle manželstvá.
Ja som sľuboval naveky a urobím všetko preto, aby to tak bolo. Tento rok bude 17-ty.
Veru tak. Rýchla doba-žiadne manželstvá=rozpad rodiny. Načo vernosť. Však aj tak sa dá.:mee:
Ty si vydržal 17-ty . My to spolu ťaháme 40 rokov. A veru občas "tlačili topánky" mňa, aj môjho drahého. Ale sme ich vychodili a topánky sa upravili...:). Ďakujem a nikdy by som neriešila ináč.:):)
Kristína_B
26.03.11,09:13
to áno , ale aspoň je šanca nesľubovať na veky vekov
Šanca neslubovať na veky vekov? Už to slovo šanca znie, akoby sobáš mal byť len "nutné zlo" a tak to skúsme uhrať tak, aby to zas až také zaväzujúce nebolo. Tak načo potom vôbec nejaká svadba, ak by sme to nechceli na veky vekov, žije potom len tak na hromádke a ak sa nám čokoľvek znepáči, dajme si dovidenia a do nášho života sa ako na páse v potravinách prisunie niečo nové, zaujímavejšie..a takto ďalej a ďalej..
Veď sobáš má byť presne o tom - na veky vekov.. v dobrom, aj zlom.. oficiálne potrvrdenie toho, že TEBA CHCEM, S TEBOU CHCEM STRAVIŤ ŽIVOT A PREKONÁVAŤ TO, ČO PRÍDE.
Llívia
26.03.11,10:30
Šanca neslubovať na veky vekov? Už to slovo šanca znie, akoby sobáš mal byť len "nutné zlo" a tak to skúsme uhrať tak, aby to zas až také zaväzujúce nebolo. Tak načo potom vôbec nejaká svadba, ak by sme to nechceli na veky vekov, žije potom len tak na hromádke a ak sa nám čokoľvek znepáči, dajme si dovidenia a do nášho života sa ako na páse v potravinách prisunie niečo nové, zaujímavejšie..a takto ďalej a ďalej..
Veď sobáš má byť presne o tom - na veky vekov.. v dobrom, aj zlom.. oficiálne potrvrdenie toho, že TEBA CHCEM, S TEBOU CHCEM STRAVIŤ ŽIVOT A PREKONÁVAŤ VŠETKO, ČO PRÍDE.
Až ten tvoj "na veky - vekov" príde a rozbije ti hubu, tak si veľmi rýchlo rozmyslíš, ako dlho bude trvať "na veky - vekov". Až sa z neho stane narkoman, alkoholik, úchylák, násilník, grobian, tiež si veľmi dobre a veľmi rýchlo rozmyslíš, ako dlho bude trvať "na veky vekov". Až ťa začne podvádzať, veľmi rýchlo si rozmyslíš, ako dlho bude trvať "na veky vekov". Až...;)
Llívia
26.03.11,10:31
A tiež si v takýchto prípadoch dobre rozmyslíš, čo a či vôbec chceš prekonávať.;)
Kristína_B
26.03.11,11:15
Až ten tvoj "na veky - vekov" príde a rozbije ti hubu, tak si veľmi rýchlo rozmyslíš, ako dlho bude trvať "na veky - vekov". Až sa z neho stane narkoman, alkoholik, úchylák, násilník, grobian, tiež si veľmi dobre a veľmi rýchlo rozmyslíš, ako dlho bude trvať "na veky vekov". Až ťa začne podvádzať, veľmi rýchlo si rozmyslíš, ako dlho bude trvať "na veky vekov". Až...;)
A ak bude tento rok pršať, znova zaplaví východ Slovenka.. Bože, prečo tieto katastrofické scenáre? Nechcela som povedať, že v manželstve by mal človek zotrvať v každom prípade a za každých okolností, ale že by apriori do manželstva mali ísť tí, ktorí naozaj chcú byť (nie za každých okolností budú) spolu na trvalo, aj keď sa zrovna nebude dariť, aj keď budú problémy, aj keď sa v niečom nezhodnú.. Reagovala som na volbu civilného sobáša z dôvodu, že nesľubuješ v dobrom aj zlom, šťastí a nešťastí..a že aj topánky vymeníš, keď tlačia. Tieto extrémnosti sú, bohužiaľ, tiež realitou ale to je trošku o inom.
Llívia
26.03.11,12:13
A ak bude tento rok pršať, znova zaplaví východ Slovenka.. Bože, prečo tieto katastrofické scenáre? Nechcela som povedať, že v manželstve by mal človek zotrvať v každom prípade a za každých okolností, ale že by apriori do manželstva mali ísť tí, ktorí naozaj chcú byť (nie za každých okolností budú) spolu na trvalo, aj keď sa zrovna nebude dariť, aj keď budú problémy, aj keď sa v niečom nezhodnú.. Reagovala som na volbu civilného sobáša z dôvodu, že nesľubuješ v dobrom aj zlom, šťastí a nešťastí..a že aj topánky vymeníš, keď tlačia. Tieto extrémnosti sú, bohužiaľ, tiež realitou ale to je trošku o inom.
Bože, preto, že je to realita. Väčšina ľudí sa nerozvádza z dôvodu, že by to bol "módny hit". A je úplne jedno, či mali civilný obrat, alebo cirkevný.
(Pri sľubovaní treba za chrbtom prekrížiť prsty - potom sľub neplatí a netreba mať výčitky za jeho nedodržanie. :D:---)
KATA50
26.03.11,17:12
Manželstvo je najtvrdšia rehoľa. Je to o nekonečných kompromisoch, o počúvaní sa navzájom, o ústupkoch a vzájomnej úcte. Ak toto nechcete zobrať na vedomie tak si radšej nesľubujte veky-vekov...:rolleyes:
KoxXxo
26.03.11,18:59
Predpokladám že sa bavíme o manželstvách normálnych ľudí, nie pijúcich, fetujúcich a po dome sa s nožom naháňajúcich a týrajúcich. Tam nie je čo riešiť. Ale na predídenie tomu slúži predsa nejaké to spoluchodenie pred svadbou a spoznávanie sa. Jáj, lenže keď po prvej noci sa už musia brať, no čo už.
Llívia
27.03.11,06:46
Tvoju teóriu o spoznávaní sa pred manželstvom vyvracajú rozvody, v ktorých ako dôvod rozvodu bol alkoholizmus, drogovanie, násilie atď., ktoré sa prejavili až v manželstve, nie predtým.