j.a.r.ooo
01.02.10,12:08
Prosim Vas kto mi poradi ako sa pestuju sampinony a kde zozeniem sampinonovy substrat....dakujem
Tweety
01.02.10,11:09
Prosim Vas kto mi poradi ako sa pestuju sampiony a kde zozeniem sampionovy substrat....dakujem
Neviem, neviem, či sa dajú športovci pestovať.:---Asi boli myslené žampiňóny.
j.a.r.ooo
01.02.10,11:13
cooooooo? ved huby..
j.a.r.ooo
01.02.10,11:15
no sak a vies ako sa pestuju?
paťuška
01.02.10,11:17
Substrát s násadou šampiňónov predávajú v každej záhradkárskej predajni.
j.a.r.ooo
01.02.10,11:18
a mas stym skusenosti? ako co ...
paťuška
01.02.10,11:23
Mám, ale po prvý krát mi to nevyšlo.
Na druhý krát som si dala záležať aby substrát nepreschol a bol v tme a šampiňóny sme mali krásne. Je to v krabici ako cca od kancelárskeho papiera všetko pripravené aj s návodom, ktorý treba presne dodržať a výsledok sa dostaví. Tohto roku sa pohrávam znovu s myšlienkou na domáce šampiňóny, ale nemám veľmi pochopenie u rodiny, keďže som momentálne pohybovo indisponovaná a zdá sa im, že im nachádzam stále novú robotu:)
buchač
01.02.10,11:24
Prosim Vas kto mi poradi ako sa pestuju sampiony a kde zozeniem sampionovy substrat....dakujem


Neviem, neviem, či sa dajú športovci pestovať.:---Asi boli myslené žampiňóny.

...ani jedno a ani druhé ....;)

ALE

ŠAMPIŇÓNY

...a pestovanie ....napríklad

http://www.google.sk/search?client=opera&rls=sk&q=pestovanie+%C5%A1ampi%C5%88onov&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8
j.a.r.ooo
01.02.10,11:28
takze ked budem chcet pestovat svoje vlastne sampiononky tak co mi treba secko kupit staci iba ten sampiononovy substrat? lebo som pozeral vcera na prime receptar prima napadov a tam hovoreli o tom substrate a este o nejako krycom substrate....
paťuška
01.02.10,11:30
Aj spodný, aj krycí substrát je spolu v krabici, ten vrchný rozsypeš na spodný, polievaš a čakáš...... a snáď sa dočkáš:)
j.a.r.ooo
01.02.10,11:33
kolo to tak priblizne stoji a bohata uroda je z toho? moze sa to pestovat aj cez zimu ako napriklad teraz?
Excise Duty
01.02.10,11:50
Neviem, neviem, či sa dajú športovci pestovať.:---Asi boli myslené žampiňóny.
Neexistujú nijaké žampiňóny ale iba žampiony, a to iba v Čechách. My máme na Slovensku šampiňóny..
Xanti
01.02.10,12:00
kolo to tak priblizne stoji a bohata uroda je z toho? moze sa to pestovat aj cez zimu ako napriklad teraz?
Skús si to prečítať tu http://www.agrona.sk/peciarka-dvojvsampinon-hotovy-substrat ale vyzerá to naozaj zaujímavo, byť sebestačný s hubami.
wabi
01.02.10,20:29
Šampiňony som ešte neskúšal, ale Hlivy sú fajn, je to úplne jednoduché na dreve. Teraz testujem hľuzovky - lanýže na lieskach, to je ale beh na dlhšiu trať.
j.a.r.ooo
20.02.10,18:22
oki
emzetperx
15.03.10,21:51
Ja som nedávno kúpil takú krabicu na pestovanie šampiónov. Je tam návod na pestovanie + recepty na prípravu. Kryciu vrstvu zeminy treba rožmoliť na substrát a pokropiť vodou, zakryť fóliou a položiť na miesto kde bude max tých 25 ´C. Po 12 - 25 dňoch sa objavia biele časti, vtedy treba fóliu odstrániť a už len kropiť. Krabicu treba dať do studenšieho prostredia okolo tých 16 - 20 ´C. Ja som ešte len v prvej fáze - 13. deň, po krajoch sa už objavuje belota, už sa teším na domáce šampióniky.
babca
13.04.10,20:02
Ahoj. Kúpila som v Hornbachu asi v polovici marca aj s návodom.Mám už tretiu sadu.Vždy fantastická úroda, len dodrž postup. Babca
účtovník 007
14.04.10,06:28
Šampiňony som ešte neskúšal, ale Hlivy sú fajn, je to úplne jednoduché na dreve. Teraz testujem hľuzovky - lanýže na lieskach, to je ale beh na dlhšiu trať.

wabi, chcela som Ti poslať ss, ale máš vraj plnú schránku.:)
Nemôžeš napriek téme o šamp. napísať niečo o pestovaní tých hľuzoviek na lieske? Veď hríb ako hríb.
kunkelovaa
14.04.10,11:43
V záhradkárstve sme si kúpili v takom vreci hlivu. Postupovali sme podľa návodu, úrodu sme mali asi 4x a krásnu. Teraz sme si kúpili šampiňóny a nič.
zamestnankyna
14.04.10,16:44
j.a.r.ooo
06.05.10,17:37
Prosim vas pekne mam problem. Kupil som si hlinu na pestovanie sampinonov a mal som aj urodu no ale po nejakom case mi male hubky zacali zltnut a prestali mi rast..do dnesneho dna su take iste...zistil som ze som to vela polieval a naspodu igelitu mi stala voda ktoru som zlial a aj tak nic...a este sa mi tam dostali aj nejake musky. Vie niekto poradit?
durisovad
06.05.10,18:10
Aj my sme mali tento substrat, prva uroda bola prekrasna, ale viacej sa nam neurodilo dohromady nic. Je to asi jednorazova zalezitost. Ked sme spocitali naklady na substrat a odvazili urodu, zistili sme, ze v Tescu su tieto huby o polovicu lacnejsie.
arizona
06.05.10,18:51
Prosim vas pekne mam problem. Kupil som si hlinu na pestovanie sampinonov a mal som aj urodu no ale po nejakom case mi male hubky zacali zltnut a prestali mi rast..do dnesneho dna su take iste...zistil som ze som to vela polieval a naspodu igelitu mi stala voda ktoru som zlial a aj tak nic...a este sa mi tam dostali aj nejake musky. Vie niekto poradit?

Nemusíš zakladať viacero tém , na každú otázku o šampiňonoch ,môžeš sa pýtať v jednej...

Témy som Ti spojila ;) mimotemy
mozino
17.05.10,12:57
Neviem, neviem, či sa dajú športovci pestovať.:---Asi boli myslené žampiňóny.

"žampiňóny" určite slovenské slovo nie je :-D