jamborova
01.02.10,14:20
Dobry den,rada by som vas poprosila o pomoc ako postupovat pri DP.
Do Júla 2009 som bola na rodicovskej dovolenke,august 2009 som bola zamestnaná a od septembra 2009 som szčo.V máji 2009 som vyhrala nepeneznú vyhru v hodnote 500 Eur.Budem vam povdacna za akukolvek pomoc alebo návod.
via carpathia
01.02.10,14:24
V tomto prípade je potrebné podať DP typ B pre SZČO kde sa materská neuvádza pretože je to oslobodený príjem, ale ak si uplatňujete daňový bonus na dieťa je potrebné aby ste vypísali aj údaje o deťoch na ktoré si budete uplatňovať daňový bonus čo je možné ale len v tom prípade ak váš príjem z § 5 alebo z § 6 presiahne 1773,- EUR za rok. Z potvrdenia o príjme od zamestnávateľa sa uvedie príjem podľa § 5 to je V. oddiel a potom sa sčítajú všetky príjmy z podnikania a tie idú do tabuľky č. 1 riadok 2 to je VI. oddiel.
Potom záleží či si budete uplatňovať paušálne výdavky alebo preukázateľné. Môžte napísať viac detailov.
via carpathia
01.02.10,15:18
A čo sa týka tej výhry, záleží aj od toho aká od koho je tá výhra. ja by som postupovala podla § 8 ZDP ako ostatný príjem a do DP to ide VIII. oddiel ako príjem v r. 9 výhry a ceny.
brčko
01.02.10,19:55
ak nemala iný zdanitelný príjem okrem týchto 500er a táto výhra nie je oslobodená od dane, musí aj tak podávať DP ?
jamborova
02.02.10,07:33
Dakujem pekne za rad.To znamena ,ze ak moj príjem presiahol tych 1700 Eur mozem si uplatnit aj danovy bonus.Este by ma zaujimalo,ci si mozem uplatniť na 12 mes.alebo len na tie 4 mes.co som szčo?Dakujem pekne.Vydaje budem mat pausalne.
via carpathia
02.02.10,07:59
Áno ak príjem z jedného ALEBO z druhého § 5 alebo 6 nie spolu presiahol 1773,- EUR len vtedy si môžete uplatniť DB a na obdobie celého roka ak je dieťatko narodené pred 1.1.2009 ak je napr v marci 2009 len alikvotnú časť. A odpočítate v DP vyplatený DB od zamestnávateľa ak vám ho vyplatil.
via carpathia
02.02.10,08:06
SZČO ktorá má svoje IČO a DIČ musí podať vždy DP FO. Ak nemá žiadne príjmy z podnikania a nepodá DP daňový úrad ho vyzve na podanie. Osobne som za podanie DP aj keby neboli žiadne príjmy a výdavky v prípade SZČO aby som sa vyhla prípadným výzvam a pokutám z DU.
brčko
02.02.10,09:18
SZČO ktorá má svoje IČO a DIČ musí podať vždy DP FO. Ak nemá žiadne príjmy z podnikania a nepodá DP daňový úrad ho vyzve na podanie. Osobne som za podanie DP aj keby neboli žiadne príjmy a výdavky v prípade SZČO aby som sa vyhla prípadným výzvam a pokutám z DU.

dakujem a súhlasím. Som nejako to szčo prehliadla, aj ked je to vlastne v názve témy :---.

ak by mala len príjem z výhry (napr. z pribináčika zorganizovanie oslavy za 300eur, t.j. pozvánky, výzdova, pohostenie, doprava detí ...), nebola szčo a DB si uplatnuje manžel, tak predpokladám, nemusí ani DP podávať.