gabi73
01.02.10,12:39
Dobry den, prosim o radu v mojom boji s vyrobcom kocika. Mysli, ze som uz urobila vsetky kroky, no nic som nevyriesila. Pre svoje dieta som kupila kocik Patron Zephyr, ktory sme bez problemov pouzivali len dovtedy pokial nezacalo moje dieta sediet. Vtedy nastal problem, ktory som reklamovala. Dcera si zacala strkat nozicky do kolesa kocika. Predajca a ani vyrobca nemali pochopenie, vraj kocik je v poriadku. V podstate ich chapem, no to som mala cakat pokial dojde k nejakemu urazu? Kocik som teda v maji 2009 reklamovala, no neuspesne. Tak som dala podnet na SOI, no je to uz 4 mesiace. Kocik je v autorizovanej skusobni, pricom casovu narocnost skusania SOI nevie ovplyvnit. Za 3 mesiace skonci zarucna doba a mne ostane tovar, ktory som pouzivala len 1 rok. Poradte, ako postupovat dalej, alebo mam len necinne cakat na vysledok odbornej skusobne? Je mozne aby vyrobca odigoroval skutocnost, ze dieta je v jeho kociku v ohrozeni? Ako dokaz som im poslala fotky, ktore som urobila okamzite ako sa to stalo, odvtedy kocik nepouzivame.
zdenka131
01.02.10,12:10
Počas vykonávania odborného posúdenia v autorizovanej skúšobni záručná doba neplynie. Táto sa Ti predĺži o dobu, počas ktorej bol kočík v skúšobni. Za daného stavu Ti nezostáva nič iné, ako čakať na výsledok skúšky a na základe neho potom ďalej konať.
Mgr.Shrek
01.02.10,16:31
§ 18 ods. 7 z.č. 250/2007 Z.z. o ochrane spotrebiteľa okrem iného hovorí: počas vykonávania odborného posúdenia záručná doba neplynie.
Nemáš sa teda čoho báť, záručná doba počas procesu reklamácie spočíva, teda nebeží.
Mám však otázku. Bol ten kočík určený pre deti v nejakom veku? Napr: od 0-3, alebo tak nejako.
buchač
01.02.10,16:58
Dobry den, prosim o radu v mojom boji s vyrobcom kocika. Mysli, ze som uz urobila vsetky kroky, no nic som nevyriesila. Pre svoje dieta som kupila kocik Patron Zephyr, ktory sme bez problemov pouzivali len dovtedy pokial nezacalo moje dieta sediet. Vtedy nastal problem, ktory som reklamovala. Dcera si zacala strkat nozicky do kolesa kocika. Predajca a ani vyrobca nemali pochopenie, vraj kocik je v poriadku. V podstate ich chapem, no to som mala cakat pokial dojde k nejakemu urazu? Kocik som teda v maji 2009 reklamovala, no neuspesne. Tak som dala podnet na SOI, no je to uz 4 mesiace. Kocik je v autorizovanej skusobni, pricom casovu narocnost skusania SOI nevie ovplyvnit. Za 3 mesiace skonci zarucna doba a mne ostane tovar, ktory som pouzivala len 1 rok. Poradte, ako postupovat dalej, alebo mam len necinne cakat na vysledok odbornej skusobne? Je mozne aby vyrobca odigoroval skutocnost, ze dieta je v jeho kociku v ohrozeni? Ako dokaz som im poslala fotky, ktore som urobila okamzite ako sa to stalo, odvtedy kocik nepouzivame.

Tento kočík .....respektíve podobný....????
Jedná sa mi o kolieska ...a nejde mi do hlavy , ako dcéra za jazdy má šancu nejak vložiť do kolieska nôžku ..:confused:
Dieťa začína sedieť v cca 8 - 9 mesiaci ....to už dosiahla dcéra až tak dole ..???

No neviem , neviem ...ale asi by som hľadal chybu aj v sebe ....
Výrobca nie je všemocný , hádam v USA by sa dalo niečo z toho vytĺcť , ale na Slovensku ???.....
Ale nechcem porovnávať americké a slovenské mamky ....

