koder
01.02.10,10:03
Ahojte!

Kedze sa blizi termin podavania danoveho priznania, potreboval by som si upresnit nejake veci. Som zamestnany na trvaly pracovny pomer. Okrem toho som si pocas roka 2009 niekolko krat mesacne presuval penieze z mojho PayPal uctu na ucet v SK banke. Islo hlavne o peniaze za freelance programovanie po veceroch (proste niekto posle mail ze potrebuje to a to, ja nakodim, on posle dolare na PayPal).

Moje otazky:
1. Mozem to zdanovat ako ostatne prijmy + uplatnit naklady (napr. kupil som novy notebook)

2. Potrebujem tieto prijmy zahrnut do rocneho zuctovania zdravotneho poistenia?

Za vase odpovede vam vopred dakujem.
Zoltán Kovács
01.02.10,09:48
Ahojte!

Kedze sa blizi termin podavania danoveho priznania, potreboval by som si upresnit nejake veci. Som zamestnany na trvaly pracovny pomer. Okrem toho som si pocas roka 2009 niekolko krat mesacne presuval penieze z mojho PayPal uctu na ucet v SK banke. Islo hlavne o peniaze za freelance programovanie po veceroch (proste niekto posle mail ze potrebuje to a to, ja nakodim, on posle dolare na PayPal).

Moje otazky:
1. Mozem to zdanovat ako ostatne prijmy + uplatnit naklady (napr. kupil som novy notebook) Ak nemáš na túto činnosť živnosť, tak nemáš čo uplatňovať do výdavkov.

2. Potrebujem tieto prijmy zahrnut do rocneho zuctovania zdravotneho poistenia?

Za vase odpovede vam vopred dakujem.

Mne to zaváňa nedovoleným podnikaním, ak nemáš živnostenský list.