Evka 63
31.01.10,21:03
Potrebujem poradiť!
Sme s.r.o. a konateľ firmy je dlhodobo nemocný. Zastupuje ho jeho človek, ktorý má svoju firmu. Kedže sa dlhodobo neplatia odvody,dane máme exekúciu na účty. Zastupca konateľa mi nariadil na OF do hlavičky uvádzať jeho číslo účtu. Teda všetky platby za uhradené pohľadávky idú na jeho účet a ja to mám v účtovníctve ako neuhradenú pohľadávku i keď viem, že už platby za OF boli uhradené. Môj názor je že porušuje zákon o účtovníctve, DPH a dani z príjmu. Môžete mi poradiť ako mám ďalej postupovať? Ďakujem
miškova
31.01.10,20:17
Tiež mam takýto stav v jednej firme, a snazime sa to riesit tak, aby klienti hradili v hotovosti, teda ak sa to dá. No niektorí zaplatia aj na učet, a peniaze potom idú v prospech exekúcie.
Evka 63
01.02.10,08:50
Tiež to riešime tak, ale nedá sa to vždy, spravila som to raz, že som uviedla firemné číslo účtu a nie jeho a dal mi vypoveď
Zita5
01.02.10,08:55
Potrebujem poradiť!
Sme s.r.o. a konateľ firmy je dlhodobo nemocný. Zastupuje ho jeho človek, ktorý má svoju firmu. Kedže sa dlhodobo neplatia odvody,dane máme exekúciu na účty. Zastupca konateľa mi nariadil na OF do hlavičky uvádzať jeho číslo účtu. Teda všetky platby za uhradené pohľadávky idú na jeho účet a ja to mám v účtovníctve ako neuhradenú pohľadávku i keď viem, že už platby za OF boli uhradené. Môj názor je že porušuje zákon o účtovníctve, DPH a dani z príjmu. Môžete mi poradiť ako mám ďalej postupovať? Ďakujem


Podľa zákona o Správe daní a poplatkoch ....ste povinní nahlásiť všetky účty v bankách , ktoré používate ......takže to čo robíte je protizákonné , peniaze idú úplne inam a nie na Váš firemný účet a to napriek tomu , že ste si vedomí , že máte exekúciu .

http://www.porada.sk/t16135-zakon-o-sprave-dani-a-poplatkov-od-1-4-2009-a.html#31
http://www.porada.sk/t16135-zakon-o-sprave-dani-a-poplatkov-od-1-4-2009-a.html#35

Chráňte sa , nech Vám dajú písomne , ktorý účet máte uvádzať do faktúr . Inak nesiete spoluzodpovednosť , nakoľko o tom viete , že postupujete protizákonne.
Evka 63
01.02.10,16:40
Ďakujem za odpoveď, to som spravila hneď, že mi museli dať písomný príkaz, ktorý účet mám používať vo fakturácií, ale aj tak si myslím, že by som to mala nahlásiť na DÚ.
Maxinka
11.01.13,10:09
Prosím Vás, žiadajú ma aby som vystavila FA 01/2013...to zn., aby nám ako firme išla FA už do 01/2013 ale inej firme do 12/2012...dá sa to vôbec?
Tweety
11.01.13,10:10
Prosím Vás, žiadajú ma aby som vystavila FA 01/2013...to zn., aby nám ako firme išla FA už do 01/2013 ale inej firme do 12/2012...dá sa to vôbec?
NIe, nedá. Ak ide o dodanie roka 2012, musíte fakturovať aj vy s dodaním roka 2012.
Maxinka
11.01.13,10:13
Ďakujem...:)