Socha
23.09.05,09:03
Prosím Vás nevie mi niekto poradiť, ako sa zbaviť zápachu v mrazničke? Nejakým nešťastným zázrakom som pred týždňom zistila, že mraziak je vytiahnutý zo zásuvky a keď som ho otvorila bolo všetko rozmrazené a hrozný zápach. Našťastie mraziak nie je veľký, ale všetko som musela vyhodiť. Toho zápachu sa však nemôžem zbaviť. Už som to vyčistila aj octovou vodou a stále nič.
Neviete mi niekto poradiť, ako sa toho smradu zbaviť?
Tweety
23.09.05,07:15
Vlastná dávnejšia skúsenosť: dlhšia odstávka prúdu a čerstvo namrazené potraviny museli isť do koša, riešila som mrazničku potom iba octovou vodou,toho octu som dala poriadne, celá smrdela octom , poriadne som to vyvetrala, a bol pokoj.
Mária M
janasv
23.09.05,07:15
Skusit umyt vodou so sodou bikarbonou, alebo Savom a nechat vyvetrat. Kdesi som citala, ze na zapach v chladnicke pomaha aj voda so sodou bikarbonou polozena v nej v nejakej nadobe, alebo mleta kava. Skus.
zuzanar
23.09.05,07:21
Ja dávam do chladničky prášok do pečiva na misku. Mám ho tam stále. Len ho pri čistení vymením. Asi by som to umyla s tým savom je dezinfekčný a pohlcuje pachy. Síce bude najskôr smrdieť ale to vypáchne.
Socha
23.09.05,08:16
Vďaka. Skúsim. Tu sodu som sypala aj na koberec, lebo ako som mraziak otvorila, tak voda potiekla aj na koberec a tiež riadne smrdel. Ani vyčistenie nepomohla. Ale soda zabrala, našťastie.
Skúsim to asi vyutierať tým savom, alebo čistým octom, nie s vodou. Snáď to konečne odsmradne, lebo z toho smrdí celá kuchyňa.