mandyla
01.02.10,10:23
Dobrý deň,
kúpila som si v LIDL-i poličky MIOMARE do kúpelňe, ( dnešná ponuka), potešila som sa že namontujem ich bez vrtania ale žiaľ nerozumiem kreslenému návodu a všetci relevantní moji pomocníci tiež len hádajú ako na to. Nechcela by som to pokaziť a následne vrtať, tak Vás prosím, ak niekto tiež kúpil a prišiel na postup nalepenia, poraďte mi presný postup krok za krokom. Vopred vám veľmi ďakujem.
Laco-monter
02.02.10,08:33
Dobrý deň,
kúpila som si v LIDL-i poličky MIOMARE do kúpelňe, ( dnešná ponuka), potešila som sa že namontujem ich bez vrtania ale žiaľ nerozumiem kreslenému návodu a všetci relevantní moji pomocníci tiež len hádajú ako na to. Nechcela by som to pokaziť a následne vrtať, tak Vás prosím, ak niekto tiež kúpil a prišiel na postup nalepenia, poraďte mi presný postup krok za krokom. Vopred vám veľmi ďakujem.
Drotený program "miomare" sa mi páči, a mám v kúpelni namontovaných niekoĺko týchto poličiek,hlavne vo výklenkoch.;)

Keďže poličky nesú dosť veľkú záťaž sprcháčov, a iných fľaštičiek.Riešil som to takto,že som ich privrtal.
:D Stačí dokupiť v obchode zo spojovacím materialom,kombinované skrutky,čo majú na jednom konci závit ako do dreva,tým koncom sa skrutka naskrutkuje do hmoždinky v stene.
Druhý koniec skrutky má závit metricky M5 alebo M6,priložia sa ozdobné polgule,zavesí sa polička na skrutky a naskrutkujú sa ozdobné matice.
Na poličke potom vobec nie je vidieť ako je prichytená,no na skrutkach v stene lepšie drží ako na prísavke.:cool:
Inak dá sa polička prichytiť aj na prísavky,ktoré prisajeme na biele krúžky z ktorých sme odstránili priesvitné ochranné folie a prilepili lepivou stranou na keramický obklad v kupelni.:o
Podĺa mojho názoru žlté krúžky sú tam navyše.Ak si všimneš návod obrázok "A",tak je tam nakreslená polička,matica, ozdobná polguĺa,prísavka a krúžok, čo sa nalepí na okachličkovanú stenu.Dva druhy krúžkov tam nie sú.:confused:
Žltý krúžok je tam ppodĺa mńa preto aby sa dal pripevniť na iný podklad ako keramický,kontaktným lepidlom.:rolleyes:
Úspešnej montaži , Zdar!:cool::D