holister
01.02.10,13:12
Chcem sa opytat ak objednavam tovar ako zivnostnik na svoje meno od ineho maloobchodnika a chcem tovar dalej predavat, musi na fakturu uvadzat moje ico a podobne alebo staci iba moje meno adresa ..ako by som kupoval v normalnom eshope ako normalny clovek?

Dakujem
Tweety
01.02.10,12:12
Chcem sa opytat ak objednavam tovar ako zivnostnik na svoje meno od ineho maloobchodnika a chcem tovar dalej predavat, musi na fakturu uvadzat moje ico a podobne alebo staci iba moje meno adresa ..ako by som kupoval v normalnom eshope ako normalny clovek?

Dakujem
ÁNo, tvoje identifikačné údaje musia na faktúre, objednávke byť.
holister
01.02.10,12:14
a staci ked si ich tam dopisem?
marjankaj
01.02.10,12:17
Chcem sa opytat ak objednavam tovar ako zivnostnik na svoje meno od ineho maloobchodnika a chcem tovar dalej predavat, musi na fakturu uvadzat moje ico a podobne alebo staci iba moje meno adresa ..ako by som kupoval v normalnom eshope ako normalny clovek?

Dakujem

Pozri obchodný zákonník

§ 3a
(http://www.porada.sk/t16766-obchodny-zakonnik-od-1-1-2009-a.html#hore)
(1) Každý podnikateľ je povinný na svojich obchodných listoch a objednávkach vyhotovených v písomnej alebo elektronickej forme (ďalej len "obchodné dokumenty") uvádzať obchodné meno, sídlo alebo miesto podnikania, právnu formu právnickej osoby a identifikačné číslo, ak je pridelené. Podnikatelia zapísaní v obchodnom registri alebo v inej evidencii podnikateľov uvádzajú aj označenie registra, ktorý podnikateľa zapísal, a číslo zápisu. Ak podnikateľ na svojich obchodných dokumentoch uvádza výšku základného imania, musí uviesť aj rozsah jeho splatenia.

(2) Údaje podľa odseku 1 je podnikateľ povinný uvádzať aj v písomnom úradnom styku.
holister
01.02.10,12:22
dakujem pekne, ak tomu spravne rozumiem staci ak si dam na tu fakturu razitko s tymi udajmi? Lebo ved ako by som si mohol dat do uctovnictva keby som napr kupoval v zeleziarstve klince a potom ich chcel predat dalej? Ide mi o to ze ak mi ten predavajuci neuvedie na fakturu moje ICO ci si ho tam mozem dat sam dodatocne.
Tweety
01.02.10,12:35
Ak kupuješ na faktúru, musíš predávajúcemu tieto svoje identif. údaje uviesť, aby ju mohol správne vystaviť.
Anja111
01.02.10,12:36
dakujem pekne, ak tomu spravne rozumiem staci ak si dam na tu fakturu razitko s tymi udajmi? Lebo ved ako by som si mohol dat do uctovnictva keby som napr kupoval v zeleziarstve klince a potom ich chcel predat dalej? Ide mi o to ze ak mi ten predavajuci neuvedie na fakturu moje ICO ci si ho tam mozem dat sam dodatocne.
Daj faktúru prepracovať dodávateľovi...
Čítaj aj tu:
http://www.porada.sk/t15489-ico-dic-ic-dph-kto-kde-a-preco.html
holister
01.02.10,12:45
A ak kupujem len v normalnom eshope na svoje meno ako to mam potom riesit? Ak by som napr. nakupil v eshope alza.sk tonery, tak mi poslu normalnu fakturu na meno ake tam mam zaregistrovane... ja ich potom nemozem predavat dalej ?
Tweety
01.02.10,12:46
AK ich chceš predávať, objednaj si ich po IČOm.
holister
01.02.10,12:50
Ja si chcem ale nakupit tovar v anglickom eshope a predat tu dalej a neviem ako to vyriesit s fakturou, kedze to je len normalny eshop.
Zita5
01.02.10,12:55
A ak kupujem len v normalnom eshope na svoje meno ako to mam potom riesit? Ak by som napr. nakupil v eshope alza.sk tonery, tak mi poslu normalnu fakturu na meno ake tam mam zaregistrovane... ja ich potom nemozem predavat dalej ?


Všetok tovar , ktorý kupujete za účelom predaja na základe živnostenského listu a v súvislosti s podnikaním objednávajte tak, aby dodávateľ mal Vaše správne fakturačné údaje .Vychádzajte zo živnostenského listu a z kartičky , ktorú Vám zaslal príslušný daňový úrad na ktorej je uvedené VAŠE DIČ.

So živnostenského listu uvádzate vaše Obchodné meno, sídlo , IČO a z danej kartičky DIČ .

Taktiež tieto údaje uvádzate na Vašej vyšlej faktúre . Tu nezabudnúť aj na prípadné bankové spojenie .
holister
01.02.10,13:01
Ked som si objednaval naposledy webhosting prisla mi faktura kde bolo:

Odbetarel:
Michal BlaBla
Pekna 44
88855 Bratislava

ICO:.......
DIC: .......
IC DPH: ......

cize som si to musel dopisat... preco je teda problem si na fakturu na ktorej to neni dpisat tieto udaje?
Zita5
01.02.10,13:09
Ked som si objednaval naposledy webhosting prisla mi faktura kde bolo:

Odbetarel:
Michal BlaBla
Pekna 44
88855 Bratislava

ICO:.......
DIC: .......
IC DPH: ......

cize som si to musel dopisat... preco je teda problem si na fakturu na ktorej to neni dpisat tieto udaje?

Pokiaľ by Váš dodávateľ vlastnil údaje o Vašej firme , tento problém by ste nemali .

Je na Vás ...ak si tie údaje dopíšete rukou , je to Vaše rozhodnutie , Vy budete zdôvodňovať , v konečnom dôsledku ste povinný sa držať vyššie priložených ustanovení .Prečo áno , alebo nie .......to už je hra so slovíčkami :).
holister
01.02.10,13:16
Dakujem za rady, v kazdom pripade nechcem nic obchadzat, len sa jednoducho snazim vyriesit ci je problem to tam mat dopisane ak to tam nie je dane od dodavatela.
:) este raz vdaka