Mirkapo
31.01.10,17:08
Ahojte poraďáci, chcela by som sa s Vami poradiť- mám viac otázok
1, Ako zaúč. v JÚ neplatca DPH zapožičanie káv.stroja
do prev. nákladov?
2, Platba exekútorom za neplatenie SP. Ja som to zaúč. do VNDzP
3, PHM účt. pauš. výdavkami. Zaúčtovala som napr.
Pokladna 20,- euro - 80% do prev.réžie
20 % do VNDzP
Vopred ďakujem za rady
mysimis
31.01.10,16:14
Ahojte poraďáci, chcela by som sa s Vami poradiť- mám viac otázok
1, Ako zaúč. v JÚ neplatca DPH zapožičanie káv.stroja
do prev. nákladov?
2, Platba exekútorom za neplatenie SP. Ja som to zaúč. do VNDzP
3, PHM účt. pauš. výdavkami. Zaúčtovala som napr.
Pokladna 20,- euro - 80% do prev.réžie
20 % do VNDzP
Vopred ďakujem za rady

Zapožičanie kávostroja - prevádzková réžia
Platba exekútorovi -je potrebné rozúčtovať platbu do SP ako VOZD /úhrada záväzku/a platbu exekútorovi za poplatky ako VNZD.
Nákup PHM je nákup materiálu 80% a 20% ako VNZD.
Silkov
31.01.10,16:45
Uhradená pohľadávka po ukončení podnikania. Nechcem vytvárať novú tému tak sa pripájam k tejto. Živnostník začal podnikať 5/2009 a ukončil živnosť 8/2009. Pohľadávka posledná FA mu bola uhradená v 9/2009. Kvôli malému príjmu mu to účtujem %. Nemala by som poslednú FA - pohľadávku vyplniť do DP typ B riadok 42 (Položku zvyšujúcu základ dane) - pretože bola uhradená po ukončení živnosti????
Monika Kováčová
31.01.10,17:01
Uhradená pohľadávka po ukončení podnikania. Nechcem vytvárať novú tému tak sa pripájam k tejto. Živnostník začal podnikať 5/2009 a ukončil živnosť 8/2009. Pohľadávka posledná FA mu bola uhradená v 9/2009. Kvôli malému príjmu mu to účtujem %. Nemala by som poslednú FA - pohľadávku vyplniť do DP typ B riadok 42 (Položku zvyšujúcu základ dane) - pretože bola uhradená po ukončení živnosti????
Nie. Riadok 42 podnikatelia účtujúci v JÚ nevypĺňajú, pozri túto tému: http://www.porada.sk/t104283-poucenie-k-dp-b-riadok-40-41-rok-2008-a.html

a postupuj takto: http://www.porada.sk/976553-post28.html podľa Postupov účtovania v JÚ....
Johanka
31.01.10,17:24
Zapožičanie kávostroja - prevádzková réžia
Platba exekútorovi -je potrebné rozúčtovať platbu do SP ako VOZD /úhrada záväzku/a platbu exekútorovi za poplatky ako VNZD.
Nákup PHM je nákup materiálu 80% a 20% ako VNZD.
K podčiarknutému - prečo VNZD a nie VOZD ?
mysimis
31.01.10,17:42
K podčiarknutému - prečo VNZD a nie VOZD ?

Pri dvoch rôznych daňových kontrolách mi to vyhodili, že to nemôžem účtovať ako VOZD.
Zuziana
31.01.10,18:00
Pri dvoch rôznych daňových kontrolách mi to vyhodili, že to nemôžem účtovať ako VOZD.
Tiež mám účtované ako VOZD.
Silkov
31.01.10,20:42
Uhradená pohľadávka po ukončení podnikania. Nechcem vytvárať novú tému tak sa pripájam k tejto. Živnostník začal podnikať 5/2009 a ukončil živnosť 8/2009. Pohľadávka posledná FA mu bola uhradená v 9/2009. Kvôli malému príjmu mu to účtujem %. Nemala by som poslednú FA - pohľadávku vyplniť do DP typ B riadok 42 (Položku zvyšujúcu základ dane) - pretože bola uhradená po ukončení živnosti????

t.z. - Zaplatenú fa uhradenú po ukončení živnosti zaučtovať do príjmu a zároveň môžem uplatniť 40% výdavky (nie remeselník).....???
Rozalka
02.02.10,17:39
Pri dvoch rôznych daňových kontrolách mi to vyhodili, že to nemôžem účtovať ako VOZD.

A prečo?

§ 19
(2) Daňové výdavky, ktoré možno uplatniť len v rozsahu a za podmienok ustanovených v tomto zákone, sú

a) výdavky (náklady), ktoré je daňovník povinný uhradiť podľa osobitných predpisov
(odvolávka je len príklad)