Jaleš
01.02.10,10:27
Zdravim, chcem otvorit bar/kaviaren na dedine pre mladych aj starsich nakolko je tu iba zafajceny hostinec a mam nejake otazocky na vas, bol by som rad keby mi niekto poradil :). Rozmyslal som aj nad nenavratnym financnim prispevkom, no pocul som zevraj sa nestahuje na prevadzky ktore maju nieco docinenia s mukou, vinom a pod.. je to pravda? Dalej by som sa chcel spytat ako by malo vyzerat povolenie od suseda a co vsetko by to malo zahrnat ked mu to dam podpisat, a ci je nutne aby som mal septik a mestsku vodu, alebo staci otestovaná/overená zo studne. Vopred dakujem
slavka124
01.02.10,09:53
najlepšie si je dať žiadosť na ÚP a požiadať o príspevok na podnikanie. v tomto roku je to 3 902,16€- je to na odvody, nájom( nie energie), zariadenie pohostinstva- kaviarne. na úp ti povedia, čo si môžeš dať do kalkulácie. musíš mať podnikateľský zámer, kalkuláciu+ príjmy a výdavky na 3 roky
Jaleš
01.02.10,10:13
a musím tam byt evidovaný 3 mesiace pred ziadostou?
Zoltán Kovács
01.02.10,10:14
Áno.
invest
01.02.10,11:50
Výška príspevku, ako aj účel poskytnutia dotácie závisí od regiónu a počtu uchádzačov o príspevok. Mám klientku, ktorej na bar dotáciu poskytli, no v ďalšom roku už na takéto zariadenia neposkytovali.
Jaleš
01.02.10,13:28
ohladne dotácie idem zajtra na UP, septik je a voda stačí teplá :) ak by to este nieko zaujimalo. Viete mi poradit kde najdem nejake predlohy formularov co sa tyka ziadost o povolenie zriadenia prevadzky, zmenenie RD na nebytove priestory a povolenie od suseda? Som prelustroval cely internet a nic som nenasiel :( A este otazocka ked je vedla domu v ktorom to chcem spravit zlava hostinec a sprava RD staci od suseda z RD povolenie alebo aj od majitela hostinca?? dakujem