jokoas
01.02.10,12:03
Dobry den,

Moj problem je nasledovny:

na podlaží kde mám byt, býva oproti mne staršia pani, kt. má v byte cca 20 mačiek. z tohto dôvodu, je na spoločnej chodbe neznesiteľný smrad + zdraviu škodlivé ovzdušie.

Akoby to nestačilo, na tom istom poschodí je sused, ktorý má 5 dlhosrstých, smradľavých psov. (z času načas sa vymočia aj do výťahu)

Existuje nejaké zákonné radikálne riešenie? Hygiena už v byte bola, nariadila výmenu vonkajších dverí, ale problém to nerieši. akonáhle pani otvorí dvere, smrad je na chodbe zas. Mám 6 mesačného syna, preto sa obávam o jeho zdravie, a chcel by som to riešiť.

ďakujem.
Stanislav 1975
01.02.10,11:05
Dobry den,

Moj problem je nasledovny:

na podlaží kde mám byt, býva oproti mne staršia pani, kt. má v byte cca 20 mačiek. z tohto dôvodu, je na spoločnej chodbe neznesiteľný smrad + zdraviu škodlivé ovzdušie.

Akoby to nestačilo, na tom istom poschodí je sused, ktorý má 5 dlhosrstých, smradľavých psov. (z času načas sa vymočia aj do výťahu)

Existuje nejaké zákonné radikálne riešenie? Hygiena už v byte bola, nariadila výmenu vonkajších dverí, ale problém to nerieši. akonáhle pani otvorí dvere, smrad je na chodbe zas. Mám 6 mesačného syna, preto sa obávam o jeho zdravie, a chcel by som to riešiť.

ďakujem.
:eek::eek::eek: Tak to ti teda nezávidím...:mad:
najag
01.02.10,12:42
Chovať alebo mať v držbe psov, mačky a iné zvieratá je dovolené, len pokiaľ tieto zvieratá a ich chov nespôsobujú hygienické alebo zdravotné závady a škody a neohrozujú čistotu a bezpečnosť v dome a na verejných priestranstvách a neobťažujú obyvateľov domu.Užívateľ je povinný zdržať sa všetkého, čím by obťažoval iného, alebo čím by vážne ohrozoval výkon jeho práv. Nesmie obťažovať susedov hlukom, prachom, popolom, dymom, plynmi, pachmi, pevnými a tekutými odpadmi, alebo vibráciami.Porušovanie spolužitia v dome riešiť s Obvodným úradom v priestupkovom konaní.Ak vlastník bytu porušuje svoje povinností je možné, aby súd na návrh niektoréhovlastníka bytu nariadil predaj bytu alebo nebytového priestoru.
jokoas
01.02.10,12:47
Mozem vediet, odkial to mas? nech viem naco sa odvolavat.

dik.
Halli
01.02.10,14:08
Mozem vediet, odkial to mas? nech viem naco sa odvolavat.

dik.


Všeobecné nariadenie miest a taktiež domový poriadok.

...a samozrejme zák.182 § 11 ods 5.