Krysa33
31.01.10,20:49
Dobrý deň, poprosím poradiť, mám daňovú kontrolu a už som so všetkých informácií totálne dopletená.
Sme firma s.r.o., platitelia DPH na Slovensku, zaoberajúca sa predajom tovaru do Francúzka. Faktúra, vystavená za predaj tovaru do Francúzka, je bez DPH - je to správne??? Tovar prepravuje iná Slovenská firma, platca DPH, ktorá nám refakturuje dopravu s DPH - je to správne??? Táto prepravná firma však tovar nepreváža až k odberateľovi, ale v taliansku nastáva prekládka tovaru, ďalším prepravcom je Talianska firma, ktorá ten tovar dopraví až k odberateľovi. Prepravná Talianska firma nám vystaví faktúru za prepravu - ktorú mám samozdaniť alebo nie???Celý tento obchod, čiže predaj tovaru nám sprostredkováva Talianska firma, ktorá nám svoje služby tiež fakturuje - mám aj túto službu samozdaniť alebo nie???
SAMOZDAŇUJEM len služby spojené s kúpou/nadobudnutím tovaru z EU??? alebo aj služby spojené s predajom/dodaním tovaru do EU???
Čím viac čítam a počúvam, tým viac som z toho zmätená, poraďte, prosím, a podľa možnosti sa neodvolávajte na § ale viac ocením gazdovské vysvetlenie. Vopred ďakujem