Maria N.
01.02.10,13:27
Dobrý deň,

prelúskala som celú Poradu a dozvedela som sa veľa odpovedí na moje otázky, ale predsa len mám ešte zopár...Prosím Vás, kto má nejakú skúsenosť alebo vedomosť, napíšte, budem vďačná :-)

1. Chcem žiadať o príspevok na podnikanie z ÚP, ide o stánok s rýchlym občerstvením. Je mi jasné kde, ako a čo žiadať, len nechápem tú postupnosť - o príspevok musím žiadať ako nezamestnaná, takže živnosť môžem vybaviť až po tom, čo im predložím žiadosť. Kedy mám vybavovať veci na hygiene a za ako dlho mi to schvália/neschvália? Ak mi schvália príspevok a neschváli mi zámer hygiena? Alebo začať vybavovať hygienu a až potom príspevok? Mám z toho hokej :-)

2. Ak chcem v spomínanom stánku predávať ja, musím byť vyučená v odbore, alebo ak nie som, kvôli tomu sa robia tie skúšky o odbornej spôsobilosti? Dobre to chápem?

3. Čo sa týka príspevku z ÚP, sú tam vraj nejaké podmienky kedy schvália a kedy neschvália príspevok, má niekto skúsenosť so stánkom na rýchle občerstvenie (hranolky, hotdogy, bagety)? Mám na mysli či nebudú argumentovať že ide o nezdravú výživu alebo tak...:-)

4. A posledná otázka :-) Môžem si z príspevku financovať aj stánok, ked ho kúpim na splátky ( teda ak rozhodím splátky trebars na 2 roky)? A ešte...menila sa výška príspevkov v roku 2010, všade čítam nejaké iné sumy...
Ďakujem krasne za reakcie :-)
ejanovicova
01.02.10,16:27
Na tu 4-otazku by som ti mohla odpovedat aj ja. Tiez som na UP a tiez som poziadala o prispevok- vraj mi daju 3775.24 eur. Prispevok som poziadalam na otvorenie potravin. Ahoj dufam ze som pomohla.
lukasx
05.02.10,15:15
Ahoj, ja ti zas môžem odpovedať iba z časti na tvoju druhú otázku.
Treba si v zozname voľných živností nalistovať voľnú živnosť ktorá sa volá nejako tak že prevádzkovanie rýchloobčerstvenia a potom remeselnú živnosť na prevádzkovanie pohostinstva (na konci zoznamu medzi ostatnými). Pokiaľ viem je tam presne stanovené aké druhy potravín môžeš predávať (lepšie povedané ako môžeš potraviny maximálne upravovať) v tej prvej, ide o to že tam môžeš urobiť tak maximálne hranolky, alebo hotdog, kebyže už chceš napríklad robiť cigánsku, alebo nejako inak upravovať potraviny, tak musíš mať tú remeselnú živnosť, ktorá je podmienená vzdelaním v odbore. Keď nemáš vzdelanie v odbore, môžeš si určiť zodpovedného vedúceho, ktorý bude stánok prevádzkovať, ten musí mať vyučenie v odobre a musí byť tvojím zamestnancom.
valentino4791
27.10.12,19:36
pekny den prajem
nechcem byt netaktny ale radsej ti budem tykat ak teda nevadi.je to lepsie pri pisani...
ale k veci.. ja som tak isto ako ty zaziadal o tu dotaciu na podnikanie z uradu prace a tak isto na rychle obcerstvenie.
no a mam rovnake otazky ake si ty mala pred 2r.ale ziadna realna odpoved tam nie je.
tak rad by som sa ta opytal ako je to s tym rozdelenim tej dotacie??? tiez by som cast z toho chcel pouzit na ten stanok.
ale rad by som chcel vediet odpovede aj na tie dalsie tvoje otazky co si tam dala.
no ked si tym uz presla tak snad poradis.bol by som ti velmi povdacny..
ak mozes tak na valentino4791@gmail.com
alebo aj sem na poradu uz vopred dakujem
Danielle369
28.10.12,04:52
Dotáciu môžeš použiť na nákup regálov do stánku, zariadenia, a pod....nie na nákup stánku.
Všetko čo chceš kúpiť z dotácie, musíš zahrnúť do podnikatelského plánu, ktorý ti úrad práce musí schváliť.