Tie naše sú určite lepšie ...vidno to aj na našich deťoch ...nie sú také zhýčkané , rozmaznané ...ale to je už o inom ;)


http://www.enikibeniki.sk/shop/components/com_virtuemart/show_image_in_imgtag.php?filename=resized%2FAKCIA_ __Kombinov_4a7ec0a75aecc_90x90.jpg&newxsize=90&newysize=90&fileout=
http://www.enikibeniki.sk/shop/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1318&category_id=99&option=com_virtuemart&Itemid=8
gabi73
02.02.10,12:22
Kočík je určeny pre deti od narodenia, bez obmedzenia veku - je to kombinovaný kočík - čiže hlboký + športový
gabi73
02.02.10,12:37
1 krat sa to stalo ked mala dcera 9 mesiacov (boli sme v nakupnom centre - čiže nemali sme nánožník)...fotky som urobila ked mala dcera rok, to bolo v maji a nanoznik sme uz nepouzivali. Priala by som ti zazit tu situaciu, ked tlacis kocik so svojim dietatom a zrazu ta nieco zabrzdi a ty by si videl nozicku v kolese. Co by si ako prve urobil? Nadaval by si na vyrobcu alebo by si nadal svojmu dietatu ze co to robi? Nemyslim ze chyba je vo mne (ak dobre chapem, vo vychove). Kocik, na ktorom dieta dosiahne nohou na koleso, nepatri na trh. Nechcem nic vytlct, chcem len spat svoje peniaze. Povodne som ich ziadala len o vymenu za iny kocik, no odignorovali ma. Nakoniec pripustili chybu, ked mi ponukli usitie noveho nanoznika, ktory ale nic neriesi. Chcem vidiet matku, ktora by dala v lete dietatu nanoznik.
Chobot
02.02.10,12:48
1 krat sa to stalo ked mala dcera 9 mesiacov (boli sme v nakupnom centre - čiže nemali sme nánožník)...fotky som urobila ked mala dcera rok, to bolo v maji a nanoznik sme uz nepouzivali. Priala by som ti zazit tu situaciu, ked tlacis kocik so svojim dietatom a zrazu ta nieco zabrzdi a ty by si videl nozicku v kolese. Co by si ako prve urobil? Nadaval by si na vyrobcu alebo by si nadal svojmu dietatu ze co to robi? Nemyslim ze chyba je vo mne (ak dobre chapem, vo vychove). Kocik, na ktorom dieta dosiahne nohou na koleso, nepatri na trh. Nechcem nic vytlct, chcem len spat svoje peniaze. Povodne som ich ziadala len o vymenu za iny kocik, no odignorovali ma. Nakoniec pripustili chybu, ked mi ponukli usitie noveho nanoznika, ktory ale nic neriesi. Chcem vidiet matku, ktora by dala v lete dietatu nanoznik.

Myslím, že si si robila zbytočné nervy, behačky a výdaje. Mala si ten kočík predať na inzerát a kúpiť iný model.

Nie všetky kočíky sú univerzálne tak, ako ich deklarujú. My sme tiež mali kombinovaný kočík s výmennými vaničkami. Hlboká vanička bola pre malé dieťa ale športová časť nemala polohovateľnú opierku. Tiež sme tento nedostatok zistili až keď sme chceli používať športovú verziu.

Tak sme ho predali komplet a kúpili iné kočíky (teraz máme doma celý vozový park Peg Perego - 4 kočíky).

Inak pozerám tú športovú úpravu (priložená) a nechápem, ako môže dať dieťa nohu do kolieska. Veď to by dieťa muselo úplne vytočiť nohu...
gabi73
03.02.10,09:14
Aj to je riesenie, predat nevhodny kocik niekomu inemu :-)
Nekupis malo pouzivany kocik :-) ?
Chobot
03.02.10,09:26
Aj to je riesenie, predat nevhodny kocik niekomu inemu :-)

Aha, ale to sa môže stať, len keď dieťa sedí smerom k tebe, že? Ako vidím, má to preklopnú rúčku. My máme Peg Perego Pliko Switch a tam sa otáča celá sedacia časť. Tie preklopné rúčky asi nie sú šťastné riešenie..

Pozriem doma, ako majú riešené tie naše kočíky ochranu nôh. Ale budem doma až cez víkend...