sisi224
31.01.10,16:42
Dobrý deň, chcela by som niekoho poprosiť o radu. Som na MD od 20. 8. 2009 a naskytkla sa mi možnosť nastúpiť do práce. Od 2.2. 2010 Je možné nastúpiť do TPP a poberať materkú? Manžel je živnostník a rozmýšľal že preruší živnosť a pôjde na materskú on ako treba pstupovať v takomto prípade? V akej výške mu bude poskytovaná materská (tak ako mne?) Ďakujem za rady.
Andyke
31.01.10,16:21
Matka ako zamestnanec nesmie mať v období poberania materského žiaden príjem zo zamestnania. Takže keď nastúpis do PP, tak materské Ti nebudú vyplácať.

Manžel nemusí prerušiť živnosť, on môže poberať aj materské aj pri prevádzkovaní živnosti - materské vypočítajú z jeho odvodov na nemoc.poistenie.
ZDENIELA
31.01.10,16:46
Matka ako zamestnanec nesmie mať v období poberania materského žiaden príjem zo zamestnania. Takže keď nastúpis do PP, tak materské Ti nebudú vyplácať.

Manžel nemusí prerušiť živnosť, on môže poberať aj materské aj pri prevádzkovaní živnosti - materské vypočítajú z jeho odvodov na nemoc.poistenie.
Len pozor pri nástupe na rodičovský príspevok, ktorý zrejme máš onedlho, to už manžel nebude môcť podnikať a poberať i rodičovský.
macula
04.02.10,12:03
Ahojte,
potrebujem poradiť, či žena, ktorá je na rodičovskej dovolenke od decembra 2008 môže nastúpiť teraz 1.3.2010 do práce na HPP alebo na dohodu a nestratí nárok na rodičovský príspevok?
macula
04.02.10,12:23
Ahojte,
potrebujem poradiť, či žena, ktorá je na rodičovskej dovolenke od decembra 2008 môže nastúpiť teraz 1.3.2010 do práce na HPP alebo na dohodu a nestratí nárok na rodičovský príspevok?
posúvam....
ZDENIELA
08.02.10,13:54
Ahojte,
potrebujem poradiť, či žena, ktorá je na rodičovskej dovolenke od decembra 2008 môže nastúpiť teraz 1.3.2010 do práce na HPP alebo na dohodu a nestratí nárok na rodičovský príspevok?
Ak nastúpi do HPP nemôže byť na rodičovskom príspevku.
A ak začne pracovať na dohodu, stratí nárok na vyšší rodičovský príspevok, na ktorý je nárok do 2 rokov dieťaťa, ak predtým spĺňala podmienky nároku na materské.