Tinaho
01.02.10,13:14
Dobrý deň,

študujem RZZP za rok 2009 a čím viac čítam, tým viac sa do toho zamotávam.
Máme zamestnacov pracujúcich na dohodu o pracovnej činnosti (zároveň majú u iného zamestnávateľa uzavretú pracovnú zmluvu). Je potrebné príjem z dohody započítať do vymeriavacieho základu na zúčtovanie zdravotného poistenia? Viem, že z dohody sa neodvádza poistné na zdravotné poistenie, ale zneistela som pri prečítaní "vyňatých príjmov" (príjmy z dohôd o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru (dohody o vykonaní práce, dohody o brigádnickej činnosti študentov, dohody o pracovnej činnosti, viď § 223 až 228a Zákonníka práce), u osôb uvedených v § 11 odsek 8 písmenách a) až m), o) až r) a u).
Nikde som medzi vyňatými príjmami nenašla príjem z dohody zamestnancov, ktorí majú hlavný pracovný pomer a popri tom vykonávajú aj prácu na dohodu (nepatria do žiadnej z uvedenej skupiny).

Pomôže mi niekto vymotať sa z toho?
Andyke
01.02.10,12:18
Zamestnanci, ktorí majú pracovný pomer a súčasne pracujú aj na základe dohôd = príjem z dohody u nich nevstupuje do RZZP.
Takto je aj keď je SZČO + dohodár ( príjem z dohody nevstupuje do RZZP)
Jana Motyčková
01.02.10,12:22
U zamestnancov a SZČO síce nie sú dohody uvedené vo vyňatých príjmoch, ale nezapočítavajú sa do VZ, lebo nie sú uvedené v príjmoch, ktoré sa započítavajú do VZ (§13).