gergejSB
31.01.10,19:54
Kedže manželke v novembri 2009 končila 2-ročná viazanosť so spoločnosťou Orange rozhodla sa pre jej predlženie a vybrala si z ponuky telefon Sony Ericsson W 595s nakoľko aj predtým mala rovnakú značku a bola s ňou spokojná...(SE K 530i)Kedže v starom telefone mala nafotené fotky a uložené na pamäťovej karte je samozrejme,že si len preložila pamäťovú kartu do nového telefónu...Na karte má nafotených množstvo fotiek a je tam aj nejaká hudba atd. Aké však bolo naše prekvapenie ked pri prezeraní fotiek nastal problém-namiesto niektorých fotiek sa tam nachádzal len biely štvorček t.j. fotky telefon nezobrazil.Ak sme dali fotku otvoriť tak sa zobrazil len čierny display a v horných rohoch sa nachádzali informácie o fotke a nič viac......Je zaujímavé,že ak sa jedna z týchto nezobrazených fotiek vybrala ako pozadie tak na úvodnom displeji bola zobrazená....
Tak sme sa teda rozhodli telefon reklamovať v Orange kde ho poslali do zmluvného servisu v BA...Od novembra do konca januára bol reklamovaný 4 krát a nakoniec ho máme doma a problém nie je vyriešený!!! Tú sú vyjadrenia servisu:
1.krát-Závada sa neprejavila-odporúčame sformátovať pamäťovú kartu
2.krát-Bola vymenená základná doska v telefone a vymenená pamäťová karta(stará vraj bola vadná)
3.krát-Znova vymenená pamäťová karta.....a vraj aj prepálený software
4.krát-Závada sa neprejavila-vraj telefon uvedené fotky nezobrazuje kvôli tomu,že sú možno poškodené

Nakoľko nám závada viackrát nebola potvrdená nemôžme požiadať o výmenu telefonu,resp.vrátenie penazí.....
Najviac na tom všetkom je zaujímavé,že uvedené fotky telefon nezobrazí ani ked sú uložené priamo v pamäti telefonu...takže chyba nemôže byť s pamäťovou kartou.....Uvedené fotky zobrazia aj naše "staré" Sony Ericssony-K 530i a K 610i preto nerozumiem prečo ich novší telefon nezobrazí....Keby boli poškodené fotky tak ich určite podla mňa nezobrazí žiadny telefon....... Mal s tým niekto podobný problém????
Blankake
31.01.10,19:47
Ja som bola akurát včera reklamovať takýto istý typ mobilu (dcérin), pri nabíjaní jej zrazu vypisovalo, aby okamžite prerušila nabíjanie a odniesla mobil do servisu. Aj sieť začal veľmi dlho načítavať... tak som zvedavá, čo z toho bude. V Orange mi povedali, že na tento typ mobilu zatiaľ veľa reklamácií nemali.
Laco-monter
31.01.10,19:52
Zagooglovať SE W 595s prečítať si čo najviac odkazov od profíkov,čo sú v tom zbehlí a potom sa rozhodnuť, čo ďalej.
Stanislav 1975
31.01.10,19:54
Ja som bola akurát včera reklamovať takýto istý typ mobilu (dcérin), pri nabíjaní jej zrazu vypisovalo, aby okamžite prerušila nabíjanie a odniesla mobil do servisu. Aj sieť začal veľmi dlho načítavať... tak som zvedavá, čo z toho bude. V Orange mi povedali, že na tento typ mobilu zatiaľ veľa reklamácií nemali.

No Blanka, nič z toho nebude-zamietnu ti reklamáciu a povedia čarovnú formulku, že to bola tvoja vina, lebo je tam nazrážaná voda-ako keby sme nepoznali Orange...
Blankake
31.01.10,20:04
No Blanka, nič z toho nebude-zamietnu ti reklamáciu a povedia čarovnú formulku, že to bola tvoja vina, lebo je tam nazrážaná voda-ako keby sme nepoznali Orange...
a skade by sa tam dostala voda? Veď mobil nezmokol, nespadol do vane s vodou, máme ho 2 mesiace
Stanislav 1975
31.01.10,20:06
a skade by sa tam dostala voda? Veď mobil nezmokol, nespadol do vane s vodou, máme ho 2 mesiace

to sa pýta veľa ludí, čo im to povedali v Orange-ale možno to bude v pohode a tebe to vyreklamujú v pohode...;)
Blankake
31.01.10,20:12
to sa pýta veľa ludí, čo im to povedali v Orange-ale možno to bude v pohode a tebe to vyreklamujú v pohode...;)
no to si ma teraz "potešil".:rolleyes::mee:;)... to by mi v živote nenapadlo...:(
Blankake
05.02.10,13:08
No Blanka, nič z toho nebude-zamietnu ti reklamáciu a povedia čarovnú formulku, že to bola tvoja vina, lebo je tam nazrážaná voda-ako keby sme nepoznali Orange...
Tak Stanko, našťastie si sa mýlil a reklamáciu uznali, už mám mobil doma. Museli vymeniť softvér. :)