andrea.slobodova
31.01.10,23:19
Žiadam vás o radu, čo sa týka podávania daňového priznania.
V roku 2009 som pracovala na základe mandátnej zmluvy v maklérskej spoločnosti Our Group, s.r.o. Vybavila som si DIČ a uzatvárala poistné zmluvy. Chcem sa Vás spýtať, nakoľko už s firmou dlhšiu dobu nespolupracujem, či je potrebné podpísať aj nejakú zmluvu o skončení tohto zmluvného vzťahu so spoločnosťou (pretože som s nimi vôbec neni v kontakte) a za akých podmienok môžem DIČ vrátiť. Dopočula som sa, že firma je v konkurze a na zaslaný mail mi neodpovedali.
Ďalej by som bola rada, keby mi poradíte, či musím uviesť v daňovom priznaní aj príjem z tejto činnosti, nakoľko táto provízia tvorí len necelých 300 eur, no nebola zdanená. Okrem tohto príjmu mám aj príjem na základe dohody o vykonaní práce (1571 eur), kvôli ktorému budem daňové priznanie vypĺňať, pretože tam mi odvádzali daň z celého príjmu. Neviem, či tam mám zahrnúť aj túto sumu zarobenú v spoločnosti Our Group, s. r. o....
Dúfam, že moje informácie boli dostatočné a zrozumiteľné na to, aby ste mi poradili a ak nie, rada ich doplním. Len dúfam, že sa nájde niekto, kto mi poradí, pretože chcem pri podávaní daňového priznania postupovať správne a nemať s tým problémy.
Ice dive
31.01.10,22:36
Žiadam vás o radu, čo sa týka podávania daňového priznania.
V roku 2009 som pracovala na základe mandátnej zmluvy v maklérskej spoločnosti Our Group, s.r.o. Vybavila som si DIČ a uzatvárala poistné zmluvy. Chcem sa Vás spýtať, nakoľko už s firmou dlhšiu dobu nespolupracujem, či je potrebné podpísať aj nejakú zmluvu o skončení tohto zmluvného vzťahu so spoločnosťou (pretože som s nimi vôbec neni v kontakte) a za akých podmienok môžem DIČ vrátiť. Dopočula som sa, že firma je v konkurze a na zaslaný mail mi neodpovedali.
Ďalej by som bola rada, keby mi poradíte, či musím uviesť v daňovom priznaní aj príjem z tejto činnosti, nakoľko táto provízia tvorí len necelých 300 eur, no nebola zdanená. Okrem tohto príjmu mám aj príjem na základe dohody o vykonaní práce (1571 eur), kvôli ktorému budem daňové priznanie vypĺňať, pretože tam mi odvádzali daň z celého príjmu. Neviem, či tam mám zahrnúť aj túto sumu zarobenú v spoločnosti Our Group, s. r. o....
Dúfam, že moje informácie boli dostatočné a zrozumiteľné na to, aby ste mi poradili a ak nie, rada ich doplním. Len dúfam, že sa nájde niekto, kto mi poradí, pretože chcem pri podávaní daňového priznania postupovať správne a nemať s tým problémy.
S maklérskou spoločnosťou máte podpísanú určite nejakú zmlvu o spolupráci, na základe, ktorej Vás spoločnosť dala zapísať ako podriadeného sprostredkovateľa do registra sprostredkovateľov v NBS... už len z tohto dôvodu, ak predmetnú činnosť nehodláte vykonávať ďalej a spoločnosť zaniká bolo by dobré prečítať si tú zmluvu - najmä čo sa týka časti vypovedania zmluvy zaslať oznámenie o ukončení spolupáce likvidátorovi maklérskej spoločnosti resp. požiadať NBS, o vyradenie z registra sprostredkovateľov nakoľko pre danú spoločnosť už nepracujete.
Do 15 dní vrátiť DÚ kartičku s prideleným DIČ.

Príjem zo sprostredkovania do daňového priznania určite priznať nezdaniteľná časť je teraz 4025 € t.j. ste hlboko pod touto hranicou, takže nestojí to za tie nervy, predsa ste DU hlásili Váš účet, na ktorom ste príjimali peniaze od maklérskej spoločnosti... Za ďalšie si treba uvedomiť, že ak ste nejaké zmluvy aj sprostredkovali, je dosť možné, že klienti tieto po čase vypovedia a môže sa stať, že nástupnícka organizácia daného makléra bude chcieť od Vás vrátenie provízií, ktoré ste dostali za obdobia, kedy už poistenie bolo ukončené...
andrea.slobodova
05.02.10,12:02
V utorok som im poslala výpoveď na adresu, ktorá bola uvedená v mandátnej zmluve. Dnes mi prišiel však list speť s tým, že adresát je neznámy. Tak teraz už vážne neviem čo mám robiť, mám pocit, že ja som si voči nim povinnosť splnila. Mám ešte skúšať posielať to na inú adresu s tým, že netuším či ju používajú? Pretože ten istý konateľ založil inú spoločnosť a tak ma napadlo poslať to na adresu tej novej spoločnosti, no neviem, či mám napísať meno novej firmy alebo tej, v ktorej som pracovala...