phoebe
23.09.05,07:27
Prosim vas o radu.

Priatel prevadzkuje cez internet zasielkovy obchod. Tyzdenne ma zatial 2-5 objednavok. Tovar neskladuje, kupi ho az po ziskani objednavky a hned posiela spat. Treba v tomto pripade zaviest skladove karty?
V pripade, ze zakaznik tovar neprevezme a vrati sa mu spat, bude tento evidovany na sklade?

Dakujem
KEJKA
23.09.05,06:02
Prosim vas o radu.

Priatel prevadzkuje cez internet zasielkovy obchod. Tyzdenne ma zatial 2-5 objednavok. Tovar neskladuje, kupi ho az po ziskani objednavky a hned posiela spat. Treba v tomto pripade zaviest skladove karty?
V pripade, ze zakaznik tovar neprevezme a vrati sa mu spat, bude tento evidovany na sklade?

Dakujemevidencia byť musí. Či to nazveš skladové karty alebo nie.
Účel splní aj evidencia obchodných prípadov
objednávka, na nej dopíše č. došlej faktúry a č. odoslanej faktúry, prípadne vyznačí položky, ktoré neboli vysporiadané. "vyrovnané" - splnené objednávky čo do množstva s týmito údajmi zakladať osobitne, a ostatné osobitne. Na konci roka z toho prípadne urobiť sklad. Kvôli chronológii zaviesť Knihu zásob so zoznamom objednávok = skladových kariet.
phoebe
23.09.05,07:54
Dobre som to pochopila? Cize treba odkladat objednavky a na ne pisat cislo doslej faktury (za nakupeny tovar) a cislo vystavenej faktury?
Na doslej fakture sa vyznacia tovary, ktore neboli prevzate a neprevzate objednavky budu akoze sklad? tak to staci?
KEJKA
23.09.05,08:01
či stačí - to povie v konečnom dôsledku DÚ. :-)
ale podľa môjho názoru to splní účel - budeš vedieť preukázať čo bolo nakúpené a na základe čoho (objednávak) čo bolo naozaj predané. No a zvyšok bude sklad. ZD v JU to neovplyvní, lebo zaplatene DF budú vydavkom, ale budeš mať pomocnú knihu zásob a to dôležité je.
phoebe
23.09.05,08:06
dakujem, tak to asi tak urobim