moniq81
01.02.10,09:31
Máme pracovníka na dohodu o vykonaní práce. Dohoda bola uzavretá na začiatku minulého roka, plnenie do konca minulého roka, mzda vyplatená v januári tohto roku - v zmysle do 5 dní od ukončenia práce. Nemá podpísané vyhlásenie, HM je 331,94. 19 % - daň bude preddavková alebo zrážková???

Ďakujem
Cent
01.02.10,08:38
Preddavková, je to príjem nad 165,97 Eur .
hanelie
01.02.10,08:47
preddavková
kacena
24.02.10,11:57
Na margo preddavkovej a zrážkovej dane by som sa Vás chcela spýtať :

Ak dohodár nemá príjem nad 165,97 EUR a nemá podpísané vyhlásenie , je daň automaticky zrážková , alebo môže byť aj preddavková ?

Ďakujem

Kacena
katka50
24.02.10,12:00
Na margo preddavkovej a zrážkovej dane by som sa Vás chcela spýtať :

Ak dohodár nemá príjem nad 165,97 EUR a nemá podpísané vyhlásenie , je daň automaticky zrážková , alebo môže byť aj preddavková ?

Ďakujem

Kacena
Zrážková.
zyx66
10.03.10,09:36
Caute, ja sa dopredu ospravedlnujem ze som nehladal odpoved a otravujem, ale je to velmi velmi surne.

Som dobrovolne nezamestnany (platim si iba zdravotne poistenie) a pre jednu firmu som vykonal pracu v hodnote 2.000 EUR. V pripade ze by sme to riesili cez dohodu o vykonani prace, tak kolko z tejto sumy odide do socialky a kolko ako dan z prijmu. Lebo niekto mi povedal ze do socialky pojdu cca. 2% a este sa mi strhne 19% ako dan z prijmu, teda mi bude vyplatene iba cca. 1580 EUR. Je to tak cca. spravne? Dakujem za odpovede
rodina1
10.03.10,09:55
Caute, ja sa dopredu ospravedlnujem ze som nehladal odpoved a otravujem, ale je to velmi velmi surne.

Som dobrovolne nezamestnany (platim si iba zdravotne poistenie) a pre jednu firmu som vykonal pracu v hodnote 2.000 EUR. V pripade ze by sme to riesili cez dohodu o vykonani prace, tak kolko z tejto sumy odide do socialky a kolko ako dan z prijmu. Lebo niekto mi povedal ze do socialky pojdu cca. 2% a este sa mi strhne 19% ako dan z prijmu, teda mi bude vyplatene iba cca. 1580 EUR. Je to tak cca. spravne? Dakujem za odpovede
Na SP pôjde iba odvod za zamestnávateľa. Z tvojej odmeny sa bude vypočítavať len daň.
Paula
10.03.10,10:05
A tú dohodu chcete riešiť kedy, keď už práca bola vykonaná / odovzdaná? Do SP má zamestnávateľ povinnosť prihlásiť "dohodára" pred začatím výkonu práce.
terezamaria
10.03.10,10:15
Caute, ja sa dopredu ospravedlnujem ze som nehladal odpoved a otravujem, ale je to velmi velmi surne.

Som dobrovolne nezamestnany (platim si iba zdravotne poistenie) a pre jednu firmu som vykonal pracu v hodnote 2.000 EUR. V pripade ze by sme to riesili cez dohodu o vykonani prace, tak kolko z tejto sumy odide do socialky a kolko ako dan z prijmu. Lebo niekto mi povedal ze do socialky pojdu cca. 2% a este sa mi strhne 19% ako dan z prijmu, teda mi bude vyplatene iba cca. 1580 EUR. Je to tak cca. spravne? Dakujem za odpovede

Ty zaplatíš z 2000 eur len daň, ostatné nerieš, to je záležitosť zamestnávateľa.
Zamestnávateľ ešte zaplatí 0,25 % GP a 0,8 % ÚP.