KvietočekR
31.01.10,19:28
ahojte,
potrebujem ešte poradiť s registráciou na dph.
Som neplatiteľ dph, s.r.o. Dodávam služby do iného členského štátu - spracovanie dreva.
Činnosť zamestnancov je v zahraničí, sídlo firmy je v SR.
Ide o sezónne práce, nie v kuse celý rok. Priebežne sa po výkone vyhotoví faktúra a platba /príjem/ prebehne bankou.
Obrat pre dph som nedosiahol.
Neviem či sa ma týka zmena dph od 1.1.2010 - "povinnosť registrácie zdaniteľnej osoby - neplatiteľa dph, ktorý dodáva služby do iného členského štátu od 1.1.2010 a má povinnosť podávať súhrnný výkaz dph".
za pomoc dík:confused:
IvoM
01.02.10,07:01
Ide o to čo fakturuješ, akú službu napíš konkrétne čo je na faktúre, a či je odberateľ plátca v danom ČŠ, ale podľa toho čo píšeš sa budeš asi musieť registrovať podľa §7a.


§ 7a

(2) Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom a ktorá má v tuzemsku sídlo, miesto podnikania, prevádzkareň, bydlisko alebo sa v tuzemsku obvykle zdržiava, dodáva službu, pri ktorej je miesto dodania podľa § 15 ods. 1 v inom členskom štáte a osobou povinnou platiť daň je príjemca služby, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred dodaním služby; žiadosť o registráciu pre daň táto zdaniteľná osoba nepodáva, ak je registrovaná pre daň podľa § 7.


Ide o to čo fakturuješ, akú službu napíš konkrétne čo je na faktúre, a či je odberateľ plátca v danom ČŠ.
valeriam
02.02.10,07:51
Môžete mi prosím poradiť? SZČO, neplátca DPH poskytuje službu- Českému plátcovi DPH -vyhľadávanie a sprostredkovanie predaja tovaru na Slovensku, dovoz z Čiech na Slovensko aj naopak. Je tu povinnosť registrácie podľa par.7a? Ešte chcem dodať, že toto všetko poskytuje na zmluvu pre jedného odberateľa.
Veľmi pekne ďakujem.
valeriam
02.02.10,08:30
Platí tu par.15 ods. 1? Už aj tak meškám s prihláškou, asi bude pokuta, len nech neprepasiem aj súhrnný výkaz. Prosím- je v tomto prípade povinnosť registrácie?
Aljok
02.02.10,09:45
Podľa mňa vzniká povinnosť registrácie, lebo sprostredkovanie pre ZO patrí do §15/1.
Blankake
02.02.10,11:55
Môžete mi prosím poradiť? SZČO, neplátca DPH poskytuje službu- Českému plátcovi DPH -vyhľadávanie a sprostredkovanie predaja tovaru na Slovensku, dovoz z Čiech na Slovensko aj naopak. Je tu povinnosť registrácie podľa par.7a? Ešte chcem dodať, že toto všetko poskytuje na zmluvu pre jedného odberateľa.
Veľmi pekne ďakujem.
Áno, ak dodávate službu zdaniteľnej osobe do iného členského štátu (aj keď nie ste platiteľmi DPH), musíte sa zaregistrovať podľa par. 7a a vyplniť aj súhrnný výkaz - ak je miesto dodania služby určené podľa par. 15 ods. 1
valeriam
02.02.10,12:07
Áno, ak dodávate službu zdaniteľnej osobe do iného členského štátu (aj keď nie ste platiteľmi DPH), musíte sa zaregistrovať podľa par. 7a a vyplniť aj súhrnný výkaz - ak je miesto dodania služby určené podľa par. 15 ods. 1
Veď to mi nie je jasné- je to miesto dodania služby podľa par.15 ods.1???
Blankake
02.02.10,12:17
Veď to mi nie je jasné- je to miesto dodania služby podľa par.15 ods.1???
Miesto dodania služby poskytovanej zdaniteľnej osobe je miesto jej sídla (prevádzky...). Ak na tú poskytovanú službu nemožno uplatniť žiadnu z výnimiek podľa par. 16 (čo asi v tomto prípade nie), tak platí par. 15 ods. 1 - teda miestom dodania služby je miesto sídla príjemcu služby.
janapill
04.02.10,09:56
a prosím Vás ja mám stále v tom "hokej" ako je to s FO ktorá vykonáva nejaké stavebné práce v zahraničí napr.Holandsko, ale fakturuje to slovenskej firme, ktorá má sídlo na Slovensku? Musí sa aj on zaregistrovať na DPH podľa §7?
IvoM
04.02.10,11:35
BlankaKe, to je ale v prípade že odberateľ je registrovaný v štáte kde sa nehnuteľnosť nachádza, v tomto prípade ale bude SK SZČO fakturovať práce na nehnuteľnosti v IČŠ /napr. Holandsko/ pre SK plátcu, takže podľa mňa sa musí buď SZČO alebo SK odberateľ registrovať v IČŠ.